18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 39 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:10
🔥 A riva, riva! - teraz popularne
Avatar
Zasysacz 2024-09-09, 2:15
Bylo nie było kto ma rację ale ja bym nie dotykał
Zgłoś
Avatar
Prosty 2024-09-09, 8:44 1
Jebnie nie jebnie , na chuj drążyć temat , nie jabło pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
gucio_gu 2024-09-09, 10:02 2
smc napisał/a:

Nie uciekłbym, bo znam się na tym. Wystarczyło rozszerzone szkolenie saperskie w wojsku i człowiek ma zupełnie inną świadomość



ta mina ma 100lat.Materiały się w niej zamieniły w bardzo wrażliwą strukturę,twoje szkolenie saperskie,to nie polegaj na nim
Zgłoś
Avatar
baronturbina 2024-09-09, 14:50 2
smc napisał/a:

Nie uciekłbym, bo znam się na tym. Wystarczyło rozszerzone szkolenie saperskie w wojsku i człowiek ma zupełnie inną świadomość


Ba! Takie miny to lewa wciąga się lewą dziurką nosa. Gorzej jak na niewybuch V2 trafić to już trzeba dobierać otwór nadzwyczaj ostrożnie.

[ Dodano: 2024-09-09, 14:51 ]
gucio_gu napisał/a:

ta mina ma 100lat.Materiały się w niej zamieniły w bardzo wrażliwą strukturę,twoje szkolenie saperskie,to nie polegaj na nim


Niestety mijasz się z prawdą. Dewiza na takim szkoleniu brzmi „jak ma jebnąć to jebnie”.
Zgłoś
Avatar
htp 2024-09-10, 10:52 1
TwójCzarnyPan napisał/a:

Chuj wiem o minach, ale na elektryce się znam, więc się wypowiem. Na tym zdjęciu widać kable. A kable to prąd. Znaczy, musi być zasilanie żeby to zadziałało, prawdopodobnie z jakiejś baterii. W środku być nie może, bo trudno byłoby ją wymienić, ale na górze jest jakieś puste gniazdo z dostępem z zewnątrz. Pewnie tam była, tym bardziej, że podłączona jest do niego wiącha kabli. Czyli, wystarczy wyjąć to, co tam było i mina jest rozbrojona, bo bez baterii nie wybuchnie. W tych rogach są tylko jakieś czujniki. Jakie - nie wiem. Być może magnetyczne, które zamykają obwód gdy w pobliżu jest stalowy obiekt.
Jeśli ta ruska ma taką samą budowę, to może jakiś saper-amator (albo pro, tego nie wiemy) otworzył to gniazdo, wyciągnął baterię i minę unieszkodliwił. A może nawet nie, ale wie, że bez stali wokół nie wybuchnie. Więc może nie tacy głupi są ci ruscy, a smc ma jednak rację.



Też się nie znam, ale się wypowiem, a co mi tam. A może być wykorzystane zjawisko piezoelektryczne? Polega na pojawieniu się ładunków elektrycznych na ściankach kryształu przy jego deformacji sprężystej.
Zgłoś
Avatar
TwójCzarnyPan 2024-09-11, 0:43 1
htp napisał/a:

Też się nie znam, ale się wypowiem, a co mi tam. A może być wykorzystane zjawisko piezoelektryczne? Polega na pojawieniu się ładunków elektrycznych na ściankach kryształu przy jego deformacji sprężystej.


Słuszna uwaga. Ale piezoelektryki generują wysokie napięcie i małe natężenie. Niestety, nie wiem, czego potrzebuje zapalnik. Może napięcie mu wystarczy, a może nie.
Zgłoś