18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:10
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:10

Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 50 w miejscowości Dębówka (pow. piaseczyński). Samochód ciężarowy zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Oba pojazdy stanęły w ogniu. Kierujący pojazdem ciężarowym w porę zdążył się ewakuować. Niestety, kierowca podróżujący osobówką spłonął w pojeździe. Trwa akcja gaśnicza. Ogniem zajęła się także pobliska posesja, spłonęły tuje oraz trawa. Na miejscu pracuje 7 zastępów straży pożarnej, ZRM, załoga śmigłowca LPR (Ratownik12) oraz policja. W drodze jest prokurator. Droga będzie zablokowana przez kilka godzin.

AKTUALIZACJA. Z ustaleń na miejscu zdarzenia wynika, że pojazdy zderzyły się na pasie w kierunku Grójca. W tym kierunku jechał pojazd ciężarowy, więc najwyraźniej to kierowca osobówki znalazł się nie na tym pasie co powinien. Ciężarówka po zderzeniu zjechała dopiero na pas przeciwny gdzie się zatrzymała. Jednak są to dopiero wstępne ustalenia.
Zmieniono 1 razy Zgłoś
Avatar
Caanonierka 2024-07-25, 19:25 1
Anal_Intruder_69 napisał/a:

Myślę, że posty na fejsbuczku i filmiki na tiktoku były tego warte...
Kawałek do pracy mam, dojeżdżam ok. 40 km. Nie ma dnia, żeby ktoś trasą szybkiego ruchu nie jechał 70 kmph, a gdy go wyprzedzam widzę telefonik w ręce. Albo jazda slalomem, wyprzedzam, też to samo. To jest kurwa jakaś plaga dzisiejszych czasów, uchwyt kosztuje 30 złotych, każdy samochód po 2005 roku ma wbudowany bluetooth, a to bydło i tak albo gada z łapą przy uchu, albo fejsbuczek. Już o jeździe środkowym pasem, gdy prawy jest wolny nie wspomnę, to też doprowadza do kurwicy.
O ile jestem przeciwny tego typu działaniom, to wprowadzenie okresowych badań dla kierowców i okresowych testów bym poparł. Wiem, że to by nie miało na celu poprawy bezpieczeństwa, tylko dojenie kasy z ludzi, ale jakby nagle 1/4 pseudokierowców znikała z dróg raz na jakiś czas, to byłoby bezpieczniej, szybciej, a może i by się debil jeden z drugim nauczył zasad ruchu drogowego. A może by już nie zdał nigdy ponownie prawka - jeszcze lepsza opcja.



Jeżeli jadący lewym pasem jedzie Z NAJWIĘKSZĄ PRĘDKOŚCIĄ DOZWOLONĄ NA TYM ODCINKU SZOSY-to ma prawo tym lewym pasem jechać!😇😇😇
Zgłoś
Avatar
mustang26 2024-07-25, 20:18 1
mkv1991 napisał/a:

Samobój, chłopak zostawił list pożegnalny w domu. Pozdrawiam.



[ Dodano: 2024-07-25, 20:22 ]
Samobójstwo. od gościa odeszła żona za długi. pojechał na stację co tam pracowała, jeszcze zatankował. zostawił list pożegnalny. Mój szwagier go znał
Zgłoś
Avatar
Anal_Intruder_69 2024-07-25, 20:27 2
Caanonierka napisał/a:

Jeżeli jadący lewym pasem jedzie Z NAJWIĘKSZĄ PRĘDKOŚCIĄ DOZWOLONĄ NA TYM ODCINKU SZOSY-to ma prawo tym lewym pasem jechać!😇😇😇



Jasne, ale dwa błędy w Twojej wypowiedzi:
1. Jest obowiązek trzymania się zawsze prawej krawędzi drogi, w tym prawego pasa gdy jest wolny.
2. Pisałem o pasie środkowym, czyli mówimy tutaj o drodze 3-pasmowej.

Więc sytuacja wygląda tak: ja jadę prawym pasem 120 kmph - widzę tira w oddali. Więc teraz żeby go wyprzedzić muszę przepierdolić się przez zajebany po granice możliwości środkowy pas na lewy. Środkowy pas jedzie oczywiście 92 kmph i nawet jak przez kolejne dwa kilometry nie będzie nikogo na prawym pasie i tak będzie wytrwale jechać środkiem. Wymusza to na wszystkich (i tak, na jadących przepisowo też) przepierdalanie się przez dwa pasy, żeby wyprzedzić kilka samochodów wlokących się środkowym bez wyraźnego powodu, żeby znów wskoczyć na ponownie wolny (za tirem) prawy. Sporo jeżdżę po kraju i na prawdę nie dość, że jest to upierdliwe, to stwarza niebezpieczeństwo.
Zgłoś
Avatar
Delu94 2024-07-25, 23:52 1
To był samobój,napisał też list pożegnalny
Zgłoś
Avatar
p4nk1 2024-07-26, 0:36 1
Caanonierka napisał/a:

Jeżeli jadący lewym pasem jedzie Z NAJWIĘKSZĄ PRĘDKOŚCIĄ DOZWOLONĄ NA TYM ODCINKU SZOSY-to ma prawo tym lewym pasem jechać!😇😇😇



Nie. W Polsce panuje ruch prawostronny, i masz się poruszać pasem skrajnym prawym, chyba, że wyprzedzasz. Za jazdę lewym, lub środkowym/lewym na trojpasmowce kiedy prawy pas jest wolny, masz 6pkt karnych i 500-3000 mandatu. Coraz częściej na szczęście są akcje dokształcające z przepisów z użyciem dronów i bloczków mandatowych.
Zgłoś
Avatar
Caanonierka 2024-07-26, 2:34 2
Anal_Intruder_69 napisał/a:

Jasne, ale dwa błędy w Twojej wypowiedzi:
1. Jest obowiązek trzymania się zawsze prawej krawędzi drogi, w tym prawego pasa gdy jest wolny.
2. Pisałem o pasie , czyli mówimy tutaj o drodze 3-pasmowej.
Więc sytuacja wygląda tak: ja jadę prawym pasem 120 kmph - widzę tira w oddali. Więc teraz żeby go wyprzedzić muszę przepierdolić się przez zajebany po granice możliwości środkowy pas na lewy. Środkowy pas jedzie oczywiście 92 kmph i nawet jak przez kolejne dwa kilometry nie będzie nikogo na prawym pasie i tak będzie wytrwale jechać środkiem. Wymusza to na wszystkich (i tak, na jadących przepisowo też) przepierdalanie się przez dwa pasy, żeby wyprzedzić kilka samochodów wlokących się środkowym bez wyraźnego powodu, żeby znów wskoczyć na ponownie wolny (za tirem) prawy. Sporo jeżdżę po kraju i na prawdę nie dość, że jest to upierdliwe, to stwarza niebezpieczeństwo.



Ok;zrozumiałam!Dziękuję!🥰
Zgłoś