18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 15 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:07
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
🔥 Wodowanie samochodu - teraz popularne
🔥 Zamach na Netanjahu - teraz popularne
🔥 No to zabłysnął ... - teraz popularne
Materiał własny więc raczej nie było
Moja wychowawczyni jeszcze z liceum swojego czasu zadała nam zadanie w parach. Tematem prac miało być przedstawienie propozycji rozwiązania problemów nękających afrykę takich jak głód, wojny, czy epidemie aids. Większość podeszła do problemu klasycznie- wspieranie akcji typu fair trade czy koniec z dozbrajaniem plemion przez obce państwa, edukacja seksualna.
Ja z kolegą podeszliśmy do problemu ambitniej i wykorzystaliśmy sprawdzone wzorce. Zrobiliśmy dosyć obszerną rozprawkę o przywróceniu niewolnictwa i korzyściach z tego faktu płynących. O masie inwestorów spływających za tanią siłą roboczą, o zewnętrznej kontroli nad wszelkim uzbrojeniem oraz masowej izolacji zakażonych okazów. Świat się rozwija, afryka nie cierpi głodu, nikt nie ginie. Za prace dostaliśmy 1(cholerna poprawność polityczna)

Gdzie moja pokojowa nagroda nobla??
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2013-11-06, 23:25 29
wlasnie czytam sobie Heban Kapuscinskiego i generalnie jakby nie patrzec jedyny okres kiedy afryka jakos funkcjonowala bez totalnej nedzy i rzezi plemiennych to byl okres kolonizacji

podejrzewam, ze jakbys nie wspomnial o niewolnictwie to praca by jeszcze jakos przeszla na =2 ale niewolnictwo nie jest pase ostatnimi czasy
Zgłoś
Avatar
Sushy 2013-11-06, 23:27 10
Pomysł jak najbardziej trafny. Piwko.
Zgłoś
Avatar
AKEVITT 2013-11-06, 23:33 4
scan or didn't happen :f
Zgłoś
Avatar
BYNIO123 2013-11-06, 23:45 1
po co komuś czarne nieroby skoro jest jeszcze polska. niestety tusk was wyprzedził z pomysłem i wyprzedał nas już dawno razem z dziećmi i wnukami w pakiecie
Zgłoś
Avatar
Frycoslaw 2013-11-07, 0:08 1
@Bynio

A -a-a nie było tam przypadkiem Islandii?.. ja pierdole, ten temat nie nawiązuje w ogóle do ryżego chooja, ale zawsze znajdzie się taki co w komentarzach pod każdym tematem musi się wyżyć i zwrócić na siebie uwagę.
Zgłoś
Avatar
Cyrk 2013-11-07, 0:38 8
Pozwij sukę o dyskryminację na tle przekonań. W emo Europie masz wygraną jak w banku (taki żart z potrójnym dnem )
Zgłoś
Avatar
A................4 2013-11-07, 0:48 4
Boś się pewnie kurwa w ten zasrany klucz odpowiedzi nie wbił!
Zgłoś
Avatar
joystik1337 2013-11-07, 1:02 3
Uczysz się dla siebie, a nie dla ocen
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-11-07, 1:07 7
Nie zgodzę, się że za kolonistów było w Afryce najlepiej oj nie. Najlepiej było im kiedy oni żyli wg własnych reguł i wg własnych reguł wpierdalali gówno - nie było pieniądza, nie było kalkulacji typu "a gdybym miał 10 dzieciaków to bym szybciej pole orał i więcej kabony miał, chuj, że mnie nie stać na wykarmienie trzech". Nie było wtedy ani wybijania słoni, ani walk o wpływy, a co najważniejsze nie wisieli nad nimi Chińczycy i Europejczycy którzy z każdego dolara biorą im teraz 50 centów (polecam film "Ambasador"). Owszem, były walki plemion, ale o masowej eksterminacji ala Burundi nie było mowy.

Zasłużyłeś na 1, bo nie sprawdziłeś podstawowych faktów - dobrze żyło się w kolonii dopiero w w XX wieku. Przedtem był straszny wyzysk i niewolnictwo w złym tego słowa znaczeniu. Gdybyś był w 3 klasie, (a nie w 1) to byś przeczytał "Jądro Ciemności" i odrobinę inaczej byś patrzył na kolonializm.
Zgłoś
Avatar
606 2013-11-07, 1:12
@up "Jądro ciemności" czytają nieliczne klasy, które są prowadzone przez ambitnych nauczycieli, czyli jakieś 10% tego kraju. W mojej szkole nikt nawet nie słyszał o takiej książce, a nie chodziłem do żadnej patusiarni. Jakby się sam zainteresował to by przeczytał, tak to raczej nigdy.
Zgłoś
Avatar
F................m 2013-11-07, 6:16 1
DUST DEVIL napisał/a:

Nie zgodzę, się że za kolonistów było w Afryce najlepiej oj nie. Najlepiej było im kiedy oni żyli wg własnych reguł i wg własnych reguł wpierdalali gówno - nie było pieniądza, nie było kalkulacji typu "a gdybym miał 10 dzieciaków to bym szybciej pole orał i więcej kabony miał, chuj, że mnie nie stać na wykarmienie trzech". Nie było wtedy ani wybijania słoni, ani walk o wpływy, a co najważniejsze nie wisieli nad nimi Chińczycy i Europejczycy którzy z każdego dolara biorą im teraz 50 centów (polecam film "Ambasador"). Owszem, były walki plemion, ale o masowej eksterminacji ala Burundi nie było mowy.

Zasłużyłeś na 1, bo nie sprawdziłeś podstawowych faktów - dobrze żyło się w kolonii dopiero w w XX wieku. Przedtem był straszny wyzysk i niewolnictwo w złym tego słowa znaczeniu. Gdybyś był w 3 klasie, (a nie w 1) to byś przeczytał "Jądro Ciemności" i odrobinę inaczej byś patrzył na kolonializm.



Po pierwsze - czarni nie maja żadnych reguł, wiec nie mogą wg nich żyć. Po drugie - wojen i głodu nie było, bo naturalna śmiertelność która była wsród czarnych astronomiczna wobec bramy jakiejkolwiek medycyny, załatwiała sprawę.

Wiec jeśli Kononowiczowe "nie ma niczego" jest wg. ciebie najlepsze to ok.

Ja też uważam, ze rekolonizacja jest jedynym rozwiazanie problemu Afryki.
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2013-11-07, 9:35
Nie było masowych rzezi bo nie było tylu czarnych, poza tym wśród czarnych też było niewolnictwo (na dłużnikach i na jeńcach). Dodatkowo jak to jest, że jak przyjadą biali to potrafią wykopać studnię założyć pole i cała wiocha się z tego utrzymuje, a jak biali wyjadą to wszystko popada w rujne i nawet wykopanych studni czarni nie pogłębiają/wybierają materiału który naleci (jedynie gdzieniegdzie takie projekty działają nadal po wyjeździe białych). Nie wspominając o tym że bez zaawansowanych metod agrokulturalnych jakie wprowadzili biali kolonizatorzy czarni zwyczajnie nie potrafili wyprodukować dość pożywienia żeby jako tako żyć.
Zgłoś
Avatar
vonFuchs 2013-11-07, 10:00
Warto też wspomnieć, że za niewolnictwo odpowiedzialni są sami czarni, którzy bardzo chętnie sprzedawali łapanych w wojnach plemiennych swoich przeciwników albo oddawali najgłupszych z plemienia Europejczykom i Arabom za szklane paciorki i butelkę mocnego alkoholu. Gdyby to handlarze niewolników mieli sami ich łapać, to niewolnictwo byłoby marginalne.
Zgłoś
Avatar
C................y 2013-11-07, 10:19 2
1 jak najbardziej zasłużone, naczytałeś się półprawd w internetach i napisałeś iście gimbusiarską pracę, radze lepiej dowiedzieć się kiedy i dlaczego w tych koloniach było źle.

No i pozostaje podstawowa sprawa: twoje rozwiązanie nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków z tych samych powodów dla których dzisiejsza pomoc nie działa. W Afryce nie ma silnych państw, nie ma kontroli międzynarodowej, jak jesteś koncernem i masz odpowiednio dużo kasy to załatwisz sobie wpływy.

Niewolnictwo w Afryce kwitnie.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie