18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 3 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Jak wiadomo machanie mieczami i toporami bywa kontuzyjne. Oto zbiór kilku co ciekawszych historii na temat reakcji lekarzy: zasłyszanych, własnych i znalezionych na necie:)

Rozmowa lekarzy w karetce
-Co to jest?
-Chyba ścięgno
-To weź mu to do czegoś przyszyj

Moi lekarze zawsze reagowali nadzwyczaj normalnie
-co się panu stało
-z miecza dostałem
-chwileczkę [podnosi słuchawkę] Aniu przyślij kogoś z nićmi bo pan z miecza dostał. Co do pana- następnym razem proszę sobie zrobić oplot kolczy na hełmie.

W karetce pogotowia:
-Ile pan ma lat?
-30
-I nie pan w tym wieku innych zajęć? A co na to żona?
-Nie mam żony
-Mądry chłopak- ratujemy!

W bohurcie (napieprzanie się do upadłego) brakło mi powietrza - nie mogłem oddychać - wracam z pola, ludzie mnie po drodze rozbierają, padam na trawę i ledwie zipię podchodzi pani doktor z pielęgniarką
-Jak mogę panu pomóc
-ma pani piwo
-?? nie
-to mi pani nie pomoże
co za ludzie co za ludzie wypowiedziała odchodząc i wymachując rękami

Chirurgia płucna w Czerwonej Górze, środek nocy, pół turnieju, w strojach oczywiście, mnie odwiozło. Nieszczęśnik z łóżka obok (nowotwór, płuco na śmietnik), po dwóch dniach nabrał śmiałości i zeznał:
-Panie, myślałem, że umarłem i przyszli po mnie.
No i pan doktor w Lublinie, po szyciu tych ścięgien:
-Zrobię sobie ksero dokumentacji, bo mi koledzy nie uwierzą

Pamiętam jak kumpla w płycie wwieźli do gabinetu na łóżeczku na kółkach,podbiegła pięlęgniara ze strzykawką,i z wyrazem rozpaczy rozłożyła ręce
-i gdzie ja to mam panu wbić??

Tekst ratownika z karetki do koleżanki z dyspozytorni:
-Szykujcie nożyce do blachy albo cęgi do metalu - rycerza wieziemy!

Lekarz przy tomografie do ciężkozbrojnego
-kurwa panie! Nie no- w czymś takim na tomograf!? Maszynę mi pan rozpierdoli!

Dowieźli do szpitala gościa w stroju historycznym:
-A pan widzę z tego turnieju, nieźle pan tym mieczem oberwał, hełmu pan nie nosi?
-A tam zaraz oberwał... wyjebałem się na schodach.

Mam nadzieję że się podobało
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-01-31, 19:53 4
Mój znajomy dostał mieczem w łapę, akurat w miejscu łączenia blach więc poszło po ciele, lekarz popatrzył fachowo na ranę i pyta: a od czego to takie cięcie? (co jest głupim pytaniem patrząc na kolesia w pełnopłytówce - pewnie od miecza bo brzytwą przy goleniu by się tak nie skaleczył No to kolega tłumaczy, że zachciało mu się zaabawy w rycerstwo i ze mieczem dostał, na to lekarz: mogli panowie się pobawić w samurajów, tam przy jednym złym cięciu nie trzeba zszywać bo cała ręke odpada. Traf chciał że kolega pół roku później trafił na ten sam oddział z prawie odciętą ręką po zabawie mieczem samurajskim, tego lekarza który wcześniej go operował ściągnęli z domu mimo że nie miał dyzuru zeby sobie słit focię zrobił
Zgłoś
Avatar
Tanovan 2013-01-31, 20:15
Dokładnie, Nec ;P albo "kto by wiązał ten głupi hełm!" i potem jebdup i tyle. z resztą rany twarzy w normanach i pochodnych są tak normalne jak siniaki a z ciekawości, używając sformułowania miejscowego żulka, bracie w klimacie z którejżeś jest drużyny?
Zgłoś
Avatar
Nec969 2013-01-31, 20:27
Tanovan, Nordlige Sverda Hird a na kręgach tarcz naszych promienie słońca niby ostrza widnieją- a poza tym pijemy i dupcymy A Kolega po tarczy widzę Bielska Najemna? W boju się spotkamy a zapewne nawet już się spotkaliśmy i piliśmy tylko o tym nie wiemy- jak to na wyjazdach bywa:P
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2013-01-31, 20:44
Jednego tej całej braci rycerskiej nie mozna odmówić - zakutych łbów.
Zgłoś
Avatar
Tanovan 2013-01-31, 21:08
Spotkaliśmy się, o ile byłeś na Trzcinicy tudzież innych Ogrodzieńcach czy Midgardzie Tak jest, od Sławomira ja łotr co mnie za włosy Łoles nazywa ;C na szczęście skurczysyny szybko rosną
Zgłoś
Avatar
Voit 2013-01-31, 21:36
Rems napisał/a:

hehe lubię takie klimaty, ale jakoś mnie omijają. Da mi ktoś namiary na miejsca w stolicy gdzie można pójść pooglądać/pomachać mieczem? Jakiej bractwa/ zakony/ekipy?



http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121006/MIELEC/121009668

Może i nie w stolicy, ale gościu na bank będzie wiedział gdzie powinieneś się udać.
Zgłoś
Avatar
jock69pl 2013-02-01, 11:09
Dodam coś od siebie
"Rana szarpana nagim mieczem"
Zgłoś
Avatar
cykut 2013-02-01, 15:37 1
Dobre. Do tematu dodam opowieść kumpla, którą usłyszał od kumpla a ten jeszcze od innego itd...

Wraca koleś po zgrupowaniu bractwa do domu. Na wierzchu płaszcz, pod płaszczem kolczuga i miecz. Podbija do niego podpity drech i wali swoje "daj kurwa na piwo". Ten mu na to by spierdalał. Drech wyciąga scyzoryk i pakuje gościa w brzuch. Koleś go odpycha i wyciąga spod płaszcza miecz. Dzielny dres robi oczy jak kot srający na pustyni i krzyczy "O kurwa nieśmiertelny" i zaczyna spierdalać.
Zgłoś
Avatar
atha 2013-02-01, 22:19
Ostatnio byłem u dentysty i przede mną była jakaś szczeniara. Kiedy wszedłem do gabinetu dentystka jeszcze coś tłumaczyła dziewczynie: No musi Pani smarować dziąsła tą maścią i jak po trzech dniach się nie poprawi to będzie trzeba zrobić test ciążowy. Mina dziewczyny od momentu usłyszenia tego do chwili kiedy dentystka zaczęła się śmiać była niesamowita.
Zgłoś
Avatar
patyk161 2013-02-02, 19:42
Już wiem jak się dostać na tomograf bez kolejki
Zgłoś
Avatar
pes88skp 2013-02-03, 2:34
Dawno się tak nie uśmiałem-piwko leci
Zgłoś
Avatar
Skasik 2015-02-12, 22:30
Nec969 napisał/a:

@JohnyBanana
No i jeszcze tenisa- bo ludzie sami sobie gwarantują problemy ze stawami na starość, piłkę nożną- bo egoiści sobie mogą kostkę zwichnąć... Nie będę już mówił o sportach ekstremalnych. Najlepiej to by było przykuć ludzi do materaców i karmić przez słomkę żeby nie musieli wstawać bo się przewrócą

To są KONTUZJE a nie zawody masochistów, gdzie wygrywa ten który częściej będzie w szpitalu.



Starasz się być sarkastyczny odpisując na wypowiedź,
która już jest sarkastyczna... brawo
Zgłoś