18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Sawstop w akcji
khaman • 2023-01-21, 21:06
Tym razem się udało



ukryta treść

Genialny wynalazek w piłach tarczowych, który ratuje palce i ręce. Każdy system piło-stopu wyposażony jest we wkładkę zatrzymującą obroty piły zamontowaną pod tarczą piły. Wałek napędowy piły przenosi słaby impuls elektryczny na ostrze piły. Kiedy użytkownik piły dotknie ostrza piły, ten impuls elektryczny przeskakuje na jego ciało. Cyfrowy czujnik we wkładce hamulcowej wyczuwa tą zmianę i zwalnia wysokowydajną sprężynę, która wypycha hamulec na wirujące ostrze piły. Tarcza piły prawie natychmiast hamuje z 4000 obrotów na minutę do zera. Pęd piły wtłacza ją poniżej blatu i następuje automatyczne wyłączenie silnika napędowego. Wszystko to dzieje się w przeciągu 5 tysięcznych sekundy, a więc 10 razy szybciej niż otwarcie samochodowej poduszki powietrznej i 10 razy szybciej niż Wasz refleks zdąży zareagować na zagrożenie. Wystarczająco szybko, żeby zmienić zdarzenie zmieniające całe życie człowieka w drobne zadrapanie. W dodatku bez uszkodzenia piły. Aby ponownie uruchomić piłę, trzeba tylko założyć nową wkładkę hamulcową i nową tarczę, co trwa 5 minut – nie licząc czasu, który potrzebuje operator piły na ewentualną zmianę spodni i dojście od siebie po takiej akcji.
Zgłoś
Avatar
dennissliwa 2023-01-21, 21:11 68
Pierwszy raz widze jak to w praktyce działa, zawsze to wsadzali parówke zamiast palca
Zgłoś
Avatar
niemamskarpet. 2023-01-21, 21:14 23
dzięki za wyjaśnienie, zawsze mnie zastanawiało jak to działa, testowałem na parówce
Zgłoś
Avatar
~_Killa_ 2023-01-21, 21:27 1
Ciekawe ile parowek poszlo do kosza przy testowaniu tego
Zgłoś
Avatar
odyssee 2023-01-21, 22:08 15
Ci co pracują w rękawicach zgodnie z BHP mają przesrane
Zgłoś
Avatar
kuzyng 2023-01-21, 22:35 1
odyssee napisał/a:

Ci co pracują w rękawicach zgodnie z BHP mają przesrane



działa tak samo jak dotknie grzebalca wyłącza...
Zgłoś
Avatar
NataliaW 2023-01-21, 22:38 4
Piwo za konkretne wyjaśnienie.
Zgłoś
Avatar
Igorek95 2023-01-21, 22:55 41
odyssee napisał/a:

Ci co pracują w rękawicach zgodnie z BHP mają przesrane



BHP zabrania rękawic przy maszynach obrotowych
Zgłoś
Avatar
~CanesPL 2023-01-21, 22:55 26
odyssee napisał/a:

Ci co pracują w rękawicach zgodnie z BHP mają przesrane



Zgodnie z przepisami BHP podczas pracy przy pilarkach tarczowych nie wolno używać rękawic ochronnych.

archiwum.ciop.pl/5907.html
Zgłoś
Avatar
odyssee 2023-01-21, 23:14 2
@ Igorek95 @ ~CanesPL

tego się nie spodziewałem dzięki za pouczenie
Zgłoś
Avatar
Takafura 2023-01-21, 23:22 3
~CanesPL napisał/a:

Zgodnie z przepisami BHP podczas pracy przy pilarkach tarczowych nie wolno używać rękawic ochronnych.


Cytat z linku:
"Operator przystępując do pracy powinien zdjąć rękawice, krawat oraz wszelkie bransolety, sygnety itp. przedmioty z rąk, a także podwinąć rękawy i spiąć długie włosy".

Mam dwie pilarki tarczowe i nie wiedziałem o rękawicach...
Zgłoś
Avatar
LaskotalCimigdalki 2023-01-21, 23:29
Wystarczająco szybko, żeby zmienić zdarzenie zmieniające całe życie człowieka w drobne zadrapanie.

Khaman khaman zobacz gdzie ma ślad ujebało by tylko kawałek palca i później co rehabilitacja wózek czy by z tego nie wyszedł? Jeden pazur mniej do obcinania. A Ty juz siejesz grozę bo nie miałbyś czym grzebac w dupie i nosi. Kolejność poprawna dupa nos.
Zgłoś
Avatar
dennissliwa 2023-01-21, 23:37 23
LaskotalCimigdalki napisał/a:

Wystarczająco szybko, żeby zmienić zdarzenie zmieniające całe życie człowieka w drobne zadrapanie.
Khaman khaman zobacz gdzie ma ślad uj***ło by tylko kawałek palca i później co rehabilitacja wózek czy by z tego nie wyszedł? Jeden pazur mniej do obcinania. A Ty juz siejesz grozę bo nie miałbyś czym grzebac w dupie i nosi. Kolejność poprawna dupa nos.



Kurwa, moje oczy. Ale trzeba byc zryty żeby coś takiego napisać
Zgłoś
Avatar
khaman 2023-01-22, 8:44 10
LaskotalCimigdalki napisał/a:

Wystarczająco szybko, żeby zmienić zdarzenie zmieniające całe życie człowieka w drobne zadrapanie.
Khaman khaman zobacz gdzie ma ślad ujebało by tylko kawałek palca i później co rehabilitacja wózek czy by z tego nie wyszedł? Jeden pazur mniej do obcinania. A Ty juz siejesz grozę bo nie miałbyś czym grzebac w dupie i nosi. Kolejność poprawna dupa nos.



Srogie piguły milordzie.
Zgłoś
Avatar
TomRar 2023-01-22, 14:08 1
"W dodatku bez uszkodzenia piły. Aby ponownie uruchomić piłę, trzeba tylko założyć nową wkładkę hamulcową i nową tarczę, co trwa 5 minut"

To chyba tak nie działa. Ludzie nie chcą kupować tego systemu, bo jeśli przez przypadek się odpali to koszty remontu są zbyt duże, to znaczy, że uderzenie hamulca jest tak silne, że narusza konstrukcje piły i/lub uszkadza wał, łożyska. Dla ciekawskich można znaleźć na YT filmik w super zwolnionym tempie jak ten wybuch wygląda od środka i nie wierzę, że zakładam nową tarczę i do roboty Jurek, klient goni.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie