18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 7:53
Moim zdaniem najlepszy dokument o tej tematyce, z zeszłego roku także informacje są "świeże" polecam każdemu poświęcić tą niecałą godzinkę Dowiecie się wszystkiego co ciekawe, między innymi jak wygląda palące się pole zioła, jakiej broni używają kartele, jakimi samochodami się wożą , jakie mają metody lub jak wygląda 205 milionów $ w gotówce
W tamtym świecie nie ma pierdolenia; podpadasz=giniesz i tyle

Cytat:

Narkotyki, morderstwa, handel ludźmi, wojna - oto stałe elementy codziennego życia w Ciudad Juarez w Meksyku.

Meksyk ze względu na swoje położenie - pomiędzy USA a krajami Ameryki Łacińskiej - jest naturalnym szlakiem przemytu narkotyków. Krajem od lat władają kartele narkotykowe, toczące z policją, a od paru lat także z wojskiem, permanentną wojnę. Ofiarami tej wojny są nie tylko dilerzy, gangsterzy, policjanci i żołnierze, ale także zwykli Meksykańczycy, ginący codziennie od zabłąkanych kul. Szczególnym polem walki jest graniczące z USA miasto Ciudad Juarez. W samym tylko 2009 roku zginęło tam ponad 2500 osób. Twórcy filmu "Meksyk. Złoty strzał", pokazując drastyczne sceny z ulic Ciudad Juarez, starają się odpowiedzieć na pytanie, kiedy może zakończyć się to krwawe żniwo i co tak naprawdę dzieje się w tym liczącym 1,5 miliona mieszkańców mieście. Dokument pokazuje także tragiczne konsekwencje uzależnienia od narkotyków.





a tutaj dodaję jeszcze dla zainteresowanych link do tematu o innej historii z miasta Ciudad Juarez
sadistic.pl/ciudad-juarez-vt54717.htm
Zgłoś
Avatar
WujekSeszka 2012-04-15, 10:00 8
Gdyby usypać ścieżkę ze wszystkich narkotyków znajdujących się w meksyku, to byłaby długa w chuj.
Świetny dokument, ukazujący, że uprawa roślin może być dochodowa, ale tylko dla tych na szczycie piramidki. Niby niewolnictwo oficjalnie zniesiono, ale powiedzcie mi, co powiedzieć o tych zwykłych robotnikach...?
Ogólnie - zasłużone piwo za zmarnowanie prawie całej godziny, którą mógłbym przeznaczyć na uczenie się do matury
Zgłoś
Avatar
metal15 2012-04-15, 10:14 1
@up
"co powiedzieć o tych zwykłych robotnikach"
oglądałem kiedyś też dokument o tych robotnikach żyjących w buszu którzy liście koki produkują, mało tego że produkują to sami je na jakąś tam paste czyli już półprodukt przerabiają, a dostawali za to jakiś minimalny % wartości, tak minimalny że aż śmieszny i ledwo starczał im na przeżycie... takie życie, każdy każdego dyma jak może. A te piwko to ja rozumiem że takie niewidzialne no chyba że ktoś mi wypił
Zgłoś
Avatar
horihan1 2012-04-15, 13:31
Daje piwo, za to że chciało ci się uploadować tak długi materiał
Zgłoś
Avatar
stery_srh 2012-04-15, 14:08 2
Wysyłają swoje wojsko, żeby "szerzyć pokój i porządek" na innym kontynencie, a nie potrafią sobie poradzić z problemami na własnym podwórku. No, ale to co się dzieje w Meksyku, to przecież nie terroryzm.
I co z tego, że , ginie tam dziennie więcej osób niż np. w Iraku...
Zgłoś
Avatar
mefe 2012-04-15, 14:31 2
Polecam całkiem niedawno wydana książkę na ten temat: ''El Narco'', pewnego brytyjskiego reportera działającego na tych terenach. Temat jest bardzo aktualny i ciekawy.
Zgłoś
Avatar
AHAHAHA_NO 2012-04-15, 14:43
Hamerykanie nie pchają się do Meksyku, bo wiedzą, że to nie wietnam czy irak i nie będą mogli tak po prostu uciec do domu. Jedynym sposobem na powstrzymanie karteli byłoby po prostu, przepraszam za wyrażenie, wyrżnięcie wszystkich mafiozów i skorumpowanych członków instytucji państwowych, zruwnanie z ziemią plantacji i zasypanie ziemi solą. Inaczej nic się nie zmieni. A ponieważ hamburgery nie są jeszcze na to gotowi to w meksyku nadal będzie toczyć się wojna domowa.
Zgłoś
Avatar
crazy 2012-04-15, 15:05 5
Za To lubie Sadistica można się posmiać z filmików ale i obejrzeć coś ciekawego, jakiś fajny dokument. Piwko
Zgłoś
Avatar
Vexille 2012-04-15, 15:54 1
Od 12 lat
Zgłoś
Avatar
Przemol942 2012-04-15, 17:02
Świetny dokument. Piwko!
Zgłoś
Avatar
laser5x 2012-04-15, 19:41 3
Gdyby to zalegalizowali i opodatkowali to by cały interes zbankrutował <facepalm>
Zgłoś
Avatar
kwiatek9624 2012-04-15, 20:45 1
Piwko . Obejrzałem cały
Zgłoś
Avatar
BlackRaven45 2012-04-15, 21:00 1
To są prawdziwi gangsterzy
piwko.
Zgłoś
Avatar
RmX 2012-04-15, 21:49
Tuska też by trzeba było tak w jego wozie spalić jak tego byłego prezydenta Meksyku który skutecznie rozbijał kartele, a teraz jakieś skorumpowane kurestwo w rządzie to nawet USA im nie pomoże
Zgłoś
Avatar
Grzemot 2012-04-15, 23:30
oO nie myślałem, że to na taką skale tam sie dzieje...

Dla wkręconych w te klimaty i lubiących dobre seriale polecam Breaking Bad
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie