18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Wrzucam, może kogoś zaciekawi, a jak nie no to pech.

Cytat:

Do nietypowej sytuacji doszło w malezyjskim Sądzie Apelacyjnym, w którym podjęto decyzję o zakazie wykorzystywania arabskiego słowa "Allah" przez chrześcijan. Słowo to od poniedziałku może być używane jedynie przez muzułmanów, którzy stanowią niemal dwie trzecie populacji tego kraju.

Decyzja została podjęta jednogłośnie przez trzech muzułmańskich sędziów a sędzia główny Mohamed Apandi Ali wyjaśnił, że słowo "Allah" nie jest integralną częścią wiary chrześcijańskiej. Jego zdaniem używanie tego słowa przez chrześcijan może spowodować "zamieszanie w społeczeństwie". Temat ten pojawił się w Malezji po raz pierwszy w 2009 roku, kiedy rząd zakazał katolickiej gazecie The Herald posługiwać się słowem "Allah" w odniesieniu do Boga. Jednak redaktor naczelny, wielebny Lawrence Andrew pozwał rząd i wygrał sprawę, co doprowadziło do zamieszek na tle religijnym.

Niedawna decyzja została podjęta ze względu na apelację malezyjskiego rządu który uważa, że posługiwanie się słowem "Allah" przez chrześcijan może zdezorientować muzułmanów oraz może zostać wykorzystywane do ich konwersji na Chrześcijaństwo. Prawnicy gazety The Herald tłumaczą, że słowo "Allah" jest używane w malezyjsko-językowej Biblii od 1731 roku

Wielebny Lawrence Andrew będzie odwoływać się od decyzji oraz stwierdził, że to słowo jest używane na Bliskim Wschodzie i w Indonezji zarówno przez chrześcijan jak i muzułmanów, natomiast chrześcijanie w Malezji, jako mniejszość, powinni być chronieni prawem. Dodał również, że słowo to jest używane od kilkuset lat, natomiast gazeta The Herald używa go od 19 lat i jakoś wszyscy żyli w pokoju.



Po mojemu to ciapatym się już do końca w głowie pierdoli

Źródło: abcnews.com
Zgłoś
Avatar
Y................n 2013-10-20, 12:35
Nie drogi autorze. Nie pierdoli. Oni wykonują plan. Przyszłość wygląda tak, że pozajmują w Europie najważniejsze stanowskia, zajmą niezależnym sądownictwem, a wtedy już pozamiatane. Ja mam nadzieję, że nie dożyję tych czasów, a które przy obecnym nastawieniu na Islam - nadejdą na pewno.
Zgłoś
Avatar
Nóż 2013-10-21, 8:24
Kuriki napisał/a:

Niech chrześcijanie
teraz w podzięce zaczną podpalać
meczety, robić wybuchowe
niespodzianki, urządzać pokazy
dekapitacji i lamentować w
mediach jak ich dyskryminują i jaka
ich niesprawiedliwość spotyka to
byłyby dopiero jaja- użyć na
przeciwniku jego własnej broni
wydaje się całkiem zabawne


tak, niech powybijają się nawzajem. Ale to by było zbyt piękne.
Zgłoś