18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Moim zdaniem najlepszy dokument o tej tematyce, z zeszłego roku także informacje są "świeże" polecam każdemu poświęcić tą niecałą godzinkę Dowiecie się wszystkiego co ciekawe, między innymi jak wygląda palące się pole zioła, jakiej broni używają kartele, jakimi samochodami się wożą , jakie mają metody lub jak wygląda 205 milionów $ w gotówce
W tamtym świecie nie ma pierdolenia; podpadasz=giniesz i tyle

Cytat:

Narkotyki, morderstwa, handel ludźmi, wojna - oto stałe elementy codziennego życia w Ciudad Juarez w Meksyku.

Meksyk ze względu na swoje położenie - pomiędzy USA a krajami Ameryki Łacińskiej - jest naturalnym szlakiem przemytu narkotyków. Krajem od lat władają kartele narkotykowe, toczące z policją, a od paru lat także z wojskiem, permanentną wojnę. Ofiarami tej wojny są nie tylko dilerzy, gangsterzy, policjanci i żołnierze, ale także zwykli Meksykańczycy, ginący codziennie od zabłąkanych kul. Szczególnym polem walki jest graniczące z USA miasto Ciudad Juarez. W samym tylko 2009 roku zginęło tam ponad 2500 osób. Twórcy filmu "Meksyk. Złoty strzał", pokazując drastyczne sceny z ulic Ciudad Juarez, starają się odpowiedzieć na pytanie, kiedy może zakończyć się to krwawe żniwo i co tak naprawdę dzieje się w tym liczącym 1,5 miliona mieszkańców mieście. Dokument pokazuje także tragiczne konsekwencje uzależnienia od narkotyków.





a tutaj dodaję jeszcze dla zainteresowanych link do tematu o innej historii z miasta Ciudad Juarez
sadistic.pl/ciudad-juarez-vt54717.htm
Zgłoś
Avatar
a................0 2012-04-16, 0:27
Nie obejrzałem i pewnie nie obejrzę, ale w 2:04 wchodzi nuta, którą już słyszałem w jakimś filmie. Teraz albo znajdę co to było, albo będę szukał do rana :/
[edit] znalazłem, myślałem że to trochę dłuższe... Wszelakoż polecam cały soundtrack z "Man on fire"
Zgłoś
Avatar
guru1989 2012-04-16, 2:39
Powinni pokazywać przypadki uzależnienia od narkotyków. Zdjęcia, filmy, im bardziej drastyczne tym lepiej. Zamiast walczyć z dragami, angażować Bogu duchach winnych ludzi należy je zalegalizować. Normalnie myślący, rozsądny człowiek syfu nie weźmie, dźgać se łapy igłami? Popytu nie ma, podaż maleje, z pewnością nie zniknie w całości... Ale wiadomo - polityczne kurwy, świnie przy korycie, byleby tylko dla siebie jak najwięcej.

(edit)
BTW. Widzieliście jak detoks wygląda? Kraty, ciasno i pewnie tylko do klopa wychodzą. A u nas ? Phi.
Zgłoś
Avatar
Szabla 2012-04-16, 9:54
Zasłużone piwo. Uwielbiam takie dokumenty
Zgłoś
Avatar
lotokotmalajski 2012-04-16, 13:48
Polecam tą książke na temat tego miasta merlin.pl/Mordercze-miasto-Meksykanskie-lekcje-umarlych_Charles-Bowden...
Książka podobnie jak ten film na faktach, ale bardziej ryje psychike niż Ten film!!!
A najlepsze jest to, że Piękny kraj który się pcha (wywołuje) na każdą wojne nic z tym nie robi, bo koncerny broni mają ogromne zyski ze sprzedawanej broni do meksyku!
Jeszcze taka ciekawostka w niektórych stanach w meksyku jak zgwałcisz kobiete to nie idziesz siedzieć pod warunkiem, że ją poślubisz.
Zgłoś
Avatar
master of disaster 2012-04-17, 18:49 1
@RmX

Kogo jeszcze byś spalił PiSowski katoliku?
BTW obejrzyj film jeszcze raz to może ogarniesz, że koleś spalony w samochodzie był burmistrzem a nie prezydentem...
Zgłoś
Avatar
kaspiq 2012-04-22, 23:14
Mają niezły Meksyk.
Zgłoś