18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
PanMarian 2013-08-18, 22:05
McMenel napisał/a:

Tia oczywiście nic nie mówiłeś ogólnie. Ot tak tylko stwierdziłeś


Wskaz mi, gdzie napisalem cos o medycynie.
Cytat:

Owszem wpływ był ale negatywny co udowodniłem na podstawie nauki i medycyny.


Udowodniles jak na razie tylko, ze nie skonczyles podstawowki, jesli chodzi ci o okres przejsciowy miedzy sredniowieczem a renesansem, to winna jest instytucja kosciol katolicki, a nie religia chrzescijanska, jest roznica jak miedzy bronia a przestepca.
McMenel napisał/a:

Jeżeli wg ciebie 1000 lat propagandy i indoktrynacji nie ma znaczenia na społeczeństwo

Dodajmy, ze w Rzczplitej, dobrowolnej propagandy, nikt nie musial sluchac.
Cytat:

Po czym ci dobrzy chrześcijanie zaczęli prześladować Żydów.

Nie zrozumiales porownania, ale wzmianka o tym, jak ofiara staje sie lowca, jak najbardziej trafna, ale nie tylko zydow, i Polski ten przypadek takze sie nie tyczy.
McMenel napisał/a:

proponuję tobie skontaktować się ze specjalistą od kastracji abyś nie przekazał swoich genów.


A jednak znalezli sie fani eugeniki.

Ogolnie to chyba zle mnie zrozumiales, nie bronie kosciola, bronie religii.
Oczywiscie, po czesci jest prawda, ze bez religii byloby mniej wojen (kto by na wojne poszedl, myslac, ze po smierci nie ma kompletnie nic? Byl to jeden z powodow wymyslenia niektorych religii), ale jak historia pokazuje, nie byloby tez moralnosci, vide przyklad rzymu.
Zgłoś
Avatar
rew123321 2013-08-20, 1:48 1
Vertig napisał/a:


Skąd wiesz, że byłby lepszy? Równie dobrze mógłby być gorszy. Kurwa człowieku, mnóstwo osób wierzących było genialnymi badaczami i odkrywcami więc nie mów, że są oni gorsi od ateistów czy innych agnostyków. Sam ostatnio mam wątpliwości czy jest coś ,,na górze", ale nie mam żadnego prawa osądzać kogoś za jego prywatną sprawę jaką jest wiara.


a tak jakoś mi się pomyślało...


PanMarian napisał/a:


To czy wierzysz czy nie to twoja prywatna sprawa, i nie mam zamiaru nawet wypytywac, ale negowanie wplywu religii i wierzen na rozwoj czlowieka i cywilizacji jest po prostu oznaka braku podstawowej wiedzy historycznej, lub po prostu wpojenie blednych pojec, ale nic dziwnego skoro niemal wszyscy dzisiejsi nauczyciele, byli uczeni za czasow komuny, i o ile o samej komunie mowia jak o diable, to ich poglady pokrywaja sie w 90% z wujkiem stalinem...
Wplyw chrzescijanstwa na kontakty wewnatrzeuropejskie w sredniowieczu jest nieoceniony, a misja edukacyjna np. jezuitow zrobila dla chlopow wiecej niz dzisiejsza publiczna edukacja, nie mowiac juz o tym, ze slowianie nauczyli sie pisac wlasnie od ksiezy.
Kiedy kurwa? chyba z 15lat temu, dzisiejsze spoleczenstwo to pedaly i kurwy bez honoru, oczywiscie tylko w jakis 80 procentach.
Nie musi miec zadnej pewnosci, jesli moge przyjac, ze nie interesujesz sie eugenika, to o narodowosci decyduje kultura, jezyk, i poczucie przywiazania do narodowosci i dwoch powyzszych punktow. Gdyby o narodowosci decydowal praprapra ktos tam, to berlinczycy identyfikowaliby sie dzisiaj jako Hawelanie, albo nawet Halszteci.
Nazwa Jahwe jest odrzucona przez chrzescijan, jest to bog zydowski, a Adas byl Zydkiem.
To co wyslales to nie zdjecie tylko fresk czy jakies tam inne malowidlo wiec didn't happen.

