18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:33
Schrony atomowe w Polsce
noname1234 • 2015-03-10, 13:52
Witam, to mój pierwszy temat.
Chuj, że Fakt, ale przynajmniej dobrze mówią. Ciekawe gdzie się schowamy jak Putin wjedzie nam do kraju. Większość schronów jest prywatna, więc nie musimy pytać do kogo należą.

Zgłoś
Avatar
Wyrzykowsky 2015-03-10, 14:02
Mamy 91 schronów z czego 90 zapewnia bezpieczeństwo dla państwowej elity. Cytując klasyka: O nie, jesteśmy zgubieni. Taki chuj jak zawsze
Zgłoś
Avatar
Ptoon 2015-03-10, 14:19 2
Wszystkie większe blokowiska budowane w PRL-u mają schrony, a przynajmniej coś co kiedyś było schronem, bo teraz służy jako piwnica. W Warszawie, w Krakowie (Nowa Huta), w Łodzi na chodnikach można czasami zauważyć wentylacje. Co nie zmienia faktu, że jak Warszawa, Kraków czy Łódź dostanie atomówką, to nie będzie kiedy i po co się zastanawiać nad schronem. Nawet jeżeli ktoś znajdzie schron, to trzeba by w nim przetrwać z dwa tygodnie zanim się wychyli nos na zewnątrz, aby powdychać świeżego atomowego powietrza. Ktoś musiałby przyjść na ratunek i szukać ludzi po piwnicach, którym się udało przeżyć, a zakładając, że w ciągu pierwszych paru godzin po ataku III RP przestanie istnieć, to żadne inne wojska i służby nie będą prowadzić akcji ratowniczej na skażonych terenach. Więc generalnie klops, albo trzeba się wyprowadzić z dużego miasta, albo samemu zrobić sobie takie miejsce, w którym można siedzieć z rodziną parę tygodni i zaopatrzyć je w książki do nauki rosyjskiego albo angielskiego, żeby jak się wyjdzie dogadać się z najeźdźcą.
Zgłoś
Avatar
ossTin 2015-03-10, 14:32 3
na wypadek wojny spory procent zapewne schowa się w UK ..w sumie w studniach też jest wesoło (Wolverinowi się udało ) aż mi się dowcip przypomniał

Partyzanci schowali się przed Niemcami w pustej studni i postanowili udawać echo. Nadchodzą Niemcy. Jeden z nich zagląda do studni i pyta:
- Czy są tu partyzanci?
Echo odpowiada:
- Czy są tu partyzanci?
Niemiec znowu pyta:
- A może poszli do lasu?
- A może poszli do lasu?
Kolejne pytanie:
- A może wrzucimy granat?
A echo:
- A może poszli do lasu?
Zgłoś
Avatar
Kubarj 2015-03-10, 14:41
ptoon po pierwszych 2 zdaniach Chciałem Cię wyśmiać " piwnica schron" 3 sekundy zastanowienia i już wiem dlaczego do piwnicy skręcanym 2 razy po schodach.
Zgłoś
Avatar
Volfodzio 2015-03-10, 16:43
O zajmowanie miejsc przez "elyty" to bym się nie martwił, szybciej niż NAVY-Seals, czmychną na zachód i uformują, rząd na uchodźstwie (albo i nie). O zrzut "atomowy", również bym się nie martwił, nawet Putin wie, że to jest bilet w jedną stronę, bardzo dobry straszak ale kompletnie bezużyteczny, jeżeli chce się dane terytorium zająć. Natomiast, gdyby mieli nas "zajmować" tak jak teraz Ukrainę, kosząc osiedla artylerią, problemem by było to, że nikt by nie wiedział gdzie są te cholerne bunkry i to włącznie z lokalnymi władzami (tymi co by się poczuły do pozostania), gdzie wysłać personel i zaopatrzenie, gdzie utworzyć punkty pomocy medycznej itd. Poza tym, w takich prawdziwych schronach jest około 1,5 mln miejsc, tylko w dużych miastach, głównie w największych zakładach typu elektrownie, huty.
Zgłoś
Avatar
Kuriki 2015-03-10, 17:26
Ej, fajny temat. Gdybanie totalnie abstrakcyjne w stylu; "a gdyby teraz nastała rzeczywistość jak z serialu The Walking Dead to zrobiłbym xxx" ale to pewnie przez to mi się wydaje fajne

Gdyby bez ostrzeżenia nagle jebła atomówka w Polskę to bym pewnie miał wyjebane bo w sumie uciec nie ma jak i tylko chwila życia by mi została. Może bym sobie publicznie zwalił bo tego nigdy nie robiłem

Ale wojna to tam chuj z nią, mam ciekawszy temat Co gdyby rzeczywiście Ziemię rozjebały zombiaki? Budzicie się, wyglądacie przez okno, a tam zombie właśnie kogoś wpierdalają. Ja bym zebrał ludzi i się ufortyfikował dla bezpieczeństwa i obmyślał co dalej. A wy? Zaczyna się i co robicie?
Zgłoś
Avatar
G................C 2015-03-10, 22:09
Elementarne pytanie w związku z wojną: po co od razu walczyć skoro można się dość łatwo zaaklimatyzować wśród ruskich? Podobna mentalność a czystek też by nie robili skoro brak zagrożenia z naszej strony.
Zgłoś
Avatar
T................h 2015-03-10, 22:47 1
pod blokami i szkołami to możecie mieć co najwyżej schrony przeciwlotnicze. Macie pod blokiem ekranowaną ołowiem lub grubą stalą piwnicę z własnymi filtrami wody i powietrza, zapasy żywności na minimum miesiąc, z kwaterami, śluzami i toaletami? To chuja widzieliście a nie schron przeciwatomowy.
Zgłoś
Avatar
L................5 2015-03-11, 20:02
jest jeden na pradze południe zdaje się że okolice bazaru rogatka i dworca lubelskiego wscodniego jak jakiś sadol ciekawy to niech to obcyka łyso bo ta w budynku prywatnym ale może ktoś sprawdzi i da zdjęcia bo niema ich nigdzie a jest w wykazie dziwne ...
Zgłoś