18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 13 minut temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Rozłam na prawicy?
Yanek43 • 2013-04-01, 13:51
Buszując po odmętach internetu znalazłem taki oto artykuł :

Cytat:

W całym kraju w nocy doszło do kilku ataków na biura Ruchu Narodowego. Do ataków przyznała się nowopowstała Organizacja Bojowa KNP. Nad ranem doszło do pierwszych akcji odwetowych ze strony Straży Niepodległości RN, pobito bejzbolami w domach kilku znanych lokalnie działaczy KNP. W Lublinie doszło także podobno do starcia z użyciem maczet, ale informacja jest niepotwierdzona.

"Od lat obraża się Janusza Korwin-Mikkego w mediach głównego nurtu i Internecie, także lewacy nie ustają w ciągłych atakach na naszego przywódcę. Do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić i nie zwracamy na to uwagi, bo wiadomo, że z komunistycznymi pomiotami sponsorowanymi przez określone kręgi nie ma o czym dyskutować. Natomiast najbardziej zabolał nas atak ze strony zaprzyjaźnionych do niedawna kręgów prawicy - ze strony wodzów i propagandystów Ruchu Narodowego. Ruch Narodowy wyraźnie skręca w rejony lewacko-socjalistyczne, wciąż twierdząc, że są prawicą. Dlatego, aby ratować jej honor, postanowiliśmy wydać tym prowokatorom wojnę totalną. Na prawicy jest miejsce tylko na jedną partię - Kongres Nowej Prawicy i na jednego wodza, którym jest Janusz Korwin-Mikke. Powołaliśmy specjalną grupę bojową liczącą obecnie setki osób, które zajmą się czynną walką z lewactwem na prawicy, którą reprezentuje RN. Niech żyje Narodowy Liberalizm!" - czytamy w wydanym oświadczeniu Organizacji Bojowej KNP.

W trybie pilnym nad ranem zebrała się Rada Decyzyjna Ruchu Narodowego, która planuje akcje odwetowe. Straż Niepodległości ma "odpowiedzieć z pełną siłą na rozbijacką robotę Korwin-Mikkego, który od dawna podejrzewany jest o działalność agenturalną na rzecz lewactwa. Nie cofniemy się przed użyciem żadnych środków, a ścierwa z KNP i jej lokale spłoną w morzu ognia. Tak nam dopomóż Bóg!" - napisała Rada w oświadczeniu. Jak mówi się nieoficjalnie, do organizacji akcji odwetowych oddelegowany został Marian Kowalski. Artur Zawisza prowadzi rozmowy na najwyższym szczeblu, aby sprowadzić posiłki z nacjonalistycznych organizacji z Serbii, Ukrainy, Grecji i Słowacji, które są rokrocznie coraz silniej reprezentowane podczas Marszów Niepodległości 11 listopada, a współpraca pomiędzy RN a nimi się zacieśnia. Pociąg z Węgier z bojówkami partii Jobbik już wyruszył z Budapesztu, ale utknął w zaspach kilkadziesiąt kilometrów od polskiej granicy. Na razie polscy nacjonaliści stawiają więc czoła sami.



źródło

ktoś coś wie?
Zgłoś
Avatar
K................a 2013-04-09, 22:42
Ork.Fajny napisał/a:

Jakim cudem anarchizm może być socjalistyczny skoro socjalizm polega na państwowej regulacji wielu spraw między obywatelami...? To jak z lewicowym liberalizmem, że niby wolność a tu regulacje rynku. Te terminy przeczą logice oryginalnego pojęcia.



Mam ci podać link do wikipedii z hasłem anarchizm? KLASYCZNY anarchizm to inna forma socjalizmu, będąca przeciwko KLASYCZNEMU kapitalizmowi, jak i komunizmowi. Sam się kurwa zdziwiłem jak przeczytałem ileż to nurtów wyodrębniło się z anarchizmu łącznie z takimi mutantami jak anarchokapitalizm, anarchokomunizm, anarchonacjonalizm itp. itd.

Kiedy znajdę anarchodebilizm to mnie to nie zdziwi. Z tego co zauważyłem to wielu dawnych zaciekłych anarchistów, wyrosła z tej utopii i poszła w stronę socjalliberalizmu, "trzeciej drogi", demokracji bezpośredniej itp. umiarkowanych nurtów, głosząc jednocześnie hasła, które wyrażają ich brak zaufania do jakiejkolwiek władzy.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-04-10, 21:00
Nie da się tak... W sensie być przeciw kapitalizmowi i komunizmowi jednocześnie. Komunizm/socjalizm to regulacje, kapitalizm to brak regulacji. Innych rozwiązań nie ma. "Trzecia droga" to po prostu zasłona dymna Mussoliniego dla kolejnej formy komunizmu-socjalizmu, bo ludzie tamtej epoki nie lubili się z ideą życia w komunie.

Jeśli tak jak mówisz anarchizm "KLASYCZNY" była oryginalnie jakaś odmiana socjalizmu to musiało w nim istnieć państwo/instytucja/dyktator/junta która by regulowała wszystko i każdemu po równo dzieliła z tego co wszyscy razem wytworzyli. To podstawa socjalizmu.
Ktoś najwidoczniej zrobił psikusa socjalistom i zamienił anarchizm z socjalistycznego typu na bardziej prawicowy-liberalny-kapitalistyczny typ.

Socjalliberalizm nie istnieje. Liberalizm to idea wolności w której każdy człowiek jest wolny i jedyne czego nie może to ograniczać wolności innych ludzi. Socjalizm to regulacje np. rynkowe. Te dwa terminy się wykluczają. To ma taki sam sens jak zwrot "ciepły lód".
Zgłoś
Avatar
K................a 2013-04-13, 19:24
@Ork.Fajny

Ja już naprawdę nie wiem jak mam z tobą dyskutować, kiedy ty negujesz istnienie róznych nurtów. Socjalliberalizm nie istnieje, centryzm nie istnieje... Istnieją tylko czyste formy? Może powinieneś napisać o tym książkę. Czekaj, właściwie to nic nie itsnieje. Nowa teoria.

wikipedia

Osobiście uważam, że świat nie jest czarno-biały. Kiedy rozmawiasz z różnymi ludźmi widzisz, że oni nie zadzają się z tobą w każdej kwestii. To jest właśnie ta róznorodność poglądów o której mówię. Na dodatek poglądy się zmieniają z czasem. Nikt nie jest w nich do końca stały przez całe życie. W Polsce wielu ludzi uważa, że Polaków "trzeba trzymać krótko za mordę", czyli są przeciwni liberalizmowi. Liberalizm to dążenie do wolności, a wolność dla każdego może znaczyć co innego. Dla mnie wolność to wolność wyboru, wolność od wojen, wolność od autorytaryzmu, wolność poglądów, wolność od rasizmu, dyskryminacji, nienawiści, wolność od biedy, głodu, bezdomności i wykluczenia społecznego. Dla innych to może byc zbyt dużo wolności, bo niektórzy chcą więcej... władzy i pieniędzy. Dla nich to jest wolność.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-04-15, 20:47
Koniec Świata napisał/a:

Ja już naprawdę nie wiem jak mam z tobą dyskutować, kiedy ty negujesz istnienie róznych nurtów. Socjalliberalizm nie istnieje, centryzm nie istnieje... Istnieją tylko czyste formy?


Powiedz mi głupku...? Powiedz jakim cudem idea liberalizmu, która polega na całkowitej wolności każdego człowieka z klauzulą że ograniczanie wolności innych jest bee, może łączyć się z ideą socjalizmu czyli że istnieje jakiś przymus dla dobra ogółu, czy chuj wie czego...?

Koniec Świata napisał/a:

W Polsce wielu ludzi uważa, że Polaków "trzeba trzymać krótko za mordę", czyli są przeciwni liberalizmowi.


Lewaków czas minął. Ich idee zawiodły wszędzie.

Koniec Świata napisał/a:

Liberalizm to dążenie do wolności, a wolność dla każdego może znaczyć co innego. Dla mnie wolność to wolność wyboru, wolność od wojen, wolność od autorytaryzmu, wolność poglądów, wolność od rasizmu, dyskryminacji, nienawiści, wolność od biedy, głodu, bezdomności i wykluczenia społecznego. Dla innych to może byc zbyt dużo wolności, bo niektórzy chcą więcej... władzy i pieniędzy. Dla nich to jest wolność.


Nie ma czegoś takiego jak wolność od biedy, głodu, bezdomności i wykluczenia społecznego...
Zdanie jest nielogiczne. Jeśli każdy jest wolny to każdy żyje tak jak mu się podoba a skoro nie jest w stanie żyć w dobrych warunkach to mamy przymus by w nich żył albo by inni go utrzymywali.
Zgłoś
Avatar
l................2 2013-05-20, 16:31
Wątpię, że jest to prawda. KNP i bojówki ? Po za tym 2 strony raczej na siebie nie najeżdżają nawet w internecie.
Zgłoś