18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
Mr.Drwalu 2012-09-04, 18:20
Uff.... dobrze, że nie przy telegrafie
Zgłoś
Avatar
tds1974 2012-09-04, 19:14 4
W zeszłym tygodniu odbył się walny zjazd wszystkich rodowitych Poznaniaków. Spotkanie odbyło się pod latarnią.
Zgłoś
Avatar
rgx 2012-09-04, 21:17 4
W zeszłym tygodniu odbył się walny zjazd wszystkich kawalarzy, zjawił się Karol Strasburger i sługaSzatana.Spotkanie miało miejsce w kuchni przy tosterze
Zgłoś
Avatar
Suka_Blyat 2012-09-04, 21:56 34
W każdy dzień tygodnia odbywa się walny zjazd wszystkich gimbusów. Spotkanie ma miejsce na wszystkich możliwych portalach
Zgłoś
Avatar
Człowiek Drzewo 2012-09-05, 5:06 1
W zeszłym tygodniu odbył się zjazd wszystkich true JP i HWDP. Spotkanie odbyło się w salonie piercingu. Przybył Popek, ale powiedział, że jest artystą, a to wszystko, to manipulacja.
Zgłoś
Avatar
www_miromiko_pl 2012-09-05, 6:18 7
śmichy chichy a lgną wszyscy do Warszawy jak muchy do gówna
Zgłoś
Avatar
.................. 2012-09-05, 6:22 1
www_miromiko_pl napisał/a:

śmichy chichy a lgną wszyscy do Warszawy jak muchy do gówna



No tak, wyścig szczurów.
Zgłoś
Avatar
dzidokAK47 2012-09-05, 9:59
Dobre. Ale lepsze to, że gimbaza się pośmiała, wyszydziła - dała kilka nieudolnych przeróbek które pokazały że nie zrozumiały sensu.
Zgłoś
Avatar
pieto90 2012-09-05, 11:04 1
Jakiś generał nam kiedyś na wykładzie opowiadał, że prawdziwych warszawiaków obecnie w Warszawie żyje około 5%. "Prawdziwy warszawiak" jak generał zdefiniował- to ten, który jest potomkiem osób zamieszkujących Warszawę przed II WŚ, a także Ci którzy są potomkami mieszkańców Warszawy w 3 pokoleniu.
Także kawał autora w cale nie jest przesadzony.
Zgłoś
Avatar
Vante 2012-09-05, 11:15
Czyli według tego generała ,tak hipotetycznie:
Mamusia i tatuś w latach osiemdziesiątych przeprowadzają się z Knurowa do Warszawy. Płodzą dzieciaka. Czyli ten dzieciak nie jest Warszawiakiem ,mimo że wychował się w niej od małego. To kim on jest? Z tej teorii wynika że ani Warszawiakiem ani Knuro(coś tam coś tam). Nie trafia to do mnie

Według mnie Warszawiak to ktoś kto od dziecka mieszkał i wychował się w Warszawie.
Zgłoś
Avatar
pieto90 2012-09-05, 11:26
@up, z tego co pamiętam to generał tego sam nie wymyślił. Opowiadał, że tak gdzieś założono, przykro mi, że nie mogę podać konkretów, ale nie zapamiętałem tego.
Rozumiem twój punkt widzenia, ale spróbuję wyjaśnić jak ja widzę taką definicję podaną przez generała:
Dziecko o którym piszesz nie jest jeszcze "prawdziwym warszawiakiem" mimo, że od urodzenia mieszka w Warszawie, bo jego rodzice nie mieszkają od urodzenia w Warszawie. Rodzice jego, wychowywani byli w innej miejscowości.
Zaś jeśli ten dzieciak będzie dalej mieszkał w Warszawie i spłodzi dziecko (3 pokolenie) to je już można nazwać "prawdziwym warszawiakiem" ponieważ pochodzi z rodziny, która od urodzenia zamieszkuje Warszawę. Być może dlatego te założenie właśnie 3 pokolenie określa mianem "prawdziwego warszawiaka" a nie od pokolenia 2, czy 4...
Zgłoś
Avatar
wojtermak 2012-09-05, 12:23
@~Sklej urazony " rodzony Warszawiak"?
Zgłoś
Avatar
Suka_Blyat 2012-09-05, 12:33
wojtermak napisał/a:

@~Sklej urazony " rodzony Warszawiak"?


Nie jestem z Warszawy, byłem tam 2 razy w życiu, raz przejazdem w drodze nad morze, 2 raz na wycieczce ze studiów do parlamentu
Zgłoś
Avatar
B................6 2012-09-05, 13:56 3
mieszkam w Warszawie od 7 lat, nigdy nie będę siebie nazywał Warszawiakiem, i nawet mi przez myśl nie przejdzie aspirować do tego zaszczytnego tytułu, Warszawę lubię, co innego jeśli chodzi o tych wykłócających się z którego to pokolenia są Warszawiakami, nie mam najmniejszych kompleksów z tego powodu, w szczególności gdy widzę jak dumny Warszawiak w konfrontacji z przyjezdnym okazuje się prymitywem,
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie