18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 44 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
Bialy_Mis 2012-04-09, 18:15
Akurat serial się nazywa "Gra o Tron", a książka to "Pieśń lodu i ognia" chociaż na książce z okładką filmową widnieje właśnie ten pierwszy tytuł.
Zgłoś
Avatar
hellknight89 2012-04-09, 18:32 10
"Gra o tron (tytuł oryg. A Game of Thrones) – pierwszy tom siedmioczęściowej SAGI fantasy Pieśń Lodu i Ognia amerykańskiego pisarza George'a R. R. Martina."
Cały serial został nazwany tytułem pierwszego tomu sagi Pieśń Lodu i Ognia. Jeśli nie wierzysz to sprawdź na tyle książki, tam jest wyraźnie napisane "Pieśń Lodu i Ognia Tom I"
Zgłoś
Avatar
kaiel 2012-04-09, 20:34 6
kutasem dziwki w ustach ?
Zgłoś
Avatar
hellknight89 2012-04-09, 21:27 1
Niee, to Loras Tyrell i Renly Baratheon są pedałami, Tyrion jest normalnym facetem którego jedyną ambicją życiową jest wyruchać tyle dupeczek ile się da
Zgłoś
Avatar
furion 2012-04-09, 21:34 17
Niestety, co do ambicji Tyriona się nie zgodzę. Jak przeczytasz wszystkie tomy jakie napisał Martin to dowiesz się że marzeniem tyriona jest odnalezienie jego pierwszej żony Tyshy. Poczytaj Ale opcja śmierci zajebista

Jest jeszcze jeden fajny cytat apropo Cersei
Podczas oblężenia Riverrun wychodzi z namiotu oblegających jakaś kurwa i mówi:
- Jestem Królową
pewien Frey - Jak możesz tak mówić, królowa jest tylko jedna (cersei)
- ale ja jestem królową kurew
Jaimie w myślach - niestety ten tytuł również jest zarezerwowany przez moją siostrę

Zgłoś
Avatar
amoroso 2012-04-09, 21:50
Gra o Tron jest wyjebana, ale ten wątek to chyba nie tutaj ...
Zgłoś
Avatar
tofur 2012-04-09, 22:00 2
no fajnie, fajnie... fantasy jest ogólnie zajebiste. Ale nie ma nic bardziej zajebistego niż "Władca pierścieni". seksu tam nie ma wcale, ale pod wzgledem złożoności i fabuły nie powstało od czasów Tolkiena nic bardziej zajebistego. Szkoda, że perfekcja jest wypierana obecnie przez motywy schlebiające prymitywnym gustom. Nie mówię, że gra o tron jest słaba, bo nie jest, ale szkoda, że kontrowersja (nieograniczane ruchanie, kazirodztwo itp.) jest wywindowywana ponad prawdziwą wartość artystyczną i geniusz, który pozwolił stworzyć całą mitologię (silmarilion polecam, chociaż ciężki) i język dla fikcyjnego świata w którym osadzona jest historia. wielka szkoda... Nawet nasz, polski, rodzimy wiedźmin jest teraz bardziej znany z gry, niż z sagi sapkowskiego (lepsze niż gra o tron - o całe lata świetlne)
Zgłoś
Avatar
hellknight89 2012-04-09, 22:01 2
furion, chodzi o tą pierwszą którą miał? Tą co mu Jaime z ojcem podstawili? to niezła opcja była, ja bym "powyzabijał" jakby mi tak chamsko pierwszy raz załatwili.
-------------
tofur, właśnie nie chodzi o to, że teraz są takie gusta (seks, kazirodztwo, picie itd.), tylko tak historia polega na tym, że pokazywany jest świat taki jaki znamy, brudny, sadystyczny, bez cienia jakiejkolwiek empatii czy honoru, główni bohaterowi padają jak żydzi w '39, wszędzie czai się zdrada i jak powiedziała Cersei : "W grze o tron zwyciężasz albo umierasz", znamy to, prawda?
To taka miła odmiana dla sielskich opowiadań o cudownych czasach średniowiecza, zielonych lasach i rycerzach w lśniących zbrojach.
Zgłoś
Avatar
Janusz~ 2012-04-09, 22:02
furion napisał/a:

wg. Tyriona Lannistera



skrót kończący się na ostatnią literę skracanego wyrazu pisze się bez kropki. A podobno książki czytasz
Zgłoś
Avatar
dymion 2012-04-09, 22:04 1
chuja tam!
Zgłoś
Avatar
furion 2012-04-09, 22:09 2
Potem się okaże że ona naprawdę nie była kurwą, tylko biedną chłopką czy jakąś zwykłą kobietą. Ale po prostu Tywin nie nawidził Tyriona i musiał jakoś odpłacić się za to że Tyrion zabił przy porodzie swoją Matkę. Duużo pisania by było. Ja jestem po Tańcu ze Smokami i Martin wciąż zaskakuje

Mam pytanie ? Czy na tym forum są sami hejterzy i trolle ? Zrobisz jakiś mało istotny błąd i od razu po Tobie jadą. Rozumiem: mUj, ktUry, tFuj. Ale co do interpunkcji wrzućcie na luz. To nie kącik ortograficzno interpunkcyjny...
Zgłoś
Avatar
furion 2012-04-09, 22:15
Oj dużo czytania przed Tobą, bo nie chodziło żeby Starków najechać jakieś 5000 stron przed Tobą
Zgłoś
Avatar
amoroso 2012-04-09, 22:22 1
na pm se popiszcie cipki, sadistic to nie fejsbuk
Zgłoś
Avatar
_................_ 2012-04-09, 22:53
A przypadkiem wie ktoś może dokąd odsyła się kurwy?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie