18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 3 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
MaratHS 2015-11-21, 9:30 14
No i jak... ten kask cię przed czymś uchronił?
Zgłoś
Avatar
leaf87 2015-11-21, 9:49 5
Skoro zamieściłem ten filmik 12 lat później to chyba joo...
Zgłoś
Avatar
MaratHS 2015-11-21, 10:06 3
Taki kask jest dobry jak jesteś sam na sam ze ścianą. Wtedy taki kask pęka małe kawałeczki, ponieważ jego zadaniem jest amortyzacja i nie roztrzaskasz sobie czaszki czy nie złamiesz jej podstawy, więc taki kask przy bliskim spotkaniu z asfaltem chroni co najwyżej włosy, bo reszta jest odkryta. No i już pomijam fakt, że taki kask składa się ze... ... styropianu, a te droższe z włókna szklanego, więc przy takim upadku jaki widoczny jest na materiale powinieneś ten kask wymienić na nowy. W nie jednym portalu kolarskim pisze, że taki kask wymienia się nawet po niewielkim upadku, co dla mnie jest zupełną abstrakcją, że ludzie w ogóle używają z tego typu kasku w jakiejkolwiek czynności sportowej, a tym bardziej w downhillu, bo mija się to z celem.
Zgłoś
Avatar
leaf87 2015-11-21, 10:36 7
Kask to był jeden na 4 osoby! Każdy chciał skakać więc cud, że chciało nam się go ciągle zdejmować i zakładać. Z downhillem to nie ma nic praktycznie wspólnego chociaż wtedy wydawało mi się inaczej

A jeśli chodzi o sam kask, który był użyty no to chyba nie trzeba się rozwodzić nad tym zbyt mocno, co?
Przecież to nie beton, ale liście i ziemia. Prędzej miał chronić przed wystającym korzeniem niż przed roztrzaskaniem czaszki o skalną półkę.

A tak już zupełnie na marginesie to ja uważam, że lepsze byle gówno niż nic
Zgłoś
Avatar
k_gabra 2015-11-21, 12:37 1
Nie było bo hujowe...
Zgłoś
Avatar
Bir 2015-11-21, 12:42 7
Ot, zwykły zjazd z leśnej lekko nachylonej górki z niewielkim wybiciem. Nie wiem co ty wtedy miałeś w głowie, że nawet kierownicy nie pociągnąłeś do siebie i siodełko miałeś z 10cm od jajec.
Ale jak pierwszy temat, to masz piwo
Zgłoś
Avatar
azuz 2015-11-22, 13:45
Co to za gorylica komentuje?
Zgłoś
Avatar
ungubungu 2015-11-22, 14:11 3
i pizda wykrakała...
Zgłoś
Avatar
lukaszdzi 2015-11-22, 17:49 1
Ładny lot . Rower na takie hopki też pierwsza klasa amortyzacja że hoho. Ale kto się nie wyjebał dobrych kilka razy nie nauczył się jeździć
Zgłoś
Avatar
_................_ 2015-11-22, 19:09
A czym to wtedy nagrywaleś ?
Zgłoś
Avatar
LIPu47 2015-11-22, 19:37 1
leaf87, szukasz klanu?
Zgłoś
Avatar
pietryna 2015-11-22, 19:51
MaratHS napisał/a:

No i już pomijam fakt, że taki kask składa się ze... ... styropianu, a te droższe z włókna szklanego


Kask składa się ze skorupy i wypełnienia. Wypełnienie w każdym to "styropian" aczkolwiek z białym gównem do ocieplania domów niewiele ma wspólnego. Najtańsze kaski mają skorupę z tzw. termoplastiku (pewnie jakieś tworzywo formowane na ciepło). Trochę wyższa półka to właśnie laminat z włókna szklanego, a półka najwyższa to laminaty w włókien węglowych.
Kask powinno się zmienić po każdym większym uderzeniu. Z resztą dobry kask sam nam to powie bo się w takim wypadku rozsypie, przejmując i rozpraszając większość energii uderzenie, które ma nam rozwalić czaszkę.

Co do samego rodzaju kasku to jest to kompromis między ochroną, a wygodą i przewiewnością. Twarzy niespecjalnie ochroni ale twarz w porównaniu do reszty czaszki jest w miarę miękka i kosztem uszkodzeń ochroni mózg przed uderzeniem. Reszta pozostaje osłonięta kaskiem.

Kaski z dokładaną szczęką. Cóż. Kupujesz samopoczucie. Tylko lity, pełny kask ochrania całą głowę. Choć i ten nie jest idealny. Może nam skręcić kark bo długa szczęka zrobiona w celu ochrony żuchwy to długie ramie działające skręcająco na kręgosłup.
Zgłoś
Avatar
shiren 2015-11-22, 19:51 1
na normalnym rowerze byś to skleił zapewne
Zgłoś
Avatar
hrabia9933 2015-11-22, 21:47 1
nie ma nic bardziej wkurwiajacego od kogos, kto probuje "skoczyc" na rowerze nie majac przy tym ani odrobinki logicznego myslenia...
KURWA, czy tak trudno jest wpaść na to, żeby nie stać sztywno jak kołek na pedałach?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie