18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 33 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:25
SR-71 Najszybszy samolot rozpoznawczy na świecie
S................0 • 2013-07-01, 13:42


Cytat:

Lockheed SR-71 Blackbird samolot dalekiego zwiadu strategicznego. Zaprojektowany na przełomie lat 50. i 60. XX wieku na zamówienie CIA, eksploatowany przez CIA, NASA oraz USAF.
Dwusilnikowy odrzutowy średniopłat w układzie delta, osiągający prędkość Mach 3 oraz wysokość 24-28 km, dzięki temu był nieosiągalny dla ówczesnych systemów obronnych. SR-71 był samolotem nieuzbrojonym, dwumiejscowym, w drugiej kabinie za pilotem znajdował się operator RSO, czyli operator elektronicznej aparatury zwiadowczej. Jej zasięg pozwalał na głęboką penetrację terenu przeciwnika bez konieczności przekraczania granic i naruszania obszaru powietrznego wroga.



Piosenka użyta w filmie: Blade Runner - Rachel's Song
Zgłoś
Avatar
lewanmich1 2013-07-03, 10:03
Miałem niewątpliwą przyjemność oglądać do cacko z bliska. Robi niesamowite wrażenie. Niejako przy okazji poznałem pilota, który pobił rekord prędkości tym samolotem. Opowiadał bardzo ciekawe rzeczy o tej niesamowitej maszynie.
Zgłoś
Avatar
Mc6 2013-07-03, 10:44 1
@up
a potem się obudziłeś
Zgłoś
Avatar
arsene007 2013-07-03, 10:59
Konstruktorem był legendarny Kelly Johnson, między innymi znany z U-2, F-117 , P-38 i innych. Samolot uszczelniał się pod wpływem temperatury która osiagała ponad 300 stopni i to było ogranicznikiem prędkości, max na wlocie do sprężarki okreslony przez Pratt and Whitney to było 427 stopni. Sam zespół napędowy to bardzo ciekawe rozwiązanie, hybryda silnika turboodrzutowego i strumieniowego. Na wlocie do silnika widoczne sa stozki wlotowe które są regulowane automatycznie przez komputer ( poczatkowo analogowy, potem cyfrowy), tak samo zespół otworów,przesłon, zaworów i bypassów na silniku. Wszystko to sterowało przeepływem powietrza między silnikami(turboodrz i strum) w zaleznosci od prędkosci. Powyżej pewnej prędkosci samolot leciał uzywając silników strumieniowych. Jak wpiszecie w wyszukiwarce J58 to jest troche info na ten temat i na google patents są dostepne dokumenty patentowe.
Jak ktoś wyzej zauwazył, wtedy to były czasy bez ograniczeń, teraz to wszędzie są cięte koszty i nie zrobimy tego co oni mogli
Zgłoś
Avatar
Szczam_na_Zakrystii 2013-07-03, 11:04
Avans napisał/a:

mig 27 i chuj bez dysksusji



Już ktoś wyżej napisał że tego się nie da porównać ale co do MIG'a 27 to gdzie Ty masz oczy? Przecież jak MIG to MIG 29!
Nie ma piękniejszego myśliwca!
Zgłoś
Avatar
Krzaktak 2013-07-03, 11:12
SubZer0 napisał/a:

Piosenka użyta w filmie: Blade Runner - Rachel's Song


Ja jebie, Vangelis nie Blade Runner. Blade Runner to film, muzykę skomponował Vangelis.
Zgłoś
Avatar
Trimeresurus 2013-07-03, 12:01
W sumie racja, mogłem strzelić gafę. Wstawka o U-2 Dragon Lady też by była dobra, wtedy ruskie bodajże musiały odpalić wszystkie rakiety S-200 Wega, żeby zestrzelić samolot (też stratosferyczny, także nieco musiały polecieć) i dzięki temu Hamburgery poznały osiągi tych rakiet... które ruskie skrzętnie ukrywały
Zgłoś
Avatar
S................0 2013-07-03, 12:03
Krzaktak napisał/a:


Ja jebie, Vangelis nie Blade Runner. Blade Runner to film, muzykę skomponował Vangelis.



Człowieku taki był podpis muzyki pod filmem, ja tylko przekazałem dalej Po drugie jak wpiszesz na YT to co ja podałem to i tak znajdziesz utwór użyty w filie więc o co ten ból dupy ?
Zgłoś
Avatar
Asiulka_ai 2013-07-03, 18:21 2
Zgłoś
Avatar
przemo93c 2013-07-03, 21:03
Tak poza tematem... Może mi ktoś powiedzieć jak filmuje się takie samoloty?
Zgłoś
Avatar
flightmen13 2013-07-03, 21:17
eeej co to za gra?
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-07-03, 22:55 4
Amerykanie najpierw próbowali latać wysoko (U-2), szybko im Ruscy uświadomili, że nie wystarczająco wysoko (dla starego już wówczas zestawu Wołchow). Później amerykanie próbowali latać szybko (SR-71), jednak niebawem "utracili" prawie połowę tych kurewsko drogich maszyn. Zdecydowanie ładniej SR-71 wygląda na zdjęciach poniżej







Zgłoś