18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 49 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Rozpad Polski wg folksdojcza
d................t • 2013-08-10, 2:26
Dieter Przewdzing - burmistrz Zdzieszowic, Polskiego miasta rzecze:

Cytat:

- "Ja chcę autonomii dla Śląska. Autonomii w Polsce, ale żeby tu był nasz parlament, nasi przywódcy, żeby Śląsk przestał być wyprzedawany, rozgrabiany. Czasu by nie starczyło, żeby wymienić wszystkie zakłady przemysłowe, które doprowadzono na Śląsku do ruiny", mówi burmistrz.

- "Na razie wiem, że tak jak jest teraz, to dalej być nie może, odpowiada burmistrz. - I jak się nic nie zmieni, to do tej autonomii będziemy dążyć wszystkimi siłami. I ja się w to zaangażuję, z RAŚ, z każdym, komu na sercu leży śląski interes. Z Polski mam wieści, że Wielkopolska i Małopolska też myślą o autonomii. Zobaczy pan, że coś z tego wyniknie".



Oczywiście - jak zawsze kij ma dwa końce. Z jednej strony - zarzuty wobec rządu - słusze, bo faktycznie wszystkie jest rozpierdalane, nie od dzisiaj zresztą.

Z drugiej jednak, nie będzie mi, jakiś kurwa niemiec w moim kraju mówił kto i gdzie planuje autonomię. Bez względu na chujowy rząd nie życzę sobie, żeby szkopskie nasienie dążyło do rozbicia kraju. Niech wyp... za zachodnią granicę. Ani tu nigdy nie będzie Polakiem, ani tam nigdy szkopem
Zgłoś
Avatar
ulifont 2013-08-10, 11:49
autonomia w granicach Polski ułomne debile żadne folksdojcze! Tylko nie ma jeszcze porządnych wykształconych rządzących ,Ślązacy chcieli być Polakami,ale z nieco dostosowanymi rządami i z zachowaną odmiennością w pewnych sprawach. Autorze tego żenującego tematu zdechnij!
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2013-08-10, 12:00
ulifont napisał/a:

autonomia w granicach Polski ułomne debile żadne folksdojcze! Tylko nie ma jeszcze porządnych wykształconych rządzących ,Ślązacy chcieli być Polakami,ale z nieco dostosowanymi rządami i z zachowaną odmiennością w pewnych sprawach. Autorze tego żenującego tematu zdechnij!



Czyli co byście chcieli mieć autonomiczne? Pytam - bo jak znam życie to każdy ma co innego na myśli - a wasi zarządcy chcieliby po prostu więcej stołków
Zgłoś
Avatar
miszcz310 2013-08-10, 12:49
Tomikchomik1 napisał/a:

Ja też chce autonomii.. Nie będzie mi jebany warszawiok mówił, jak mom żyć, z czego i za ile. Wszyscy starsi doskonale wiedzą, że śląsk to było centrum gospodarcze kraju. Mieliśmy w pizdu zakładów pracy, które zamknął ten jebaniec z wąsami "bo sie nie opłaca". Niech wypierdalają od nos. Tylko oni nigdy nie zrobią autonomii, bo doskonale wiedzą, że bez Śląska reszta kraju padnie na pysk.



HAHAH. Śmieszny jesteś. Ten "warszofiok" to jest twój przedstawiciel, którego sobie sam wybrałeś. Więc sam sobie mówisz co masz robić.

Starsi wiedzą jak było za gierka. Nie rozumieją też że to była bańka inwestycyjna i żeście wszystko przeżarli.

"Centrum przemysłowe kraju". Śmiecha na sali. Co wam z tych zakładów jak nie było stać Polski na regularne wkłady do tych waszych hut i przez większość czasu wszystko stało?

Na prawdę? Potęga gospodarcza Polski? Weź się zastnaów o czym tutaj piszesz. To jest śmiesznie dziecinne to co piszesz. W całej Polsce likwidowano zakłady produkcyjne nie tylko na tym "umęczonym przez Warszawę" Śląsku (właśnie napisałeś z małej litery idź się biczuj).

Właśnie jest tak, że to ludzie ze Śląska wpierdalają się do Warszawy na potęgę a nie na odwrót. Mówię tutaj zarówno o słoikach jak i starjkach. Przyjeżdżacie i robicie burdel, wracacie zadowoleni, bo zrobiliście zamieszanie za który wszyscy muszą płącić, również wy.

Bez Śląska mój drogi Polska odetchnie. Pozblibyśmy się emerytów górniczych i górniczych przywilejów. Mnóstwa nierentownych zakłądów przemysłu ciężkiego i kopalń. Dodatkowo dalibyśmy wam długi narobione przez gierka i następców, także żyć nie umierać, by było w Polsce. Natomiast wy stalibyście się jakimś krajem trzeciego świata w zasadzie z dnia na dzień. Właśnie jak wytłumaczysz to, że na kopalniach teraz węgiel zalega całymi hałdami?

Dlatego jesteś śmieszny bo sam sobie chcesz zrobić jeszze większą krzywdę.

ulifont napisał/a:

Ślązacy chcieli być Polakami



Ślązacy są polakami i tutaj nie ma żadnej dyskusji.
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-08-10, 15:18
Cytat:


No nie ma wdupie bo te kopalnie generują tylko koszty. Trzeba do nich permanentnie dopłacać, w dzisiejszym systemie.


Idioto jeżeli nie przynoszą zysku to się je likwiduje bądź prywatyzuje. Nie niszczy. Mam rodzinę w pobliżu Lens we Francji. Widziałem jak tam likwidują kopalnie. Zamykają zakład lecz nie niszczą całej infrastruktury która na wypadek wojny może się cholernie przydać. Ale chuj nadal ufajmy debilom z Warszawy...

Cytat:


Ja też jestem za autonomią Śląska, może jakbyście musieli płacić własne długi tylko z waszych kieszeni to byście zobaczyli, że Śląsk nie jest wcale taki bogaty. Dodatkowo chcecie się utrzymać z kolapni o wydajności mniejszej niż kopalnia amerykańska, która zatrudnia ~conajmniej 50 razy mniej ludzi do obsługi. Śmiech na sali.


A kto tu kurwa mówi iż na śląsku są same kopalnie i przemysł ciężki ?? Śląsk to centrum technologii w kraju. Śląsk ma najlepsze szkoły techniczne w całym kraju. Słyszałeś o Digital Core Design ?? Pewnie nie. Bytomska firma która produkuje najwydajniejsze na świecie procesory 8051. Są to mikroprocesory do użytku przemysłowego. Ale chuj Śląsk to tylko kopalnie.
Zgłoś
Avatar
miszcz310 2013-08-10, 18:33
Cytat:

Idioto jeżeli nie przynoszą zysku to się je likwiduje bądź prywatyzuje. Nie niszczy. Mam rodzinę w pobliżu Lens we Francji. Widziałem jak tam likwidują kopalnie. Zamykają zakład lecz nie niszczą całej infrastruktury która na wypadek wojny może się cholernie przydać.



A może chodzi tutaj o to, że ta zajebista technologia w Polsce może stanowić zagrożenie i by się wam całe miasta pozapadały pod ziemię jakby te sosnowe bale zgniły w piździeć?

McMenel napisał/a:

Ale ch*j nadal ufajmy debilom z Warszawy...



Sam ich wybierasz, więc o chuj ci chodzi?

McMenel napisał/a:

Śląsk to centrum technologii w kraju.


Raczej największy beneficjent dopłat od unii, na te cele.

McMenel napisał/a:

Śląsk ma najlepsze szkoły techniczne w całym kraju.



Raptem polibuda wrocławska i agh jakoś ciągną i może faktycznie na Polskie warunki są dobre, ale bez przesady. Poza tym to jest fundowane z podatków i jako takie zysków nie generuje.

McMenel napisał/a:

Bytomska firma która produkuje najwydajniejsze na świecie procesory 8051. Są to mikroprocesory do użytku przemysłowego.



HAHAHA. No faktycznie produkowanie jakiegoś prawie 40 letniego rdzenia nazywasz Hi-Tech. Człowieku przecież teraz i tak wszystko przejmują ARM, więc proszę cię. 8051, śmiech, przecież to jest epoka kamienia w technologii mikroprocesorowej.
To już lepsza jest ta firma z Pisza (bodaj mazury), oni stworzyli procesor na rdzeniu ARM, prawdopodobnie mimo iż nie z najwyższej półki to i tak w chuj wydajnieszy niż ten, pożal się boże ośmiobitowiec.

Znaczy, żeby nie było dla mnie to jest dobre, że produkują, ale chwalenie się, że to jest najszybsze osiągnięcie w zasadzie martwej już technologii... A że jeszcze z tego chcesz cały Śląsk wykarmić, jest śmieszne w chuj.

McMenel napisał/a:

Ale ch*j Śląsk to tylko kopalnie.



No a kto daje największe zatrudnienie na Śląsku? Jednocześnie wymagając największych nakładów z budżetu państwa? Jedna firma produkująca jakąś antyczną technologię wiosny nie czyni mój drogi. Dalej nie zmienia to faktu, że ludzie stamtąd uciekają do Warszawy, ale jak chcesz to sobie pałuj do tych dwóch argumentów dalej. Czyli do szkolnictwa finansowanego przez państwo i jeden firmy.
Zgłoś