18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 20:42
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:39
Avatar
killdead 2013-08-03, 22:44 2
Ta reklama jest po prostu piękna. Szkoda, że w Polsce w tv leci prawie sam bullshit.
Zgłoś
Avatar
Raingexe 2013-08-03, 22:59
Cyryl90

Nie salutuje się do orzełka, tylko do obrzeża jakiegokolwiek wojskowego nakrycia głowy. W przypadku, gdy na nakryciu głowy nie ma orzełka (czapka, hełmofon, hełm z nałożonym materiałem maskującym), honory oddaje się identycznie.
Zgłoś
Avatar
Ganjaguru 2013-08-03, 23:12
bez czapek się nie salutuje...
Zgłoś
Avatar
Dabog 2013-08-03, 23:15
Spartak napisał/a:

aż się zalogowałem, żeby postawić piwo ...



Zrobiłem dokładnie to samo. Chociaż szkoda, że to tylko reklama
Zgłoś
Avatar
R................y 2013-08-04, 1:42
kista piwa
Zgłoś
Avatar
sizar11 2013-08-04, 2:26 1
Przecież rumunii byli po stronie niemiec w czasie wojny. Nie wiem czym tu się podniecać. Też ronilibyście łzy gdyby na filmiku po prostu byłby hitlerowiec?!
Zgłoś
Avatar
Zaethrael 2013-08-04, 4:30 8
sizar11 napisał/a:

Przecież rumunii byli po stronie niemiec w czasie wojny. Nie wiem czym tu się podniecać. Też ronilibyście łzy gdyby na filmiku po prostu byłby hitlerowiec?!


Nie Rumunii a rząd Rumuński. Rumunia była neutralna przez pierwsze dwa lata. Później dołączyła do państw osi a następnie po udanym zamachu stanu w 44 switchnęli się i dołączyli do Aliantów.

Ale nie o to chodzi tak naprawdę. Chodzi o fakt, że dzisiaj nie zdajemy sobie sprawy z tego jak komfort życia mamy i jaki ogrom czystej, bezdusznej i bestialskiej siły zniszczenia zaznali ci ludzie. Nie oszukujmy się - z jednej i drugiej strony. Kilka jednostek wypowiedziało wojnę całemu światu i na ich rozkaz inni skąpali we krwi ulice niemalże każdego znanego nam miasta zabijając łącznie około 72 miliony ludzi ! Potraficie sobie to wyobrazić jako ludzi - nie liczby ?!

Dziś natomiast młodzi potrafią bez skrupułów opluć weteranów - a oni uwierzcie mi - najbardziej żałują tego, że to ...przeżyli.

Kompozycja reklamy świetnie gra na tym co wielu porusza do refleksji, ale na co dzień się nad tym nie zastanawiamy i gdzieś tam głęboko pod codziennym wyjebizmem kotłuje się ta naprawdę ludzka część naszej świadomości historii i cierpienia jakiego my nigdy w życiu prawdopodobnie nie zaznamy. Respekt i szacunek to jedyne co im zostało - a młodzi im to odbierają.

Nie ma co się wkurwiać czy Niemiec, Rusek, Rumun, Polak, Burger - większość z nich była normalnymi ludźmi i wszyscy przeżyli niewyobrażalną masakrę. Ci którzy byli za to odpowiedzialni i tak schowali się za kasą i uniknęli odpowiedzialności. Jak zwykle to zwykli ludzie cierpieli za nich.

Sam pewnie też nie oddałbym honorów niemieckiemu żołnierzowi - życzyłbym mu raczej strasznych rzeczy, ale oczy tych ludzi nie są takie same jak nasze - to widać. Jestem jednak świadom tego, że oni ginęli tak samo jak nasi w ten sam nieludzki i niegodny człowieka sposób.
Zgłoś
Avatar
karinawaw 2013-08-05, 1:13
Do gołej głowy się nie salutuje.
Zgłoś
Avatar
Ojciec_Stiffmeistera 2013-08-05, 13:01
Zachodnie cywilizację upadną właśnie przez brak szacunku dla starszych. Na wschodzie tj. Japonia, Chiny bardzo ceni się mądrość i doświadczenie życiowe starszych osób dlatego nie mają tego problemu, który dosięga Polaków coraz mocniej...
Zgłoś
Avatar
Grubber 2013-08-05, 17:28
Reklama bardzo ciekawa ale co mnie dość mocno irytuje to określenie "orzełek" na godło czy tak jak w tym temacie orła wojskowego. Czy tylko ja tak mam że dla mnie orzeł to orzeł nie zależnie jaki ma rozmiar (tylko bez skojarzeń)?
Zgłoś
Avatar
Antylewak_1920 2013-08-09, 9:19
W Polsce takie dziadki to przeważnie reprezentanci UBekistanu i najchętniej składaliby kwiaty pod pomnikami, których już nie ma.
Zgłoś
Avatar
Zaethrael 2013-08-10, 14:12
I tak szczerze pisząc to czy ma to jakieś wielkie znaczenie dla Ciebie?
Żyli w takich czasach i byli tak samo mali dla polskiego rządu jak my jesteśmy dziś. Przeżyli wojnę i zaadaptowali się do czasów w których przyszło im żyć - prawdopodobnie wielkiego wyboru nie mieli. Już daruje sobie dłuższy wywód o tym, że nawet gdyby Twój dziadek był z "UBekistanu" to byś prawdopodobnie o tym nie wiedział - co nie znaczy automatycznie, że był chujowym człowiekiem, tak samo jak to, że jesteś z policji i bijesz pseudokibiców nie znaczy, że jesteś wrogiem Polski. Nie zapominaj również, że historię piszą zwycięzcy i każdy z nich ma trochę inną jej wersję
Zgłoś