18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
L4D0 2011-01-30, 11:19
Najbardziej przydatna w zyciu sztuka walki
Zgłoś
Avatar
amaru2137 2011-01-30, 13:04
Ta tylko, że atakujący koleś jest rozluźniony jak zwieracz podczas jelitówki.
Zgłoś
Avatar
sid89 2011-01-30, 14:21
dobra bałnserska muza na popijawe
Zgłoś
Avatar
Daris 2011-01-30, 16:49
Normalnie jakbym oglądał Malinowskiego i Partnerów
Zgłoś
Avatar
oroboros 2011-01-30, 22:55
Dokładnie, partner "atakujacy" wie jak ma sie zachować, jak ma upaść, jak bardzo rozluźniony ma być.

Wiem, bo w kilka lat temu chodziłem na karate (ale to była ta odmiana pokazowa dlatego zrezygnowałem) mielismy zajecia wlasnie z takiej samoobrony. Na treningu wszystko fajnie, kazdy wie jak ma sie zachować etc. Ale w rzeczywistej walce co nie raz mi sie zdarzyło (szkolne ustalanie pozycji w stadzie) to wyszło na to, ze naprawdę niewiele chwytów sie przydało a reszta to moze i do zastosowania, ale przez mistrza (łapanie nadgarstka z nozem czy inne tego typu).

Aaa i jak ktos was atakuje z zaskoczenia to zapomnijcie o jakiejkolwiek obronie. Po prostu nie ma szans. Bo tak naprawde to nie wiesz co sie dzieje. Nie wiesz czy ktos wpadł na ciebie, czy to jakas kobitka sie potknęła i ci z łokcia w plery przypadkiem wjechała. Nigdy nie odwracasz sie juz z pedzacym sierpowym. Po prostu tak nikt nie robi w normalnym społeczenstwie miedzy zwyklymi ludzmi (co innego jak jestes np. jakims zolnierzem czy bodyguardem). No i wystarczy gosciowi ze bedzie miał te 2-3 ciosy przewagi, ty totalnie nie przygotowany odrazu dostajesz "critical-combo" i nie wiem jak byłbys wypakowany, wysportowany, mozesz byc nawet zawodowym bokserem czy innym takiem typem - od tyłu zawsze jest wpierdol
Zgłoś
Avatar
Goly567 2011-01-31, 21:17
pakicito

Bo może jednak nie każdy jest taki ciemny jak Ty i nie bije gruchy pod kompem, a może czymś się zainteresować z pożytkiem dla siebie.

"to jest odlamek izraelskiej krav magi, tylko opartej bardziej na samoobrone" - to zdanie nie ma sensu. Sprawdź sobie definicje tych dwóch rzeczy, a potem popraw błędy w pisowni.
To tak jakbyś powiedział na przykład o jakiejś piosence: to jest jazz ale z elementami muzyki.

Co do przydatności tego typu technik w realnej sytuacji zagrożenia, to jest tak że jeśli trenuje się w jakby to powiedzieć w laboratoryjnych warunkach, czyli salka, maty, ochraniacze, mówiąc do partnera "teraz Ty atakuj", to będziecie dobrzy ale tylko w tych warunkach. Oczywiście takie rzeczy też są potrzebne do wypracowania pamięci mięśniowej, ale na porządnym treningu powinien być porządny wpierdol. Słabe oświetlenie albo lampa stroboskopowa, partner który nie zawaha się naprawdę Ci przypierdolić, ataki innych z zaskoczenia, treningi w barach lub clubach (za zgodą właścicieli) - po prosu stanąć i się napierdalać. Pamiętam takie treningi po których miało się zakwasy na wszystkich mięśniach (np. na czole), bania poryta i siniaki. Człowiek działa na zasadzie odruchów, ale trzeba wiele potu i krwi wylanych na treningach żeby być dobrym. I trzeba pamiętać że "z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność".

trolzxcvbnm

Ja polecam tych: defendu.pl/
Są zajebiście dobrze w temacie. Starze przeważnie w Poznaniu, ale czasem kręcą się po Polsce.
Zgłoś
Avatar
pakicito 2011-02-01, 12:41
@up jebie mnie to co gadasz chlopcze, ale na trzezwo moj poprzedni post nie wyglada juz tak dobrze tu masz racje xd
Zgłoś