18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
LuxOFF 2012-04-09, 23:55
@up Pytaj Tyriona może wkońcu się dowiedział.
Zgłoś
Avatar
tofur 2012-04-10, 0:38
hellknight89 napisał/a:

furion, chodzi o tą pierwszą którą miał? Tą co mu Jaime z ojcem podstawili? to niezła opcja była, ja bym "powyzabijał" jakby mi tak chamsko pierwszy raz załatwili.
-------------
tofur, właśnie nie chodzi o to, że teraz są takie gusta (seks, kazirodztwo, picie itd.), tylko tak historia polega na tym, że pokazywany jest świat taki jaki znamy, brudny, sadystyczny, bez cienia jakiejkolwiek empatii czy honoru, główni bohaterowi padają jak żydzi w '39, wszędzie czai się zdrada i jak powiedziała Cersei : "W grze o tron zwyciężasz albo umierasz", znamy to, prawda?
To taka miła odmiana dla sielskich opowiadań o cudownych czasach średniowiecza, zielonych lasach i rycerzach w lśniących zbrojach.



nie no pewnie. Tylko że w stosunku do tego gatunku literackiego ja akurat mam trochę inne oczekiwania. a co do tego co napisałeś, to ostatnio czytałem "cmentarz w pradze". pod względem knucia, intryg, zabijania, spisków absolutny majstersztyk. polecam z całego serduszka. o żydach też jest (chyba głównie:P). a fantasy to fantasy. nie ma chyba pokazywac świata nam bliskiego, tylko własnie ten od niego o 180 stopni odmienny. takie moje zdanie przynajmniej:P
Zgłoś
Avatar
Crazol 2012-04-10, 1:26
Kurwa co to się zrobiła jakaś zajebana moda na te książkę/cala sagę. Fakt ,książka spoko ale skąd się wzięło tyle szumu wokół tego?
Zgłoś
Avatar
_................_ 2012-04-10, 1:35 5
Crazol napisał/a:

Kurwa co to się zrobiła jakaś zajebana moda na te książkę/cala sagę. Fakt ,książka spoko ale skąd się wzięło tyle szumu wokół tego?


Mam taką teorię, że spopularyzował ją hitowy serial, ale to tylko takie moje nieśmiałe przypuszczenia
Zgłoś
Avatar
hellknight89 2012-04-10, 10:58 1
Crazol, aa tam, książka to chuj, ja sie pytam czemu codziennie w metrze widzę przynajmniej 2 zjebanych hipsterów czytających tę książkę w oryginale? Jakaś moda jest, żeby wszystko w oryginale czytać? Czy może nasz rodzimy język stał się zbyt mainstramowy?
A szał na te książki jest właśnie dzięki serialowi, ja sam nie wiedziałem że taka saga wogóle jest dopóki nie zacząłem serialu oglądać (mimo że pierwsza część wyszła w 1996 r.)
Zgłoś
Avatar
Psychiczny 2012-04-10, 13:23 3
hellknight89 napisał/a:

Crazol, aa tam, książka to chuj, ja sie pytam czemu codziennie w metrze widzę przynajmniej 2 zjebanych hipsterów czytających tę książkę w oryginale? Jakaś moda jest, żeby wszystko w oryginale czytać? Czy może nasz rodzimy język stał się zbyt mainstramowy?
A szał na te książki jest właśnie dzięki serialowi, ja sam nie wiedziałem że taka saga wogóle jest dopóki nie zacząłem serialu oglądać (mimo że pierwsza część wyszła w 1996 r.)


Jeśli ktoś lubi czytać w j.ang niech to robi nawet jeśli jest błaznem z chujem na czole ... nie widzę problemu w tym co napisałeś , chce szkolić język niech to robi.
Co do książki to bardzo fajna jest i rzeczywiście gdyby nei film to mało kto by o niej wiedział
Zgłoś
Avatar
Yos_hi 2012-04-10, 15:26
kaiel napisał/a:

kutasem dziwki w ustach ?


Każdy widzi co chce
Zgłoś
Avatar
mereel 2012-04-10, 21:24
Wzruszył ramionami i poszedł precz, znacząc tym samym siebie i ogół swych komilitonów klejmem nieczułych, aroganckich, godnych najwyższej pogardy skurwysynów.

Sapkowski, Wiedźmin
Zgłoś
Avatar
yarzapp 2012-04-10, 22:52
Trzeba przyznać, że Tyrion jest zdecydowanie jedną z najbardziej barwnych postaci całej tej sagi. Szczególnie w drugiej części "Starcie Królów" zaczynał wyrastać na mojego faworyta. Kilka takich tekstów przysadził, że zacząłem chichrać się w autobusie tak, że się na mnie ludzie gapili jak na idiotę. Serialu nie oglądałem, ale ponoć jest niezły, myślę, że prędzej, czy później się zań zabiorę.
Zgłoś
Avatar
BulaKSSG 2012-09-04, 23:45
tofur napisał/a:

no fajnie, fajnie... fantasy jest ogólnie zajebiste. Ale nie ma nic bardziej zajebistego niż "Władca pierścieni". seksu tam nie ma wcale, ale pod wzgledem złożoności i fabuły nie powstało od czasów Tolkiena nic bardziej zajebistego. Szkoda, że perfekcja jest wypierana obecnie przez motywy schlebiające prymitywnym gustom.



Uważasz, że seks to prymitywne gusta? Martin jest przez wielu określany jako współczesny Tolkien i da się zauważyć, że są pewne podobieństwa. Był jednak swego czasu wywiad z Martinem, którzy przyznał, że przecież hobbity też musiały się ruchać i rozmnażać, tylko za czasów Tolkiena publiczne mówienie o tym było tematem tabu. Dziś żyjemy w czasach, gdy seks luźno występuje w popkulturze i traktowany jest tak jak powinien - jako czynność, która towarzyszy zdecydowanej większość ludzi. Więc pisanie o tym nie spotka się dziś z krytyką.

Poza tym śmiem twierdzić, że jeśli chodzi o złożoność fabuły, to trylogia Tolkiena nie dorównuje sadze Martina. Ale to tylko moje prywatne odczucia po przeczytaniu obu tych serii.
Zgłoś
Avatar
FrycuBOP 2012-09-05, 0:44
wolał bym mieć kutasa w ustach laski która nigdy nie chciała zrobić laski i połknąć ^^
Zgłoś