18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
No i proszę... taki butny jeszcze pół roku temu PiS, dziś okazał się po raz kolejny kopią PO... do koryta tylko po swój interes, a interes obywateli i ich bezpieczeństwo mają głęboko gdzieś.
Z dzisiejszej "kawy na ławę":

Kod:
Bartosz Kownacki (PiS) przekonywał, że w wielu państwach pojawiają się głosy dotyczące wprowadzenia ograniczeń w przyjmowaniu imigrantów. Dodał jednak, że rząd Beaty Szydło nie wycofa się z unijnych ustaleń w sprawie uchodźców, do których w imieniu Polski zobowiązał się jeszcze rząd Ewy Kopacz. - To była zła droga, zły kierunek, który narzuciła sobie Europa, ale trudno, musimy go realizować - stwierdził wiceminister obrony narodowej. (http://www.tvn24.pl)

tvn24.pl/ataki-na-kobiety-w-kolonii-dyskusja-w-kawie-na-lawe,609520,s.html

Inne kraje po niemieckim sylwestrze już myślą o ograniczaniu, a te matołki radośnie przyklaskują, że oni nic nie zrobią i podpisują się pod tym to co PO spierdoliło.
PO (Nowoczesna) + socjalizm = PiS

Dlaczego kurwa, od 25 lat ten głupkowaty naród nie chce dać szansy prawdziwej politycznej prawicy (grrrrrr)? Cały czas rządzą w tym kraju socjaliści (niektórzy nieco bardziej liberalni, ale wciąż socjaliści).
Zgłoś
Avatar
Siekul 2016-01-10, 18:36 1
Kopacz podpisała zapis o przyjęciu 7tyś uchodźców do końca 2017 roku. Złamanie tego przepisu skończyłoby się dla Polski karami finansowymi. Aktualny burdel jaki wywołuje opozycja już wystarczająco podgrzewa sytuacje na zachodzie - więc dla mnie oczywistym było, że w tej kwestii akurat to nie zostanie zmienione. Pomijając fakt, że to mają być Ci autentyczni uchodźcy, a nie imigranci ekonomiczni - i dodatkowo - tylko 7tyś... co to dla 40mln kraju?

Aktualna polityka prowadzona przez PiS zakłada nieprzyjmowanie w przyszłości uchodźców, ale chyba każdy musi się zgodzić, nieprzyjęcie tych kilku tysięcy zadeklarowanych przez poprzedni rząd stworzyłby jeszcze większą atmosferę - jak to nazywa PO - "zamachu stanu"... który de facto sami próbują stworzyć.
Zgłoś
Avatar
MagicznyAdam 2016-01-10, 18:43
lesiot Prawica w tym kraju to czysty mit. Znasz jakieś inne ugrupowanie, który opiera się na ideach kapitalistycznych? Tak, jest KORWiN, ale prawda jest taka, że Janusza nikt nie bierze na poważnie.
Zgłoś
Avatar
lesiot 2016-01-10, 19:06
Siekul napisał/a:

Kopacz podpisała zapis o przyjęciu 7tyś uchodźców do końca 2017 roku. Złamanie tego przepisu skończyłoby się dla Polski karami finansowymi


Przecież PiSowi lata UE i mają na UE podobno ciężko wyjebane... a teraz się boją?
Waszyczkowski i Ziobro w ostatnich dniach przecież pisali takie zmyślne listy do RFN (czy do niemców), to teraz już weny zabrakło? Już nic nie mają do napisania?
Przecież nie ma co się bać... wielki Orban obiecał, że nigdy nie poprze sankcji UE - na pewno to znaczyło, że dołożą nam każde Euro które stracimy.

Siekul napisał/a:

Aktualny burdel jaki wywołuje opozycja


Aaaa... no tak opozycja jest winna temu, że PiS czegoś zrobić nie może... tak już się tłumaczyli 2005-2007. Można się było spodziewać.
Jednak jak interesy swoje załatwiają, to opozycję słusznie olewają... demokratycznie nie pozwalając nawet dojść do słowa, ale jeżeli sprawa nie polega na obsadzaniu stanowisk swoimi czy podnoszeniu podatków, czy zabieraniu pieniędzy jednym, żeby dać drugim, to już są problemy i wina opozycji. Dobre...

Siekul napisał/a:

więc dla mnie oczywistym było, że w tej kwestii akurat to nie zostanie zmienione.


Czyli można było być pół roku temu przeciwnym imigrantom, ale dziś już można jakoś to znieść... ciekawe kiedy narodowcy z tęczową flagą w takim razie wyjdą?

Siekul napisał/a:

tylko 7tyś... co to dla 40mln kraju


Teraz dla Ciebie tylko... a pół roku temu?

Jakoś inne kraje zastanawiają się nad tym problemem, a nasi nawet nie próbują się zastanawiać... pewnie wymyślają teraz nową ramówkę do TV, zamiast zająć się realnymi problemami.
Zaraz się okaże, że kraje które się zastanawiały jak uniknąć imigrantów... dostaną mniej i tylko kobiety, a w tych co czekają aż się samo zrobi, trafią ci co prosto z drzewa uciekli. Brawo... czekajmy dalej, aż sytuacja sama się uzdrowi! W tej chwili faktycznie nowa obsada w telewizji, radiu i innych spółkach skarbu państwa jest ważniejsza i wpychanie brata Waszczykowskiego na dyrektora urzędu skarbowego, czy kupowanie jeszcze więcej ropy z Rosji zamiast z Arabii Saudyjskiej jak Oreln do tej pory starał się rozkładać ryzyko.

MagicznyAdam napisał/a:

Tak, jest KORWiN, ale prawda jest taka, że Janusza nikt nie bierze na poważnie.


Niestety... takich mamy wyborców, z pamięcią ograniczoną tylko do ostatniej ekipy rządzącej i tym sposobem rządzą Polską te same mordy od 25 lat tylko nazwy zmieniają (z PC na PiS, z UW na PO i dalej Nowoczesna). I najśmiszniejsze jest oburzenie matołków... "jak to Nowoczesna ma takie poparcie, to na pewno oszustwo". No takie ma bo tak durne społeczeństwo mamy, ale jakoś te same matołki nie dziwili się 4 miesiące temu jakim cudem Porozumienie Centrum (upsss... PiS) ma takie wysokie poparcie pomimo, że w latach 2005-2007 już pokazali, po co im władza.
Zgłoś
Avatar
Siekul 2016-01-11, 13:11
lesiot, Nigdy nie byłem przeciwny imigrantom. Pół roku temu - również - co pisałem w komentarzach... również na tym portalu.
Co do sankcji, po dzisiejszej rozmowie z ambasadorem Niemiec, do mediów dotarły informacje ze strony NIEMIECKIEJ, że o żadnych realnych sankcjach nie myślą. I przepraszają za Shultza.
Orlen nie jest firmą państwową. Mogą sobie kupować ropę skąd tylko chcą, a że w Rosji te czarne złoto jest tańsze 4-krotnie niż podczas podpisywania poprzedniej umowy - mówi samo za siebie. Polska jako kraj kupiła również ropę Amerykańską jak również z Arabii Saudyjskiej.
Nie twierdziłem nigdzie, że według mnie PiS robi dobrze, stwierdziłem tylko, że opozycja po odsunięciu od koryta (do którego dostało się teraz PiS) zaczyna krzyczeć i to głośno - stara się w ten sposób osłabić aktualnie demokratycznie wybraną partię... czy słusznie - okaże się po odczytaniu informacji, które przetrzymuje IPM.

Co do przyjęcia tych imigrantów czy nie - to już jest ustalone - resztę już napisałem, więc prostować nie będę.

Na koniec dodam, że PiS nie działa w 100% politycznie poprawnie i konstytucyjnie... co nie zmienia faktu, że PO nie robiło rzeczy równie złych... i takie pytanie ode mnie na koniec "Czy na zło można odpowiadać złem?" Tak robi teraz PiS i to mi się nie podoba. Reszta jest w porządku.
Zgłoś
Avatar
Imie_jego_44 2016-01-11, 16:22
PiS jest po prostu partią honorową, skoro poprzedni "rząd" w imię Polski zobowiązał się przyjąć uchodźców to mimo, że się z tym nie zgadzają przyzwoitość nie pozwala im nie dotrzymać danego słowa.
Poza tym 7000 osób to wcale nie jest dużo.
Zgłoś
Avatar
Siekul 2016-01-11, 16:26
Imie_jego_44, I tak jak pisałem, Polska poniosłaby karę. W czasie aktualnego konfliktu PiSu z opozycją i z Berlinem raczej oczywistym było, że tego nagle nie odwołają.
Zgłoś
Avatar
lesiot 2016-01-11, 16:49
PC (PiS) partią honorową... LOL... i honorowo nadal prezydent nie odebrał ślubowania od trzech zgodnie z prawem wybranych sędziów TK...

To po co PiS bezpardonowo zaognia konflikty z opozycją i UE, na gruncie spraw, które dotycząc tylko i wyłącznie sprawowania władzy i obsadzania stanowisk, ale już nie nic nie stara się zrobić na gruncie spraw, które odbiją się głównie na obywatelach?

Bo tylko o swoje wpływy i władze gotowi są się poświecić... obywateli i ich potrzeby mają gdzieś.

Inne kraje zastanawiają się co można zrobić, a PiS w ciemno składa broń.

Imie_jego_44 napisał/a:

przyzwoitość nie pozwala im nie dotrzymać danego słowa


To ciekawe co za farmazony pierdolisz... wobec kogo ta "przyzwoitość"? Bo w wyborach obiecali, że będą starali się zmienić politykę imigracyjną i miałobyć 2000 i nic więcej ... czyli ta przyzwoitość PiSu to wobec Syryjczków, a obywateli i wyborców takich jaki Ty mają za frajerów (bo już głos oddali) i w dupie mają ich los i przyzwoitość wobec własnych wyborców.
Wykazał byś się przyzwoitością, jakby spakował się i wyjechał teraz do Syrii. Oszukali Cię frajerze... nadal tego nie widzisz?
Zgłoś
Avatar
Imie_jego_44 2016-01-11, 16:53
Lol, zapisz się najpierw do PiSu i sprawdź co mogą ci zaoferować, a potem wyzywaj od frajerów.
Zgłoś
Avatar
lesiot 2016-01-11, 17:00
W czasie kampanii wyraźnie zapowiadali, że przeciwstawią się polityce imigracyjnej UE i że na pewno więcej jak 2000 imigrantów nie przyjmiemy.

Nie zamierzają nic zrobić (kiedy inne kraje chcą) i imigrantów przyjmą 7000 tysięcy... to nie jest kłamstwo i nikogo w kampanii nie oszukali i z nikogo frajerów nie zrobili - kurs prawdomówności według Kurskiego chyba przeszedłeś.

Brat Waszczykowskiego się ostatnio dowiedział co mogą zaoferować... posada dyrektora w urzędzie skarbowym.

Siekul napisał/a:

Orlen nie jest firmą państwową. Mogą sobie kupować ropę skąd tylko chcą, a że w Rosji te czarne złoto jest tańsze 4-krotnie niż podczas podpisywania poprzedniej umowy - mówi samo za siebie. Polska jako kraj kupiła również ropę Amerykańską jak również z Arabii Saudyjskiej.


W Orlenie państwo ma udziały i prezesem z nadania PiSu jest Jasiński (działacz PRLowiski i PZPRowski), a ropa właśnie z Arabii Saudyjskiej (umowy z Arabią podpisane zostały jeszcze przez poprzednie władze Orlenu) jest tańsza od tej z Rosji. I nie ma żadnej nowej umowy na ropę, jest tylko aneks do umowy na ropę z Rosji, zwiększający ilość zamówionej ropy z Rosji przez Polskę. Więc pod rządami PiS jak na razie to powiększyliśmy istniejące zamówienie z Rosji.
Zgłoś
Avatar
Imie_jego_44 2016-01-11, 17:39
Poważne posady lepiej obsadzać zaufanymi ludźmi, to chyba normalne.
Jak coś ma dobrze działać, musi być dobrze kierowane.
Zgłoś