18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Cytat:

Dowcipy o Łotewskich Chłopach, czyli halucynacje z głodu i śmierć podbijają internet

"Łotysz poleciał w kosmos. Czuje się jak w domu: ciemno i zimno. Ale w kosmosie nie ma zimnioków. Jest tylko wielki smutek, halucynacje i śmierć z niedożywienia." - to tylko jeden z wielu dowcipów o łotewskich chłopach. Czarny humor bazujący na nieszczęśliwej historii okupacji Łotwy przez Rosję staje się internetowym hitem. PRZECZYTAJ DOWCIPY O ŁOTEWSKICH CHŁOPACH

"Rosyjski gangster spotyka Łotewskiego chłopa i powiada: "Rzucę monetą i jak będzie reszka wygrasz zimnioka, jak orzeł, przegrasz zimnioka", na co chłop "Ale ja nie mam zimnioka" - "To oddasz życie". Szczęśliwy dzień dla łotewskiego chłopa! Konkurs, w którym można tylko wygrać. Ale mafii nie ma, dawno wytępiona przez Politbiuro, to tylko halucynacje z niedożywienia."

Dowcipy o Łotyszach i panującym głodzie wciągu ostatnich kilku dni podbijają internet. Proste do bólu i przesiąknięte czarnym humorem, historie o halucynacjach, zimnie, głodzie i prześladującym obywateli Politbiurze. Dowcipy bazują na tragicznej historii czasu Wielkiego terroru, prześladowaniach i wielkim głodzie, który oprócz Ukrainy dotknął w pewnym stopniu także Łotwę.

Łotysz wchodzi do baru: "Polejcie mi wódki" Ale to nie bar, to milicja! "Aha, w takim razie moja żona została zgwałcona"
Obaj mają halucynacje z niedożywienia, to nie policja, to gułag.

Za dowcipami o biednych Łotyszach stoi Chris Connolly, amerykański podróżnik oraz pisarz przez pewien czas mieszkający w Rydze. Connolly na widok domniemanej biednej egzystencji Łotyszy postanowił napisać kilka żartów opartych o głodzie, śmierci i bólu łotewskich chłopów.

Żarty Connollego na początku swojego istnienia nie zrobiły żadnej furory. Po prostu istniały, dopiero w momencie, kiedy zostały wrzucone na stronę Reddit.com zyskały popularność. W ciągu kilku tygodni dowcipy o biednych Łotyszach zobaczyło prawie pół miliona osób.

"Dwóch Łotyszy spogląda na chmury, jeden widzi zimnioka, drugi widzi niespełnione marzenie. Ale to tylko halucynacje, czeka ich śmierć z niedożywienia. Takie jest życie."

Dowcipy o łotewskich chłopach osadzone w klimacie głodu i terroru, napisane w sposób prosty i siermiężny stały się prawdziwym hitem. Każdy dowcip porusza podobną tematykę i zazwyczaj kończy się puentą " ... mroźna zima, halucynacje z niedożywienia i śmierć."

Przeciwników oraz zwolenników dowcipów nie brakuje. Wielu Łotyszy czuje się dotkniętych żartami o swoim kraju. Wiele osób jednak traktuje je z przymrużeniem oka i czyta je z przyjemnością. W ciągu kilku dni na Facebooku powstało kilka stron poświęconych żartom o Łotyszach.

"Politbiuro wpadło do chałupy, żeby szukać zimnioków. Chłop tak się śmiał, że niemal umarł. Rozbawiony sam zaczął szukać wraz z nimi."



Ukradzione z: dziennikzachodni.pl/artykul/913155,dowcipy-o-lotewskich-chlopach-czyli...
Zgłoś
Avatar
j................s 2013-06-07, 9:38 1
Ja pierdole, pare dni mnie nie było w internecie i już nowa moda, czuje się taki zagubiony :/
Zgłoś
Avatar
kriss7muchomor 2013-06-07, 10:14 1
wlasnie, ze mozna sie smiac z tych kozojebcow

Ma rogi, turban i szesc nog. Pol czarne i pol ciapate, co to jest?
Arab ruchajacy koze.
Zgłoś
Avatar
Satanarion 2013-06-07, 10:25 2
Nikt nie zauważył, że te kawały są żenująco słabe?
Zgłoś
Avatar
Techron 2013-06-07, 10:52 2
@Satanarion: Ja zauważyłem. Dlatego staram się je omijać.
Zgłoś
Avatar
michael323 2013-06-07, 11:25
Wg. mnie to te kawały zwrócą uwagę na historię wielu ludziom i zainteresują się tematem oraz zobaczą jaki "piękny" był komunizm i może zrozumieją, że różnego rodzaju demonstracje w których przewija się sierp i młot nie powinny mieć racji bytu.
Zgłoś
Avatar
bart3q 2013-06-07, 11:34
Politbiuro wpadło do chałupy, żeby szukać zimnioków. Chłop tak się śmiał, że niemal umarł. Rozbawiony sam zaczął szukać wraz z nimi

Hahaha padłem. Zajebiste!
Zgłoś
Avatar
feranos 2013-06-07, 11:36
Może na sadistic powinien się zmienić? może powinno dawać się teraz zimnioki zamiast piwa?
Zgłoś
Avatar
marna 2013-06-07, 12:05 1
mr_9mm napisał/a:

Dalej nie rozumiem, czemu mój dowcip o łotyszach wylądował w sucharach a nie w zbiorczym na te dowcipy, pomimo tego że ludziom się podobał.
ps
Ciekawe czy moderacja znowu skasuje mi posta, zamiast odpowiedzieć na pytanie.



spieszę z wyjaśnieniem: no bo ponieważ. Poza tym pozwolę sobie dodać cytat ujmujący wszystko w całość

Satanarion napisał/a:

Nikt nie zauważył, że te kawały są żenująco słabe?

Zgłoś
Avatar
eligurf 2013-06-07, 14:06
Pierwsze dwa zestawy dowcipów śmieszyły, szczególnie w ogólnym zalewie syfu o Arabach. Ale teraz łasi na piwo debile przerabiają i wymyślają nowe, jakby nie wiedzieli, że kawał powtórzony nie jest śmieszny. Jak nie wierzycie, to opowiedzcie na imprezie ten sam kawał dwa razy tym samym osobom.

Nic mnie to nie obchodzi skąd te dowcipy ktoś skopiował i czy powinien powołać się na źródła. To nie publikacja naukowa, ani zarobkowe wypociny.
Zgłoś
Avatar
Radysh 2013-06-07, 16:06
Może jakiś niepełnosprytny admin/moder dopierdoli tym prymitywom w temacie, miesięcznego bana?
Kurwa, czytać kurwa nie potraficie kurwa?
Zgłoś
Avatar
przrec 2015-04-08, 19:41
Idzie chłop łotewski przez pole. Zbiera do parcianego wora kamienie. Widzi chłop przed sobą ziemniaczaną łodygę. Przeciera oczy ze zdumienia. Myśli, że ma halucynacje. Ale nie. Ziemniaczana łodyga nadal w ziemiji stoi.Rzuca chłop wór o ziemiję. Biegnie co tchu. Buta ostatniego zgubił. To nieważne. Będzie miał zimnioka. Będzie miał święta. Naje się na zaś. Szarpie chłop łodygę i wyrywa ją z ziemiji. No końcu łodygi nie ma bulwy. Jest tylko małe, metalowe kółeczko. Nie ma zimnioka. Nie ma świąt. Jest tylko granat i otchłań rozpaczy. Politbiuro bywa dowcipne.
Zgłoś