18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 3 minuty temu
Nie ma tu nic sadystycznego, ale jako że sezon basenowo-wakacyjny się rozkręca podzielę się problemem z jakim się spotkałem i sposobem na jego rozwiązanie. Po napełnieniu basenu i pierwszym chlorowaniu, woda po kilku godzinach zżółkła i zzieleniała. Na forach poczytałem, że często przy pierwszym chlorowaniu woda reaguje z chlorem i wytrąca się żelazo, a objawia się to właśnie zielonkawą lub brązowawą barwą. Przypadkiem trafiłem na jakiś niemiecki filmik w którym gość pokazał rozwiązanie tego problemu. Sprawdziłem u siebie i zadziałało tak szybko, że nie zdążyłem nakręcić, a jako że po sąsiedzku był podobny problem to to już uwieczniłem. Być może komuś się przyda.

PS1. Kiepska jakość, bo tylko taki sprzęt miałem pod ręką, ale najważniejsze rzeczy widać

PS2. Jest tu może ktoś o zacięciu chemiczno-fizycznym i jest w stanie to wyjaśnić? Bo na polskich stronach nie znalazłem nigdzie takiego rozwiązania, a tym bardziej wytłumaczenia

Zgłoś
Avatar
Halman 2016-06-29, 21:55 2
nie jestem chemikiem ale chyba czeka cię odchodząca skóra
Zgłoś
Avatar
Kaprys 2016-06-29, 21:59 26
I taką wodę można pić przy przeziębieniu?
Zgłoś
Avatar
KrisCFC 2016-06-29, 22:09 132
Na sadistic Ci wszystko wyjaśnią chłopie! Mamy tu ekspertów od chemii, ekspertów od basenów, ekspertów od wody i nawet ekspertów od ekspertów!
Zgłoś
Avatar
~sensualna 2016-06-29, 22:11
w sumie jest coś takiego jak środek flokujący i ma takie samo działanie
Zgłoś
Avatar
wsza104 2016-06-29, 22:12 7
a na chuj chlorować wodę w basenie ja pierdolę
Zgłoś
Avatar
Verbatim369 2016-06-29, 22:16 24
Woda się "krystalizuje" hehehe dooobre
Zgłoś
Avatar
moskalowy 2016-06-29, 22:18 8
Chlorujesz bo woda "gnije"
Kwasu askorbinowy - cała magia.
Zgłoś
Avatar
mygyry 2016-06-29, 22:25 6
Trzeba było wjebać calgonu
Zgłoś