18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 24 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:52
🔥 Pedalarz i roboty drogowe - teraz popularne
Artykuł skopiowany ze źródła poniżej, widać chcą z Polski zrobić coś na modłę multikulturalnej papki jak na Zachodzie.

Cytat:

ząd chce wprowadzić nową ustawę, zgodnie z którą dzieci będą mogły oficjalnie dostawać imiona zdrobniałe i “bezpłciowe”, czyli daleko odbiegające od utartej w Polsce tradycji.

Na chwilę obecną przepisy obowiązujące w Polsce zakazują rodzicom nadawania dziecku imion zdrobniałych oraz takich, które nie pozwalają na łatwe odróżnienie płci. Prawo zabrania więc nadawania imion typu Ryś, Krzyś czy Zosia, będących zdrobnieniami oraz takich jak Angel czy Szasza, na podstawie których trudno rozpoznać płeć dziecka.

Według Małgorzaty Piotrak, będącej dyrektorem Departamentu Spraw Obywatelskich MSW, zmiany tego typu są potrzebne ze względu na coraz większą liczbę małżeństw z cudzoziemcami i pojawieniem się niespolszczonych imion, które nie pozwalają rozpoznać płci dziecka. Zmiany mają też związek z opinią, że decyzja wyboru imienia powinna bardziej zależeć od rodziców.

Opinie na temat planowanych zmian są mocno podzielone. Wiceprezes Fundacji Helsińskiej, dr Adam Bodnar, opowiada się zdecydowanie za zmianami. “Jestem za daleko idącą swobodą rodziców w nadawaniu imion, gdyż nie ma żadnych racji, by państwo ingerowało w tę sferę. Ku temu stanowisku przychyla się też Trybunał w Strasburgu” – powiedział.

Przeciwnego zdania jest kierownik USC w Zielonej Górze i prezes Stowarzyszenia Urzędników Stanu Cywilnego RP, Tomasz Brzózka. Twierdzi on, że “decyzja o wyborze imienia jest podejmowana często pod wpływem emocji, chęci chwilowego zabłyśnięcia, dodania dziecku wątpliwej oryginalności. Jednak w przyszłości może być dla dziecka krzywdząca” – zauważa.

Jeszcze dobitniej swój sprzeciw uzasadnia adwokat Krzysztof Uczkiewicz, twierdząc, że ministerstwo ulega presji środowisk genderowych, które podważają tradycyjne rozumienie płci. Taką zmianę Uczkiewicz ocenia wręcz jako obrzydliwą, gdyż “w imię wyimaginowanych idei naruszane jest tradycyjne rozumienie imienia”.

Nowe przepisy mogą wejść w życie już w przyszłym roku.

na podstawie Rzeczpospolita



Źródło: Autonom.pl
Zgłoś
Avatar
Le_Kloszard 2013-03-15, 17:21 12
Cały rząd czy tylko kolejni krzykacze pokroju palikota i bęgowskiego?
Zgłoś
Avatar
EdmundKemper 2013-03-15, 18:03 4
Nosz kurwa, a od kogo jak nie od rodziców zależy wybór imienia dziecka?
Zgłoś
Avatar
Archeolog 2013-03-15, 18:16 2
wiesiors4, spokojnie, bo się zaraz zesrasz z tych emocji.
Zgłoś
Avatar
w................4 2013-03-15, 18:19 17
Archeolog napisał/a:

wiesiors4, spokojnie, bo się zaraz zesrasz z tych emocji.


O pojawił się na szczęście nasz internetowy bohater od razu mi lepiej, że antifa jest tu i dba o dobro obywateli chroniąc ich przed katobydłem ze średnią wieku 85 jesteście dzielni, walczcie dalej :*
Zgłoś
Avatar
Tequondzio 2013-03-15, 18:30 32
@UP Widzę już kolejna wojna polsko-polska się rozwija.
A co do imion - ni chuja. Może jeszcze niech pozwolą nadawać męskie imiona dziewczynkom i na odwrót?
Jak chcą, niech mówią zdrobniale Krzyś, Zbyś czy co tam jeszcze, ale 40-letni Jaś Nowak to nie jest raczej poważne. A co do małżeństw z cudzoziemcami - ich sprawa. Nie chcą się asymilować? - won.
Zgłoś
Avatar
H88tman 2013-03-15, 18:34
@up, coś podobnego już jest, tylko w drugą stronę. Sprawdź sobie drugie imię naszego "prezydenta"
Zgłoś
Avatar
Tequondzio 2013-03-15, 18:46
@H88tman - o kurczę. Wiedziałem tylko o Rokicie i myślałem, że to wyjątek. Ale to jest tylko drugie imię. "Transpłciowość" imion chyba nie jest jeszcze legalna.
Zgłoś
Avatar
Ivanowic 2013-03-15, 21:15 8
Pociskają pierdoły żeby się wykpić od rozmowy o ważnych rzeczach i tyle. Małżeństwa z obcokrajowcami to żaden argument, w końcu tu jest Polska i Polskie imiona a jak się nie podoba to ich tu nikt nie trzyma siłą Amen
Zgłoś
Avatar
~Beny 2013-03-16, 5:47
H88tman i Tequondzio chciałabym tylko sprostować, że w niektórych wypadkach, jeżeli podczas porodu istnieje ryzyko, że dziecko może nie przeżyć, nadaje mu się właśnie imię Maria. Tam coś było z tradycją i 'zabobonami', nie pamiętam dokładnie, ale coś w tym stylu.
Zgłoś
Avatar
mariusz1987 2013-03-17, 1:08 3
Ja tam jak będe miał córkę to nazwę ją Spierdalajmamhiva i będe spokojny o jej cnotę
Zgłoś
Avatar
pietryna 2013-03-17, 12:43 1
Cytat:

Przeciwnego zdania jest kierownik USC w Zielonej Górze i prezes Stowarzyszenia Urzędników Stanu Cywilnego RP, Tomasz Brzózka. Twierdzi on, że “decyzja o wyborze imienia jest podejmowana często pod wpływem emocji, chęci chwilowego zabłyśnięcia, dodania dziecku wątpliwej oryginalności. Jednak w przyszłości może być dla dziecka krzywdząca” – zauważa.


W gruncie rzeczy powód jest ok. Tylko osobiście uważam, że powinna istnieć możliwość co najwyżej zasugerowania, że dane imię jest nieodpowiednie. W żadnym wypadku nie powinno być możliwości odmówienia wpisania imienia w papiery.

Inna sprawa - uważam że rządowi chuj do naszych papierów i obowiązek jakiejkolwiek rejestracji nie powinien istnieć. Jak chcą to niech sobie krowy rejestrują i znaczą żeby sąsiad nie ukradł...
Zgłoś
Avatar
c................h 2013-03-18, 10:29 1
A mnie to zupełnie nie przeszkadza, bo gdy zapytam o człowieka jakie mają imiona jego dzieci od razu będę wiedział, czy mam do czynienia z idJotą czy z normalnym człowiekiem.

/edit
"Poznacie ich po ich owocach"
Zgłoś
Avatar
Suka_Blyat 2013-03-18, 10:35 2
Tylko spierdoleni zapatrzeni w siebie postępowi lewaccy rodzice zrobią dziecku krzywdę i dadzą mu zjebane imię przez które będzie miało przejebane w przyszłości...
Zgłoś
Avatar
Pokahontaz 2013-03-18, 11:12
kurwa, miałem mieć na imie Sasza i przez ten pojebany przepis jestem Olek
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie