18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 28 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Wrzucam, może kogoś zaciekawi, a jak nie no to pech.

Cytat:

Do nietypowej sytuacji doszło w malezyjskim Sądzie Apelacyjnym, w którym podjęto decyzję o zakazie wykorzystywania arabskiego słowa "Allah" przez chrześcijan. Słowo to od poniedziałku może być używane jedynie przez muzułmanów, którzy stanowią niemal dwie trzecie populacji tego kraju.

Decyzja została podjęta jednogłośnie przez trzech muzułmańskich sędziów a sędzia główny Mohamed Apandi Ali wyjaśnił, że słowo "Allah" nie jest integralną częścią wiary chrześcijańskiej. Jego zdaniem używanie tego słowa przez chrześcijan może spowodować "zamieszanie w społeczeństwie". Temat ten pojawił się w Malezji po raz pierwszy w 2009 roku, kiedy rząd zakazał katolickiej gazecie The Herald posługiwać się słowem "Allah" w odniesieniu do Boga. Jednak redaktor naczelny, wielebny Lawrence Andrew pozwał rząd i wygrał sprawę, co doprowadziło do zamieszek na tle religijnym.

Niedawna decyzja została podjęta ze względu na apelację malezyjskiego rządu który uważa, że posługiwanie się słowem "Allah" przez chrześcijan może zdezorientować muzułmanów oraz może zostać wykorzystywane do ich konwersji na Chrześcijaństwo. Prawnicy gazety The Herald tłumaczą, że słowo "Allah" jest używane w malezyjsko-językowej Biblii od 1731 roku

Wielebny Lawrence Andrew będzie odwoływać się od decyzji oraz stwierdził, że to słowo jest używane na Bliskim Wschodzie i w Indonezji zarówno przez chrześcijan jak i muzułmanów, natomiast chrześcijanie w Malezji, jako mniejszość, powinni być chronieni prawem. Dodał również, że słowo to jest używane od kilkuset lat, natomiast gazeta The Herald używa go od 19 lat i jakoś wszyscy żyli w pokoju.



Po mojemu to ciapatym się już do końca w głowie pierdoli

Źródło: abcnews.com
Zgłoś
Avatar
Vangee 2013-10-17, 14:25 5
To my zakażmy ciapatym używania słów w cywilizowanych krajach. Wszystkich. Niech spierdalają do siebie jak im nie pasuje i problem "wybuchowych" ludzi rozwiązany. A jak któreś się odezwie to ołowiem.
Zgłoś
Avatar
SamSobieBogiem 2013-10-17, 14:53
nie podoba mi się ta zagrywka "jako mniejszosc w malezji powinnismy byc chronieni prawem" to brzmi tak jak "mamy wieksze prawa bo jestesmy mniejszoscia"... z jednej strony spoko, bo walcza o swoje w sposob taki jak ciapaci w europie, ale z drugiej strony to daje jakby przyzwolenie na ten sam argument ze strony ciapatych...
Zgłoś
Avatar
g................t 2013-10-17, 16:00
"Europejscy i Amerykańscy chrześcijanie stwierdzili, że chuj w dupę malezyjczykom, przenosimy produkcję do Chin a na wakacje wybierzemy się do Tajlandii"
Zgłoś
Avatar
en-em 2013-10-17, 16:26 3
wczoraj o pobiciu przez muslimów za kanapkę z szynką..dziś zakazują mówić allah.. czas dziadka żelastwo z wojny oliwić.
Zgłoś
Avatar
Camel_06 2013-10-17, 18:39 13
Zgłoś
Avatar
karkry123 2013-10-17, 23:49
Nie ciapatym się pierdoli tylko ludziom którzy im na to pozwalają
Zgłoś
Avatar
Kuriki 2013-10-19, 20:09 1
contowsky napisał/a:

Po mojemu to ciapatym się już do końca w głowie pierdoli


A po mojemu takie zachowania to sprawdzanie gruntu.

Jak by się ludzie skończyli pierdolić z tym całym pojebanym agresywno-muzułmańskim cyrkiem i sięgnęli po argument siły to by się ciapakom natychmiast odechciało wojowania. Niech chrześcijanie teraz w podzięce zaczną podpalać meczety, robić wybuchowe niespodzianki, urządzać pokazy dekapitacji i lamentować w mediach jak ich dyskryminują i jaka ich niesprawiedliwość spotyka to byłyby dopiero jaja- użyć na przeciwniku jego własnej broni wydaje się całkiem zabawne

No ale oczywiście trzeba być cywilizowanym człowiekiem i spory rozwiązywać rozmową nawet tam gdzie rozmowa nie działa
Zgłoś
Avatar
hajsiwo 2013-10-19, 20:09 1
Jak sędzią był Mohamed Ali to nikt nie podskoczy...
Zgłoś
Avatar
r................o 2013-10-19, 20:40
Olaboga! Chrześcijan obrażajo xD
Zgłoś
Avatar
Eth 2013-10-19, 21:23 1
Srallah, problem rozwiazany
Zgłoś
Avatar
klmnf 2013-10-19, 22:56
w malezji nie ma ciapatych tam są sami żółci

z tego co kiedyś słyszałem islam dotrał tam wcześniej niz chrzescijaństwo a że w ich języku nie mieli słowa takiego jak "Bóg" to przyjelo się arabskie "Allah" co jest również imieniem Boga muzułmanów stąd ten konflikt
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2013-10-19, 22:59
Po mojemu w Malezji katole wiedzą, gdzie jest ich miejsce.
Zgłoś
Avatar
bartek8809 2013-10-19, 23:08
A w Europie, za pieniądze katolickich podatników, wybudujmy kolejny meczet, coby muslimy nie czuły się pokrzywdzone
Zgłoś
Avatar
Nocturno 2013-10-20, 0:47 1
Musicie się zdecydować, Panowie. Już raz byliśmy na progu rozniesienia tego ciapactwa na cztery wiatry, ale z powodu miłosierdzia daliśmy im żyć koło nas w pokoju. Dziś powraca ten temat jako największe zło wyrządzone przez Kościół.. a dla mnie to było jedno z najlepszych osiągnięć. Walka z barbarzyńcami i do tego ciapatymi jest zajebista.

Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie