18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 12 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Ta wręcz płacze ze "szczęścia"


ukryta treść
Cytat:

Goście weselni otaczają samochód, w tle orkiestra gra tradycyjną muzykę. Jest nawet biały ozdobny dywan i kolorowe konfetti. Ten sielankowy obraz psuje jednak krzyk i płacz panny młodej, która błaga, by pozwolono jej wrócić do domu. Niestety, to nie część kampanii przeciwko przymusowym ślubom, ale nagranie jednego z kazachstańskich ślubów.
Nagranie zatytułowane "Kradzież panny młodej" trafiło do sieci kilka dni temu. Film pokazuje moment przybycia nastoletniej oblubienicy do domu przyszłego męża w obwodzie akmolskim w Kazachstanie:

Pomimo wysiłków dziewczyny nie udało jej się uciec i uniknąć zawarcia przymusowego małżeństwa.

"Nic dziwnego, że ludzie myślą o nas, iż jesteśmy zacofani"

Choć w większości krajów porywanie przyszłych panien młodych jest uznawane za przestępstwo na tle seksualnym, zwyczaj ten jest nadal praktykowany m.in. w Kirgistanie, na Kaukazie Północnym, w części państw Afryki oraz właśnie w Kazachstanie. - Nic dziwnego, że ludzie myślą o nas, że jesteśmy zacofani - komentuje tradycję w rozmowie z "Daily Mail" Anfisa Zuyeva, miejscowa działaczka, która walczy o prawa kobiet.

Jak dodaje, takich porwań jest coraz więcej: młode kobiety są siłą zabierane do domów mężczyzn, którzy chcą je pojąć za żony. W procederze pomagają zwykle krewni i przyjaciele pana młodego, którzy podstępem lub siłą wciągają "narzeczone" do samochodów nawet z ulicy.

"Te barbarzyńskie praktyki muszą się skończyć"

Jak opisuje "Daily Mail", kazachstańscy posłowie chcą zakazać tej praktyki. Z badań wynika bowiem, że aż 60 proc. dorosłych i ponad 70 proc. nastolatków padło ofiarą przymusowego małżeństwa bądź zna kogoś, kto został porwany w celu ożenku.

- Te barbarzyńskie i złe praktyki zmuszają młode dziewczęta do małżeństw bez miłości z mężczyznami, których słabo znają - ocenia Zuyeva. Jak dodaje, rodziny kobiet często zgadzają się na ten proceder, bo pan młody oferuje im duże sumy pieniędzy. - Ale na tę przestarzałą i przerażającą tradycję nie ma miejsca w nowoczesnym Kazachstanie - podkreśla.

Zwyczaj porywania panien młodych różni się w zależności od regionu kraju. W niektórych wariantach uprowadzanie kobiet jest przeprowadzane za ich zgodą, w innych panny młode mogą być przetrzymywane nawet kilka dni, dopóki nie wyrażą zgody na małżeństwo. Tymi przypadkami jednak rzadko zajmuje się wymiar sprawiedliwości.

Zgłoś
Avatar
Rax 2014-10-16, 23:42
w kuchni byłaby bezpieczna
Zgłoś
Avatar
TB303 2014-10-17, 0:44 4
Sie dziwicie? Jak to sie dzieje w kraju trzeciego świata. I niech mi jakieś tolerancyjne, lewackie ścierwo powie, że owe mniejszości sie nadają do naszego współczesnego, 'białego' - cywilizowanego świata - wyśmieję bez słów.
Zgłoś
Avatar
Riva 2014-10-17, 1:00
Niech się cieszy dziewczyna, w innym razie by mogła nigdy za mąż nie wyjść, a tak dostanie swoją kuchnie w której będzie mogła przesiadywać całe dnie i sprzęty kuchenne dzięki którym będzie mogła usługiwać swojemu panu i mężowi, a w nocy lub kiedy mu się tam zachce będzie go zaspokajać waginalnie, nawet jak ją będzie od niego odrzucało, dlaczego się nie cieszy, super perspektywa, same plusy
Zgłoś
Avatar
contowsky 2014-10-17, 1:18
@Riva nie wydaje mi się, żebym pozwalał Ci podłączać się do wifi w kuchni
Zgłoś
Avatar
Riva 2014-10-17, 1:46
contowsky napisał/a:

@Riva nie wydaje mi się, żebym pozwalał Ci podłączać się do wifi w kuchni



Przepraszam mój panie, nigdy więcej to się nie powtórzy, przyrzekam, wybaczysz mi?
Zgłoś
Avatar
denonus 2014-10-17, 2:08
Ona kocha innego szmatogłowi
Zgłoś
Avatar
LikeThis 2014-10-17, 8:13 1
oczami30latki napisał/a:

@up
dlatego Ty już zawsze będziesz "zmywał/prał" ręcznie


Ty się nie ciesz będziesz następna
Zgłoś
Avatar
WiedźminXXI 2014-10-17, 8:17
Cytat:

Jak dodaje, takich porwań jest coraz więcej



Jaaaasne, nagle wymyślili sobie taką tradycje, a wcześniej z kwiatami oświadczać się przychodzili.

Cytat:

kazachstańscy posłowie chcą zakazać tej praktyki.



Ciekawe czy to taka sama prawda jak ta wyżej. Jeśli społeczeństwo to akceptuje (ponad połowa związków jest tak zawieranych) to czemu posłowie mieliby zdecydować inaczej? Dla poprawności politycznej? To nie ,,cywilizowany Zachód". A działania wbrew woli społeczeństwa nie kończą się dobrze.
Zgłoś
Avatar
o................i 2014-10-17, 8:42
LikeThis napisał/a:


Ty się nie ciesz będziesz następna



tylko mam pytanie, bo z rana przed kawą kuleczki w mojej głowie słabo się od siebie odbijają...
mówimy o ręcznym praniu i zmywaniu czy o "ręcznym praniu i zmywaniu"
bo nie wiem jak zripostować
Zgłoś
Avatar
ante_up 2014-10-17, 9:30
pamietajcie, ze dzieki multi-kulti mozemy wzbogacic sie kulturowo!
Zgłoś
Avatar
LikeThis 2014-10-17, 10:45
oczami30latki napisał/a:



tylko mam pytanie, bo z rana przed kawą kuleczki w mojej głowie słabo się od siebie odbijają...
mówimy o ręcznym praniu i zmywaniu czy o "ręcznym praniu i zmywaniu"
bo nie wiem jak zripostować


Kuleczki w mózgu się tym razem nawet nie ruszyły . Mówie o tym że któryś z użytkowników dojdzie cię jak na filmiku
Zgłoś
Avatar
janlew 2014-10-17, 11:31
Bez przesady, taka ich tradycja to niech se tak robią, ich kraj. Może oni się śmieją z nas że jest kurwienie się do 30tki, a potem ślub z byle kim bez zgody ojca. Co kraj to obyczaj, jak mawiają. Miałem znajomego z Indii, który miał się hajtać za 2 miesiące i też nie widział dziewczyny na oczy.
Zgłoś
Avatar
o................i 2014-10-17, 11:35
LikeThis napisał/a:


Kuleczki w mózgu się tym razem nawet nie ruszyły . Mówie o tym że któryś z użytkowników dojdzie cię jak na filmiku



hehehehe - fakt o tym nawet nie pomyślałam...
a znajdzie się któryś z większą masą ode mnie???
Zgłoś
Avatar
PustynnyPiechur 2014-10-17, 12:39
Piękna tradycja im bardziej się opiera tym lepsza żona będzie
Zgłoś
Avatar
RockyWood 2014-10-17, 14:35
No. Muzuły i żydki załatwili to sposobem - jak "panna młoda" (taka w chuj młoda bo mięcy 8 a 15 lat) nie wie co się dzieje i traktuje to jak zabawę nawet muhamechuj dawał przykład.
Zgłoś