18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 56 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Youtubery w McLarenie - teraz popularne
Silnik na świeczkę dzięki któremu (po ulepszeniu) moglibyśmy z powodzeniem wykończyć kraje w kótrych cena litra paliwa dochodzi do 6 zł

W sumie fajne takie coś na biurko
Zgłoś
Avatar
xiontZ 2012-01-10, 0:04
Jeśli zrobili z tego przycisk do papieru to widocznie do niczego innego się nie nadaje
Zgłoś
Avatar
panbiurko 2012-01-10, 0:06
wykończyć? Chyba raczej napędzić gospodarkę. Te silniki poza znacznie większą sprawnością maja wady, np długi czas reakcji na "gaz", konieczność wysokiego ciśnienia, lub pojemnego cieplnie medium (wodór)
Zgłoś
Avatar
ogurx 2012-01-10, 0:13
ale można zastosować wysoka temperaturę z wód geotermalnych.Równie dobrze może jest trochę przybliżone do perpetuum mobile bo by mogła być prądnica pradu stałego która by rozdzielała cząsteczki wody na pojedyncze atomy-wodór i tlen .
Zgłoś
Avatar
panbiurko 2012-01-10, 0:42
Rożnica temperatur nie odgrywa tu tak dużej roli, chodzi o problem z medium, musi mieć dużą pojemność cieplną. Silniki elektryczne i tak maja dożo lepsze sprawności.
Zgłoś
Avatar
ogurx 2012-01-10, 0:46
ale jednak musisz wziąc energie bardziej skomplikowaną (elektryczną ). Zwykły ogień albo metan z odpadków biologicznych lub gnojówki świńskiej powinienem wystarczyć w tym wypadku .
Zgłoś
Avatar
stich69 2012-01-10, 0:51 57
@up, 2up

Ja pierdole, takie fajne bajeradło się dynda, a Wy się kłócić musicie
Zgłoś
Avatar
ogurx 2012-01-10, 1:04 3
@up
Popsułeś dyskusje
Zgłoś
Avatar
djhexe 2012-01-10, 1:07 2
stich69 napisał/a:


@up, 2up

Ja pierdole, takie fajne bajeradło się dynda, a Wy się kłócić musicie


mi osobiście, jako dla lajkonika, taka kłótnia, jak to nazwałeś, jest czyś z czego mogę się dowiedzieć na temat różnych form napędu, silników, ciśnieniu, jakiegoś medium, wód geotermalnych, prądnicach prądu stałego, energii i takie tam. Ale czasem fajnie jest poczytać o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia. Ja w tym momencie wymiękam.
Zgłoś
Avatar
marcinsud 2012-01-10, 1:15
Już były samochody z tym silnikiem i były gówniane. Te silniki są wykorzystywane w elektrowniach słonecznych, gdzie zwierciadło skupia ciepło w jednym punkcie, a wał napędza generator i tam się jako tako sprawdza.
Zgłoś
Avatar
ogurx 2012-01-10, 1:29
@up
No właśnie miniaturyzacja nie wchodzi tutaj w gre chyba ,ze by kilka na pędów poprzykładać do całego mechanizmu akumulator>elektroliza wody>palny wodór podsycany tlenem z tejże elektrolizy>silnik w ruch >hydraulika> skrzynia biegów i wał napędowy albo półośki (prądnica małych obrotów z magnesami >silnik elektryczny z magnesami nemodywonymi .
Zgłoś
Avatar
Andrev 2012-01-10, 1:31
a ogień do silnika z dupy będziemy podawać
Zgłoś
Avatar
ogurx 2012-01-10, 1:46
@up
czytaj
Zgłoś
Avatar
m................0 2012-01-10, 1:47
330 $ za taką zabaweczkę na biurko to troche drogo
Zgłoś
Avatar
NuclearBlast 2012-01-10, 1:58
Mały bajer a jaki drogi ...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie