18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek - małych plików zapisywanych w przeglądarce internetowej - w celu identyfikacji użytkownika. Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.
Obsługa sesji użytkownika / odtwarzanie filmów:


Zabezpiecznie Google ReCaptcha przed botami:


Zanonimizowane statystyki odwiedzin strony Google Analytics:
Brak zgody
Dostarczanie i prezentowanie treści reklamowych:
Reklamy w witrynie dostarczane są przez podmiot zewnętrzny.
Kliknij ikonkę znajdującą się w lewm dolnym rogu na końcu tej strony aby otworzyć widget ustawień reklam.
Jeżeli w tym miejscu nie wyświetił się widget ustawień ciasteczek i prywatności wyłącz wszystkie skrypty blokujące elementy na stronie, na przykład AdBlocka lub kliknij ikonkę lwa w przeglądarce Brave i wyłącz tarcze
Główna Poczekalnia (8) Soft (1) Dodaj Obrazki Dowcipy Popularne Losowe Forum Szukaj Ranking
Wesprzyj nas Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: 51 minut temu
📌 Konflikt izraelsko-arabski Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:47
W związku z tematem, który niedawno pojawił się na głównej - dotyczył on Kamaza który porusza się częściowo pod wodą.

Za wikipedią:

Star 266 posiada możliwość pokonywania brodów bez przygotowania o głębokości do 120 cm, natomiast z przygotowaniem do 180 cm. Istnieje również możliwość przeprowadzania auta po dnie, po wcześniejszym przygotowaniu go. Model ten może sprawnie działać przy wilgotności wynoszącej do 98% oraz zapyleniu wynoszącym 1,5 g/cm³.

(...) Model ten oprócz Wojska Polskiego wykorzystywany jest/był w armiach: Angoli (2785 dostarczonych w latach 1977-81), Birmy (106 w 1990 r.), Jemenu (550 w latach 1999-2000), Libii (650 w 1986 r.), Węgier (174 w latach 1986-89) a także ZSRR (394 w latach 1987-1989).

W 1988 roku dwa Stary 266 wzięły udział w Rajdzie Paryż-Dakar. Do mety dotarły dwie załogi, Jerzy Franek i Tomasz Sikora (kierowca) oraz Jerzy Mazur z Julianem Obrockim.

Zgłoś
Witaj użytkowniku sadistic.pl,

Lubisz oglądać nasze filmy z dobrą prędkością i bez męczących reklam? Wspomóż nas aby tak zostało!

W chwili obecnej serwis nie jest w stanie utrzymywać się wyłącznie z reklam. Zachęcamy zatem do wparcia nas w postaci zrzutki - jednorazowo lub cyklicznie. Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).

Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę
 już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
Avatar
F................_ 2012-11-21, 18:13
Nie od dziś wiadomo, że Polacy to zajebiści inżynierowie, a polskie projekty biją na głowię niejedne superzajebiste zachodnie konstrukcje. Pech chciał, że pod względem gospodarczym (a co za tym idzie i materiałowym) przez wiele lat mieliśmy przejebane, bo z odpowiednim zapleczem i rodzimym geniuszem technologicznym pobilibyśmy takich Niemiaszków technobutem w mordę.

Bo i gdzie indziej budowało się ze sterty śmieci sprzęty działające bez zarzutów przez kilkadziesiąt lat na pełnej piździe..
Zgłoś
Avatar
magikp1 2012-11-21, 18:52
taki star jeździ w Osp u mnie we wsi, i jak się tylko jakiś las w okolicy pali to państwowe jednostki swoimi mercami do lasu nie wjadą, bo za niski, bo zał ładny, lakier się porysuje, i wtedy nasz star wkracza do akcji
Zgłoś
Avatar
sebi88pl 2012-11-21, 22:45
Star 266 jest w wojsku od dawna są to auta stare które mają ogromne problemy z przejściem przeglądu ale na wojnie to te stare auta benda jeździć a nie nowe jelcze czy mercedesy które są tak naszpikowane elektroniką ze nawet profesjonalny serwis ma problem je naprawić a Star bez przeglądu z wyciekami jedzie magia jak w Poterze.
Zgłoś
Avatar
zukon 2012-11-21, 23:22 2
Panowie powiem krótko (mam nadzieje).
Polskie prototypy Stara wyprzedzaly epokę o kilkanascie lat.
Pochodze z miejscowości niedaleko Starachowic, znajomy przy piwie opowiadał kiedys o koledze który był inżynierem w Starze w PRL-u w lwtwch 60-70. Mieli zaje*iste projekty. Nowe silniki, mocniejsze , palące mniej. Nic jednak nie moglo trafić do produkcji seryjnej, taka była polityka PRL (czytaj ZSRR). cała Polska jeździła na NRD-owskich Roburach i ZSRR-owskich Kamazach. Wszystko co Polskie było blokowane. Któryś prototyp Stara z lat siedemdziesiątych był wprowadzony do produkcji dopiero 15 lat poźniej gdy już inni wpadli na podobbne rozwiązania techniczne, a 15 lat wcześniej byłby hitem technologicznym!!!!

Prawda jaest taka że mielibyśmy parę marek samochodów ale dzieki PRL(zsrr) mamy g*wno!!!

Najlepszym przykładem jest polski prototyp (znowu) auta Beskid, wyprodukowano 8 sztuk prototypowych, władze PLR kazaly zniszczyć prototypy jednak tak się nie stalo i dziś można go oglądać muzeach. (polecam Wikipedję)

Po wygaśnięciu patentu w 1993 roku Renault wypuścił TWINGO o takiej samej bryle karoserii, trochę zaokrąglonej!!!!! Było hitem w europie!!!

link google.pl/imgres?imgurl=http://images28.fotosik.pl/301/aec73c1dcc4b1ad...

Podziękujmy rosjanom że jesteśmy parobkami Europy!!!!
Zgłoś
Avatar
domage 2012-11-22, 0:11
Kiedyś to robili sprzęt... a teraz ?? Wszystko stracone.
Zgłoś
Avatar
jeloo 2012-11-22, 11:56
Historia polskiej ciężarówki Star.

Zgłoś
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobligowała nas do oznaczania kategorii wiekowych materiałów wideo wgranych na nasze serwery. W związku z tym, zgodnie ze specyfikacją z tej strony oznaczyliśmy wszystkie materiały jako dozwolone od lat 16 lub 18.

Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:

  Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolami kategorii wiekowych na odtwarzaczu filmów
Funkcja pobierania filmów jest dostępna w opcji Premium
Usługa Premium wspiera nasz serwis oraz daje dodatkowe benefity m.in.:
- całkowite wyłączenie reklam
- możliwość pobierania filmów z poziomu odtwarzacza
- możliwość pokolorowania nazwy użytkownika
... i wiele innnych!
Zostań użytkownikiem Premium już od 4,17 PLN miesięcznie* * przy zakupie konta Premium na rok. 6,50 PLN przy zakupie na jeden miesiąc.
* wymaga posiadania zarejestrowanego konta w serwisie
 Nie dziękuję, może innym razem