18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Rybi pasożyt
Centurion • 2009-09-17, 21:38
Pasożyt dostaje się przez skrzela do wnętrza ryby instaluje się na czubku rybiego języka.
Następnie wbija kleszcze znajdujące się w jego nogach i sączy krew aż do momentu kiedy rośnie na tyle że język staję się niedokrwiony i obumiera. Wtedy robaczek sam przykuwa się do całym swoim ciałem do jego mięśni. Dzięki temu ryba może normalnie funkcjonować z takim substytutem języka.





















Zgłoś
Avatar
inmind 2009-09-18, 0:43
jem surową, ale głowy nie ruszam
Zgłoś
Avatar
szysza 2009-09-18, 1:14
To tak, jak z pszczola. prawdziwi faceci nie jedza miodu. Zuja pszczoly. Czy jakos tak. Dawno temu, w odleglej galaktyce, na ba bashu bylo, czy gdzies tam.
Zgłoś
Avatar
wolo 2009-09-18, 1:30
"Jest to jedyny znany pasożyt funkcjonalnie zastępujący narząd nosiciela."
z tego linka z wiki
Zgłoś
Avatar
szysza 2009-09-18, 3:46
To tak na chlopski rozum, skoro to pasozyt, to jesli zastepuje narzad wlasciciela to juz nie jest pasozytem, jeno symbiontem. Jesli w swojej chlopskiej logicie sie myle, poprawcie mnie.

Kurwa. Zle napisalem. To pasozyt jest, wiec skoro zastepuje ozor ryby, a ta nie odczuwa strat z racji tego, ze jakis robal tam jej pozarl jezor, to ile w tym pasozytnictwa, a ile symbiontu? Ot, tak mnie naszla ciekawosc.
Zgłoś
Avatar
smk666 2009-09-18, 9:08
O ile dobrze pamiętam lekcje biologii sprzed paru lat to takie powiązanie nazywamy komensalizmem. Ryba nic tutaj nie zyskuje, a robak ma żywiciela.
Zgłoś
Avatar
studnia3 2009-09-18, 9:39
dobrze przygotowana głowa świeżej ryby to przecież rarytas
Zgłoś
Avatar
justeen 2009-09-18, 10:58
szysza napisał/a:

Szczerze? I tak wpierdalajac rybe, pogryziesz i polkniesz to scierwo. Wiec, w czym rzecz? Troche wiecej mieska, za mniejsza cene/robote.


kiedyś sie obudzisz z robakiem zamiast języka i już nie bedziesz taki obojetny
Zgłoś