18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:56
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 13:07
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
🔥 Wodowanie samochodu - teraz popularne
🔥 Zamach na Netanjahu - teraz popularne
🔥 No to zabłysnął ... - teraz popularne
🔥 Naśladowca brauna dauna ... - teraz popularne
Materiał własny więc raczej nie było
Moja wychowawczyni jeszcze z liceum swojego czasu zadała nam zadanie w parach. Tematem prac miało być przedstawienie propozycji rozwiązania problemów nękających afrykę takich jak głód, wojny, czy epidemie aids. Większość podeszła do problemu klasycznie- wspieranie akcji typu fair trade czy koniec z dozbrajaniem plemion przez obce państwa, edukacja seksualna.
Ja z kolegą podeszliśmy do problemu ambitniej i wykorzystaliśmy sprawdzone wzorce. Zrobiliśmy dosyć obszerną rozprawkę o przywróceniu niewolnictwa i korzyściach z tego faktu płynących. O masie inwestorów spływających za tanią siłą roboczą, o zewnętrznej kontroli nad wszelkim uzbrojeniem oraz masowej izolacji zakażonych okazów. Świat się rozwija, afryka nie cierpi głodu, nikt nie ginie. Za prace dostaliśmy 1(cholerna poprawność polityczna)

Gdzie moja pokojowa nagroda nobla??
Zgłoś
Avatar
mr.ra 2013-11-07, 10:24 2
606 napisał/a:

@up "Jądro ciemności" czytają nieliczne klasy, które są prowadzone przez ambitnych nauczycieli, czyli jakieś 10% tego kraju. W mojej szkole nikt nawet nie słyszał o takiej książce, a nie chodziłem do żadnej patusiarni. Jakby się sam zainteresował to by przeczytał, tak to raczej nigdy.



nie wiem jaką szkołę skończyłeś ale u mnie to jest/była podstawowa lektura w 3 klasie
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2013-11-07, 11:55
@Cptn Obviously, niewolnictwo traktowane jako przymusowa praca w określonych miejscach w zamian za pieniądze (takie "niewolnictwo z twarzą") w wykonaniu jednego potężnego państwa do którego należałyby siły porządkowe/przymusu rozwiązałoby problem. Taki zarządca dążyłby do maksymalizacji wyników (inwestycje a przez to lżejsza praca), musiałby dbać o robotników żeby nie chorowali czy nie martwili się o pierdoły zamiast skupić na pracy (tak jak firmy papiernicze w Brazylii które stawiają dla pracowników i ich dzieci szkoły, szpitale itd.), dbałby o bezpieczeństwo (każda wojenka czy większy konflikt to przestoje w produkcji) itd. itp.
Zgłoś
Avatar
Drz3wo 2013-11-07, 12:06 3
Tępa ta nauczycielka. Na chuj dała 1? Jeśli praca była dobrze i ciekawie uargumentowana, miała poprawną konstrukcję, brak błędów stylistycznych itp. i nie było można odczuć że jest pisana tylko "dla jaj" to jak najbardziej ocena powinna być pozytywna. Taka praca daje świetną okazję do rozpoczęcia bardzo ciekawej dyskusji i urozmaicenia zajęć, a tak ta szansa została stracona wraz postawieniem bomby.
Zgłoś
Avatar
SmukłaDziewica 2013-11-07, 12:08
Pamiętam te czasy jak murzyn był Majkelem
Zgłoś
Avatar
WalniętyKnur 2013-11-07, 12:51
co jak co, ale gdyby murzynów biali się ściągnęli do ameryki w charakterze niewolników, to by nie było dzisiejszego problemu "przepełnionych więzień". A tak, cóż. To tak jak w europie - gdyby nie sprowadzali taniej ciapaciakowej siły roboczej, to byśmy nie mieli dzisiaj stref szariatu w paryżewie czy innym lądku zdroju...
Zgłoś
Avatar
myha 2013-11-07, 13:01
Niewolnictwo jest systemem niewydajnym i nieefektywnym. Niewolnik zawsze pracuje gorzej niż człowiek wolny dodatkowo administracja, kontrola i zarządzanie niewolnikami generuje większe koszty niż wynosił by koszt zapłacenia pieniędzy człowiekowi wolnemu. Wyciągnąłeś błędne wnioski ze swojego referatu może i Afryka miała by faktycznie lepiej po wprowadzeniu niewolnictwa niż ma teraz ale reszta świata nie tylko by na tym nie zyskała co dużo by straciła bo zamiast zysków trzeba by dokładać tam kasę cały czas. A w końcu wszytko i tak by się rozjebało i obcy by się wynieśli, a w afryce wszytko zostało by po staremu(abstrahując już od tego że jak właściwie chciał byś zniewolić i kontrolować ponad miliard ludzi)

A sposób na poprawienie sytuacji w Afryce?
Całkowite wycofanie się z pomocy humanitarną w pewnym sensie zostawienie afryki samej sobie. Oczywiście warto promować tam kapitalizm, wolny rynek i zakładać firmy działające na zasobach taniej siły roboczej z czasem sytuacja sama się poprawi dla ogółu tamtejszej ludności
Zgłoś
Avatar
zwirz13 2013-11-07, 14:38
będą z Ciebie ludzie !!
Zgłoś
Avatar
Wesik 2013-11-07, 15:26 1
siemanko, wrzucisz swoją prace, albo jej skan? zobaczymy Twoje argumenty i bedziemy mogli podyskutowac czy nalezal Ci sie ten but
Zgłoś
Avatar
VectorOPC 2013-11-07, 16:44 1
Niech głodni zjedzą bezrobotnych - będzie spokój
Zgłoś
Avatar
brudny 2013-11-07, 21:01
Wesik napisał/a:

siemanko, wrzucisz swoją prace, albo jej skan? zobaczymy Twoje argumenty i bedziemy mogli podyskutowac czy nalezal Ci sie ten but


w liceum juz nie jestem 6 lat:d
prac nie kolekcjonowałem
Zgłoś
Avatar
joystik1337 2013-11-08, 0:36
Afryka jest niewątpliwie w ciemnej dupie, ciemniejszej niż kolor skóry jej mieszkańców. Oni sami się nie rozwiną. Trzeba w ten kontynent wpompować ogromne pieniądze i poświęcić bardzo wiele lat, aby cokolwiek tam ruszyło. Zostawienie ludzi samych sobie na pewno nie polepszy sytuacji. Przez te setki lat ciągle jest tam tak samo, dalej żyją w lepiankach z gówna. Niezależnie od tego, czy pomoc jest, czy jej nie ma.
Zgłoś
Avatar
self-titled_hejter 2013-11-08, 14:15 1
A pamiętacie z lekcji historii jak to było za Czyngis Hana vel Temudzyna Mongoła? bo on wtedy po prostu wpadał na ziemie, które chciał zagarnąć umawiał się z ludami, że za współpracę ich nie zabije. Więc czemu nie można by tak spróbować z Afryką?

Państwo, które zakupiło by sobie taki kraik gdzieś w centrum Afryki mogłoby sobie pozwolić na wzrost turystyki czyli znaczne dochody (wyprawy safari do tanich nie należą), a i przy okazji dbając o ten region dali by folklorowi okazję do uczciwej pracy i takie tam.

Wszyscy powinni być zadowoleni ;o
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-11-08, 14:55 1
Po co zaraz niewolnictwo? Mój pomysł to mecenat. Państwa wracają do swoich dawnych kolonii i obejmują zarząd nad aparatem państwowym i armią. Skończą się wojenki watażków, kradzieże pomocy humanitarnej itp.
Zgłoś
Avatar
nihillogin 2013-11-09, 11:03 1
"Nie jest pase".
Jak masz udawać intelektualistę, to przynajmniej sprawdź znaczenie słów, których chcesz użyć. Jeśli coś jest pase, to jest właśnie niemile widziane. Więc Twoja wypowiedź to stwierdzenie, że ostatnimi czasy niewolnictwo jest mile widziane, co w kontekście wcześniejszej sugestii o potencjalnym sukcesie w przypadku nieużycia tego tematu jest sprzeczne i/lub bezsensowne. Amen.

P.S. zapomniałem wczoraj w gniewie poprawić błąd ortograficzny: 'passe'.
Zgłoś