I jak juz ktorys przedmowca mowil, nie musimy sie w Polsce obawiac islamizacji, mamy za niski socjal by przyjezdzal nieporzadany element. Zlikwidujmy socjal w ogole, a nie bedzie zadnych nie porzadanych elementow, nie tylko rasy ciapatej.


no no, nieoceniony wpływ...



i te pedały co w kosmos latają zamiast do kościółka...


motto roku Jana Pawła II:


PanMarian napisał/a:


Oczywiscie, po czesci jest prawda, ze bez religii byloby mniej wojen (kto by na wojne poszedl, myslac, ze po smierci nie ma kompletnie nic? Byl to jeden z powodow wymyslenia niektorych religii), ale jak historia pokazuje, nie byloby tez moralnosci, vide przyklad rzymu.


czyli, że w rzymie nie było moralności? czy jak? czy religii nie było bo nie rozumiem?
Zgłoś
Avatar
Cobra121 2013-08-20, 11:39
Nie przyjęli chrześcijaństwa na serio? ORLY. Ktoś wyjaśni w takim razie obecność moherów i innych katolickich fanatyków?
Zgłoś
Avatar
I................o 2013-08-24, 19:11
PanMarian napisał/a:


To czy wierzysz czy nie to twoja prywatna sprawa, i nie mam zamiaru nawet wypytywac, ale negowanie wplywu religii i wierzen na rozwoj czlowieka i cywilizacji jest po prostu oznaka braku podstawowej wiedzy historycznej, lub po prostu wpojenie blednych pojec, ale nic dziwnego skoro niemal wszyscy dzisiejsi nauczyciele, byli uczeni za czasow komuny, i o ile o samej komunie mowia jak o diable, to ich poglady pokrywaja sie w 90% z wujkiem stalinem...
Wplyw chrzescijanstwa na kontakty wewnatrzeuropejskie w sredniowieczu jest nieoceniony, a misja edukacyjna np. jezuitow zrobila dla chlopow wiecej niz dzisiejsza publiczna edukacja, nie mowiac juz o tym, ze slowianie nauczyli sie pisac wlasnie od ksiezy.
Kiedy kurwa? chyba z 15lat temu, dzisiejsze spoleczenstwo to pedaly i kurwy bez honoru, oczywiscie tylko w jakis 80 procentach.
Nie musi miec zadnej pewnosci, jesli moge przyjac, ze nie interesujesz sie eugenika, to o narodowosci decyduje kultura, jezyk, i poczucie przywiazania do narodowosci i dwoch powyzszych punktow. Gdyby o narodowosci decydowal praprapra ktos tam, to berlinczycy identyfikowaliby sie dzisiaj jako Hawelanie, albo nawet Halszteci.
Nazwa Jahwe jest odrzucona przez chrzescijan, jest to bog zydowski, a Adas byl Zydkiem.
To co wyslales to nie zdjecie tylko fresk czy jakies tam inne malowidlo wiec didn't happen.

I jak juz ktorys przedmowca mowil, nie musimy sie w Polsce obawiac islamizacji, mamy za niski socjal by przyjezdzal nieporzadany element. Zlikwidujmy socjal w ogole, a nie bedzie zadnych nie porzadanych elementow, nie tylko rasy ciapatej.



O czym Ty pierdolisz? O czym Ty kurwa mówisz? Jak Jahwe nie jest Bogiem chrześcijan? No kurwa o czym Ty mówisz? Wiesz w ogóle co to eugenika? Ja pierdole, Ty kurwa coś ćpałeś? Pierdolisz synu aż głowa boli, lepiej nic nie mów bo się tylko ośmieszasz.
Zgłoś
Avatar
bartmoon 2013-10-30, 18:19
Zgłoś
Avatar
s................9 2013-11-01, 21:47
Bylo takie Panstwo gdzie zdelegalizowano wszystkie religie i byla to Albania za czasow Envera Hodzy. Mieli tam taki raj na ziemii ze chyba podziekuje.
Zgłoś