18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Cypryjski rząd podpisał z Unią porozumienie dotyczące ratowania finansów tego wyspiarskiego kraju. Kluczowym elementem układu jest pobranie z bankowych depozytów Cypryjczyków jednorazowej opłaty. W przypadku depozytów do 100 tys. euro jest to 6,75 proc., a powyżej 100 tys. euro - 9,9 proc.

Na wieść o tym zadziwiającym rozwiązaniu mieszkańcy Cypru rzucili się do bankomatów ratować swoje pieniądze. W urządzeniach szybko jednak zabrakło pieniędzy. Okazało się też, że jest już za późno na reakcję.

Cypryjskie władze wytłumaczyły, że opróżnianie kont nie ma sensu, gdyż wkład prywatnych ciułaczy w ratowanie Cypru został już na wszystkich kontach zamrożony, a elektroniczne transfery pieniędzy - zablokowane do wtorku (poniedziałek jest na Cyprze świętem) – relacjonuje rp.pl.

Akcja rządu została więc, jak się okazuje, bardzo dokładnie przygotowana. Tymczasem Cypryjczycy są w szoku. Przez cały ostatni czas zapewniano ich bowiem, że ratowanie budżetu nie odbędzie się kosztem oszczędności obywateli.

Cypr od dłuższego czasu starał się o pomoc UE. Finanse publiczne tego państwa są bowiem na granicy załamania. W sobotę nad ranem wyspa otrzymała pakiet ratunkowy w wysokości 10 mld euro. Z kont Cypryjczyków rząd zamierza zaś wydobyć 5,8 mld euro.

http://www.hotmoney.pl/Oproznili-bankomaty-Bo-rzad-zabiera-a29818


ps. pod kątem tej informacji oglądnąłem dziś 3 dzienniki na różnych kanałach w publicznej TV i nigdzie nie było o tym słowa!!!

Jeżeli macie jakiekolwiek depozyty w bankach, to się pospieszcie z ich likwidacją

Zgłoś
Avatar
w................4 2013-03-16, 19:31
Ave ZSRE!
Zgłoś
Avatar
Brona_Talerzowa 2013-03-16, 19:51 2
Ha ha i co kurwa święta kradzież działa, mogli by do zera te konta wyczyścić i gówno by im zrobili.
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2013-03-16, 19:56 18
Ohohohoh, to się Ruskie wkurwią, przecież tam cała ich śmietanka prała swoje pieniądze . No chyba, że bogaci już wcześniej wiedzieli o tym i wybrali swoje pieniądze, a biedniejsi jak zwykle dostali po dupie.
No nieźle, nieźle. Ciekawe kiedy u nas się tak zacznie dziać, bo przecież mimo światłych i pełnych sukcesów rządów pełowców, jesteśmy po uszy w długach. Ale będzie rozpierducha.
Zgłoś
Avatar
Fugo 2013-03-16, 20:54 11
mi tam nic nie zabiorą mam z 6 tyś na minusie więc ku chwale PO walcie się
Zgłoś
Avatar
Manillajay 2013-03-16, 21:01 10
I w takich przypadkach popieram J. Kaczyńskiego - nie ma konta, nie ma skąd kasy zajebać. Kasuję konto i wkładam kasę w skarpetę. Pewniejsze inwestycja w przyszłość. Kurwa, źle się dzieję.
Zgłoś
Avatar
bravoteampolska 2013-03-16, 21:02 3
No to rudy na taki pomysł zaciera już dłonie , tylko że u nas pociągną od biednych 20 procent a od bogatych 10 procent .
Zgłoś
Avatar
D................d 2013-03-16, 21:03 2
Kurwa... Mam nadzieję, że Rostowski tego nie widzi.
Zgłoś
Avatar
KOIN 2013-03-16, 21:13 2
Skurwysyny, niech spróbują. Chyba nie na darmo zapisałem się na kurs strzelecki i do koło łowieckiego.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-03-16, 21:17 64
Kurwa, czemu ludzie nie widzą, że to wymyślony przez szwabstwo sposób na zdominowanie Europy?
Było w kraju dobrze -> dołączył kraj do UE, żeby było lepiej -> UE dojebała posranym prawem, przepisami, ograniczeniami i karami, kraj przestał się rozwijać i zaczęło się robić chujowo -> Zrobiło się tak chujowo, że kraj musiał poprosić UE o pomoc finansową -> UE pożyczyła, kraj teraz jest nie tylko zalany gównem po uszy, ale też całkowicie zależny od niemców, bo to oni rządzą w UE.
Reasumując - niezależne i silne kraje dołączają do wspólnoty zwabione perspektywą szybszego rozwoju, a Unia niszczy gospodarki tych krajów, ogranicza podstawowe wolności obywateli, odbiera wewnętrzną i zewnętrzną suwerenność, wprowadza biurokrację która maksymalnie utrudnia wszelkie działania gospodarczo-prawne, a potem proponuje pomoc. To tak jakbym przykładowo wpadł ci do domu, rozjebał wszystko co się da, oblał benzyną cały dom i podpalił. A potem bym powiedział:
- Hmm... Widzę, że dom ci się pali. Chcesz kupić wodę?
Zgłoś
Avatar
QML 2013-03-16, 21:25 30
Mam znajomego, u którego cały dzień jest włączony telewizor, a w nim TVN24. Jakby tego było mało, ulubiony dziennik to oczywiście Wyborcza. Pewnego dnia rozmowa zeszła na tematy polityczne. Po tej rozmowie byłem KURWA w szoku, jak telewizja (którą posiadam tylko dla kanałów przyrodniczych, naukowych i sportowych) manipuluje ludzmi. Przecież chuj się w dupie chowa na myśl o przyszłych wyborach. Z jednej strony chciałoby się wypierdalać z tego kraju, ale z drugiej.. W końcu to NASZ kraj, a nie tych partaczy z Wiejskiej.
Przepraszam za język, ale inaczej się KURWA nie da!
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2013-03-16, 21:29 7
QML, możesz zapodać jakiś przykład poglądów/spostrzeżeń kolegi? Bo jestem ciekawy, jak takie lemingi "myślą"
Zgłoś
Avatar
K................a 2013-03-16, 21:32 1
A mnie wszyscy mogą w dupę pocałować bo na koncie mam 440 zł, a zwykle jest mniej.

Niech żyje UE, jebać płaczliwych frajerów.
Zgłoś
Avatar
truskawkowabuba 2013-03-16, 21:34 2
kurwa, to już podchodzi pod bezprawie . a gdzie jakieś vacatio legis? chuj mnie strzela jak czytam coś takiego. trzeba w wyborach wybrać kogoś, kto wyprowadzi naszą piękną Polskę z tego gówna, zwanego Unią Europejską. za pięć miesięcy uzyskam prawo do wyborów, czas poczytać o partiach w Polsce trochę więcej niż dotychczas i uzbroić się w wiedzę na ich temat .

Pater patriae napisał/a:

QML, możesz zapodać jakiś przykład poglądów/spostrzeżeń kolegi? Bo jestem ciekawy, jak takie lemingi "myślą"



właśnie, ponawiam pytanie, bom też ciekawa.
Zgłoś
Avatar
skalek788 2013-03-16, 21:41
Nigdy nie będę trzymał oszczędności w banku bo bardziej prawdopodobne że okradnie mnie rząd niż jakiś złodziej...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie