18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:27
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:34
zgodnie z tym czego można było się spodziewać, po homoseksualistach czas na kazirodztwo, a za jakiś czas na pedofilię.

Cytat:

Jan Hartman: Związki kazirodcze są złe i toksyczne, bo są zakazane, a nie odwrotnie

Filozof i bioetyk podkreśla, że nie jest zwolennikiem legalizacji związków kazirodczych, ale "warto rozpocząć dyskusję na ten temat". W jego opinii upada najsilniejsze tabu ziemskiego globu i zaczynają się na ten temat dyskusje w krajach Zachodu. – Być może piękna miłość brata i siostry jest czymś wyższym niż najwznioślejszy romans niespokrewnionych ze sobą ludzi? – pyta retorycznie prof. Jan Hartman.

Felietonista tygodnika "Polityka" przypomniał, że dyskusja na temat kazirodztwa jest ostatnio szeroko komentowana w Niemczech. W zeszłym tygodniu w naTemat pisaliśmy, że niemiecka Rada Etyki zaproponowała, aby odstąpić od karania kontaktów seksualnych między dorosłym rodzeństwem.

– Jeśli nawet przyjąć argument mówiący, że kazirodztwo zagraża poczęciem dziecka z wadami genetycznymi (jest to zresztą argument niewygodny, bo ściśle eugeniczny), to w dobie skutecznej antykoncepcji czas postawić sobie pytanie: co właściwie może dziś służyć za usprawiedliwienie zakazu kazirodztwa? – pyta prof. Hartman.

Etyk przekonuje, że "wszystko, co mamy na podorędziu, jest natury religijnej i obyczajowej. Ale to, że obyczaje wszędzie tego zakazywały, to wiemy aż nadto dobrze i wiemy też, jakie było praktyczne źródło tych zakazów".

– W wolnym społeczeństwie nie wymagamy już od nikogo, aby w życiu prywatnym praktykował takie czy inne obyczaje, a od tego czy owego się powstrzymywał. Zgorszenie możliwe jest tylko co najwyżej publicznie – podkreślił Hartman. Na koniec swojego wpisu na blogu "Polityki" Hartman zdradził, że "nie jest za legalizacją związków kazirodczych". – Twierdzę tylko, że warto rozpocząć dyskusję na ten temat – zaznacza bioetyk.



źródło
Zgłoś
Avatar
TB303 2014-09-29, 13:37 1
Weź tu nie bądź homofobem
Zgłoś
Avatar
Policeman 2014-09-29, 13:46 6
hartman [tfu!], w ogóle twierdzenie, że ten człowiek ma cokolwiek wspólnego z nauką, ba, z byciem człowiekiem jest moim zdaniem nad wyrost. Ja rozumiem, że na lewicy są ludzie, którzy walczą o swoje interesy - podburzanie niezorientowanych ludzi jako elektorat, ale hartman to jest coś oderwanego od logiki, jakiś nowotwór socjalistycznej nocnej polucji.
Zgłoś
Avatar
cholonek 2014-09-29, 13:51 4
Policeman napisał/a:

hartman to jest coś oderwanego od logiki, jakiś nowotwór socjalistycznej nocnej polucji.



Wspaniała figura retoryczna!
Zgłoś
Avatar
cys23 2014-09-29, 13:58
Kurwa, te całe lewackie ideologie dążą do tego, że za paręnaście lat brat będzie brata sunął w kakao, a dla ich adoptowanego dziecka będzie mamą, ojcem i wujkiem w jednym...
Zgłoś
Avatar
Konczerito 2014-09-29, 15:07
Ten świat już nie dla mnie zastanawiam się co ja tu kurwa robię
Zgłoś
Avatar
maxiq 2014-09-29, 15:15
już nie wytrzymie - rosyjo napierdalaj !
Zgłoś
Avatar
Pszszemek 2014-09-29, 15:16
To lewactwo i postępowość zmierza zdecydowanie w popierdolą stronę...
Zgłoś
Avatar
s................9 2014-09-29, 15:18 1
No właśnie, homosie organizują defilady seksualne i piszą pozwy za nazywanie się po rowerowemu. A zoofile, nekrofile, fetyszyści, poligamiści, kazirodcy.. to co? Dyskryminacja! Ciemnogród! Katotaliban!

A na poważnie to zaorać te wszystkie filozofie, bo to jest zwyczajna hańba i bezczelność, żeby bulić z podatków na takie cyrki.
Oni lubią wycierać sobie ryje "kulturą europejską" którą niby reprezentują, a w rzeczywistosci robią wszystko, żeby ją pogrzebać.
Zgłoś
Avatar
K................n 2014-09-29, 15:50
A może Jan Hartman powinien zostać wpuszczony do klatki niewyżytych goryli? Może taka miłość między gorylami, a hartmanem jest normalna? Jestem za żeby spróbować.

Za dużo "wolności" wkrada się do świata. Każdy chciałby, żeby jego przypadek obejmowało jego własne prawo. Moja odpowiedź brzmi. Pedały, lesbijki, zoofile i inne zboczenia nie mają prawa bytu. Jest to wbrew naturze!

Lewacka logika = brońmy natury, zapobiegnijmy globalnemu ociepleniu ...... jednocześnie ...... niech dwóch facetów się jebie, niech chodzą za ręce, niech brat z siostrą się jebią... kretynizm?

Prawacka logika = każdy powinien być wolną osobą i zależną od siebie, niech pedały się pierdolą w domach, ale niech mają ograniczoną wolność... kretynizm?

zostaje jedyna słuszna
Centracka logika = jestem za wolnością, ale bez przesady, pedały to wynaturzenie i najlepiej wprowadzić lewicowe ograniczenia, zalegalizować eutanazję i likwidować chorych na pedalstwo
Zgłoś
Avatar
K................t 2014-09-29, 18:21 2
Pozostaje pytanie kogo ze swojej rodziny hartman chce puknąć?
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-09-30, 7:57
Pozostaje pytanie, co to ma wspólnego z homosiami? Wy wiecie co to jest kazirodztwo? Bo widzę, tam o homofobii, tu o homosiach... pod tekstem o czymś innym.
Zgłoś
Avatar
T................h 2014-09-30, 22:10 1
Chuj mnie obchodzi czy się rucha brat z siostrą czy kuzynką, czy nawet z bratem. Nie moja sprawa, mam własne zajęcia. Jak ludziom się nudzi za bardzo i czują potrzebę interesowania się takimi pierdołami to niech lepiej przemyślą swoje życie.
Zgłoś
Avatar
e................y 2014-09-30, 22:18
kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Funiwersytet-jagiellonski-potepia...
Zgłoś
Avatar
Hangman108 2014-09-30, 22:31
Rodzenie dzieci w związkach kazirodczych powinno być jak najbardziej zakazane, z powodów oczywistych, ale chyba nie uważacie, że policja powinna chodzić po domach i zamykać w więzieniu dorosłych ludzi, tylko za to, że się ruchają. Jak chcecie tak żyć, to możecie wypierdalać do Iranu, albo jakiegoś kurwistanu, w którym dzieci uczą się, jak zabijać niewiernych. Nadmierne interesowanie się cudzym życiem intymnym, a później tworzenie dotyczących go regulacji prawnych, to domena zindoktrynowanych cweli, którym się nie podoba, że kogoś nie interesuje ich punkt widzenia.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie