18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Sala śmierci
miedziak • 2010-09-01, 17:41
Po raz pierwszy w historii Japończycy pokazali w piątek salę śmierci, otwierając przed mediami podwoje więzienia w Tokio. Szubienica i zapadnia znajdują się za elegancką niebieską kotarą. Trzech urzędników więziennych (katów) naciska jednocześnie trzy guziki. Żaden nie wie, który guzik uruchamia zapadnię...
W przedsionku pomieszczenia, w którym znajduje się szubienica, stoi złota statuetka Buddy. Tu skazańcy mogą się po raz ostatni pomodlić bądź porozmawiać z buddyjskim mnichem
Japonia to jedyny prócz USA demokratyczny kraj spośród grupy najbardziej uprzemysłowionych, w którym obowiązuje kara śmierci. Skazuje się na nią m.in. wielokrotnych morderców. Egzekucja przez powieszenie ma miejsce najpóźniej sześć miesięcy po nieudanej apelacji na polecenie ministra sprawiedliwości. Do 2007 r. zarówno nazwiska skazańców, jak i wyroki były okryte tajemnicą.Ponad 80 proc. Japończyków popiera karę śmierci. Obecnie na egzekucję czeka 107 osób. W latach 1946-93 skazano 766 ludzi, 608 z nich powieszono. Między 1989 a 1993 r. oraz w latach 2005-06 egzekucji nie wykonywano. Za to rok 2008 pobił rekord - powieszono aż 15 skazańców.







Zgłoś
Avatar
wubepe 2010-09-01, 18:16 8
szkoda ze nie ma filmiku obrazującego zastosowanie tego pomieszczenia
Zgłoś
Avatar
d................k 2010-09-02, 21:41 1
Cytat:

Egzekucja przez powieszenie ma miejsce najpóźniej sześć miesięcy po nieudanej apelacji na polecenie ministra sprawiedliwości.


bzdura. W Japonii właśnie skazańcy czekają na egzekucję po kilkadziesiąt lat nawet.
Zgłoś
Avatar
wssp 2010-09-02, 22:09 1
U nas też by się przydała kara śmierci i taka sala.
Zgłoś
Avatar
miedziak 2010-09-02, 22:27
dback napisał/a:


bzdura. W Japonii właśnie skazańcy czekają na egzekucję po kilkadziesiąt lat nawet.



a nie wiem, tylko skopiowałem ten podpis.
Zgłoś
Avatar
Człowiek Drzewo 2010-09-02, 23:07 1
a gdzie dyndajace sznureczki? do dupy z takimi szubienicami pewnie teraz wieszaja za pomoca magnesow, burżuje
Zgłoś
Avatar
Nazad 2010-09-02, 23:34 6
Fajna sprawa z tymi 3 guzikami. Skoro nie wiesz czy to twój guzik powoduje śmierć drugiego człowieka to nie musisz się martwić i możesz spać spokojnie. Podoba mi się to
Zgłoś
Avatar
remind25 2010-09-03, 13:51
up zawsze tak bylo. jak rozstrzeliwali to tez jeden karabin mial slepaki
Zgłoś
Avatar
R................x 2010-09-03, 14:16
miedziak napisał/a:



a nie wiem, tylko skopiowałem ten podpis.



Ale on wie bo jest kolejnym internetowym specjalistom...
Zgłoś
Avatar
DaemonKazoom 2010-09-03, 16:59 1
Guziki: Raz, Dwa, Trzy - Wisisz Ty!
Zgłoś
Avatar
Scarlet 2010-09-03, 17:14
Nazad napisał/a:

Fajna sprawa z tymi 3 guzikami. Skoro nie wiesz czy to twój guzik powoduje śmierć drugiego człowieka to nie musisz się martwić i możesz spać spokojnie. Podoba mi się to



właśnie o to chodzi w tej zabawie
Zgłoś
Avatar
d................k 2010-09-04, 8:25
Rhox napisał/a:



Ale on wie bo jest kolejnym internetowym specjalistom...


A dokładniej Studentem Kultury Japonii

Tu masz więcej info
wiadomosci.onet.pl/2203113,12,japonia_wykonano_pierwsze_wyroki_smierci,item.html

Tzn niedawno zmienił się rząd który w końcu zaczął te wyroki wykonywać, bo była afera, ze ludzie dostawali pierdolca w oczekiwaniu na śmierć
Zgłoś