18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Ta wręcz płacze ze "szczęścia"


ukryta treść
Cytat:

Goście weselni otaczają samochód, w tle orkiestra gra tradycyjną muzykę. Jest nawet biały ozdobny dywan i kolorowe konfetti. Ten sielankowy obraz psuje jednak krzyk i płacz panny młodej, która błaga, by pozwolono jej wrócić do domu. Niestety, to nie część kampanii przeciwko przymusowym ślubom, ale nagranie jednego z kazachstańskich ślubów.
Nagranie zatytułowane "Kradzież panny młodej" trafiło do sieci kilka dni temu. Film pokazuje moment przybycia nastoletniej oblubienicy do domu przyszłego męża w obwodzie akmolskim w Kazachstanie:

Pomimo wysiłków dziewczyny nie udało jej się uciec i uniknąć zawarcia przymusowego małżeństwa.

"Nic dziwnego, że ludzie myślą o nas, iż jesteśmy zacofani"

Choć w większości krajów porywanie przyszłych panien młodych jest uznawane za przestępstwo na tle seksualnym, zwyczaj ten jest nadal praktykowany m.in. w Kirgistanie, na Kaukazie Północnym, w części państw Afryki oraz właśnie w Kazachstanie. - Nic dziwnego, że ludzie myślą o nas, że jesteśmy zacofani - komentuje tradycję w rozmowie z "Daily Mail" Anfisa Zuyeva, miejscowa działaczka, która walczy o prawa kobiet.

Jak dodaje, takich porwań jest coraz więcej: młode kobiety są siłą zabierane do domów mężczyzn, którzy chcą je pojąć za żony. W procederze pomagają zwykle krewni i przyjaciele pana młodego, którzy podstępem lub siłą wciągają "narzeczone" do samochodów nawet z ulicy.

"Te barbarzyńskie praktyki muszą się skończyć"

Jak opisuje "Daily Mail", kazachstańscy posłowie chcą zakazać tej praktyki. Z badań wynika bowiem, że aż 60 proc. dorosłych i ponad 70 proc. nastolatków padło ofiarą przymusowego małżeństwa bądź zna kogoś, kto został porwany w celu ożenku.

- Te barbarzyńskie i złe praktyki zmuszają młode dziewczęta do małżeństw bez miłości z mężczyznami, których słabo znają - ocenia Zuyeva. Jak dodaje, rodziny kobiet często zgadzają się na ten proceder, bo pan młody oferuje im duże sumy pieniędzy. - Ale na tę przestarzałą i przerażającą tradycję nie ma miejsca w nowoczesnym Kazachstanie - podkreśla.

Zwyczaj porywania panien młodych różni się w zależności od regionu kraju. W niektórych wariantach uprowadzanie kobiet jest przeprowadzane za ich zgodą, w innych panny młode mogą być przetrzymywane nawet kilka dni, dopóki nie wyrażą zgody na małżeństwo. Tymi przypadkami jednak rzadko zajmuje się wymiar sprawiedliwości.

Zgłoś
Avatar
f................0 2014-10-16, 15:08
Kto by pomyślał że pralko zmywarkę jest tak ciężko do domu wnieść.
Zgłoś
Avatar
o................i 2014-10-16, 15:11 29
@up
dlatego Ty już zawsze będziesz "zmywał/prał" ręcznie
Zgłoś
Avatar
koolowsky 2014-10-16, 15:14 20
chyba ty
Zgłoś
Avatar
paralyse 2014-10-16, 15:20 2
Równie dobrze mogliby zalegalizować gwałty brudasy jebane
Zgłoś
Avatar
escimo 2014-10-16, 15:21 13
@up: to właśnie przecież o to chodzi. Tylko pod inną nazwą.
Zgłoś
Avatar
level1989 2014-10-16, 15:52
No toż cyganie kradną, nie nowość
Zgłoś
Avatar
t................r 2014-10-16, 16:21
Facet chętny do żeniaczki - takie rzeczy tylko w Kirgistanie, na Kaukazie Północnym, w części państw Afryki oraz w Kazachstanie

"... i że mnie nie opuścisz aż do śmierci"
Zgłoś
Avatar
Wirthualny 2014-10-16, 16:29
Ciekawe ile im dał ja ze dwa świniaki i cielaka bym dał co się będę szczypał.
Zgłoś
Avatar
o................i 2014-10-16, 17:09 1
koolowsky napisał/a:

chyba ty



mnie stać na zmywarkę, pralkę - ewentualnie na czarnucha...
tylko zastanawiam się co bardziej opłacalne...

koolowsky jak myślisz - stać mnie na Ciebie???
Zgłoś
Avatar
Pierre d'Ollony 2014-10-16, 17:26 2
Nawet się jeszcze nie ożeniła, a już jakieś sceny z fochem odpierdala
Zgłoś
Avatar
paralyse 2014-10-16, 18:03 1
oczami30latki napisał/a:

mnie stać na zmywarkę, pralkę - ewentualnie na czarnucha...
tylko zastanawiam się co bardziej opłacalne...


Ja wiem że Cię stać na czarnucha ale odradzam bo śmierdzi w kuchni i jak go nikt nie pilnuje to pluje do zupy
Zgłoś
Avatar
zyczliwy 2014-10-16, 19:46
a nasze narzekają.
Zgłoś
Avatar
o................i 2014-10-16, 20:11 2
paralyse napisał/a:


Ja wiem że Cię stać na czarnucha ale odradzam bo śmierdzi w kuchni i jak go nikt nie pilnuje to pluje do zupy



zapamiętam i wezmę sobie Twoją radę do serca
Zgłoś
Avatar
Jak_chcesz_to_chodz 2014-10-16, 22:22 2
Jaki ten świat w niektórych miejscach jest pojebany.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie