18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:33
Zwykle myśląc o kontakcie z przybyszami z kosmosu wyobrażamy sobie czasy współczesne, jednak warto się też zastanowić nad tym jak takie spotkania mogły wyglądać w starożytności. Niewykluczone, że taki pozaziemski kontakt wywołałby w ludziach prawdziwy szok kulturowy.

Zgłoś
Avatar
hfbnmiuytp 2018-06-16, 21:34
pu uj nieśmiertelność, wystarczy wynaleźć skuteczną metodę hibernacji
Zgłoś
Avatar
doopa 2018-06-17, 12:39
a co z przesiedleńcami?
Zgłoś
Avatar
J................o 2018-06-17, 13:28 2
Rebeliant_ZPF napisał/a:

Nieśmiertelność po to aby w twojej własnej galaktyce ludzie nie umarli zanim nie wrócisz z wycieczki.

Nie ma zbytnio sensu podróżowanie pomiędzy galaktykami, jeśli wracając do domu zastajesz inną epokę, a twoja rodzina nie żyje od setek czy tysięcy lat. Takie podróże bez nieśmiertelności są tylko w jedną stronę, te w obie nie mają zbytnio sensu, gdyż wracasz z nowymi technologiami, które są tak naprawdę stare i zaprzestano ich używania nawet na twojej planecie.



Oczywiście, że jest sens podróżowania między galaktykami nawet bez nieśmiertelności - choćby przetrwanie gatunku. Nie wiadomo ile czasu tak na prawdę jesteśmy na tej planecie ani jak się tu znaleźliśmy - wciąż to jedynie teoria ewolucji. Jeżeli sami się nie wyrżniemy to kto wie, czy za 100'000 lat nie będziemy musieli ewakuowac się stąd w pizdu - przez zmiany klimatyczne albo jakąkolwiek inna zagładę układu słonecznego - od supernowy przez komety/asteroidy czy kolejną epokę lodowcową lub zanik atmosfery wywołany wojną totalną? Podróże międzyplanetarne właśnie ogarniamy (misje na Marsa), przyjdzie czas na terraformowanie a kiedyś zmianę galaktyki, nawet jeżeli będzie to podróż w jedną stronę.

Ja swoją teorię też mam, zapewne zabrzmi jak fantastyka naukowa, ale uważam, że na tę planetę trafiliśmy własnie z inneg galaktyki. Na jakichś międzygwiezdnych arkach, spuszczeni z orbity i pozostawieni sami sobie. Może jako eksperyment, może jako ratunek gatunku albo jako kolejny etap ekspansji ludzkości we wszechświecie.

Poza tym wybiegnę naprzód z obecnymi możliwościami ludzkiej technologii i postępyu cywilizacyjnego, podsumuje parę ważnych faktów. Jesteśmy w stanie:
-Stworzyć odnawialne źródła energii
-Stworzyć promy międzyplanetarne/międzygwiezdne oraz stacje kosmiczne/orbitalne
-Stworzyć zamknięty ekosystem w sferze mikro oraz makro
-Potrafimy klonować
-Umiemy stworzyć nowe ludzkie istnienie w próbówce i wychodować nowego człowieka poza ciałem matki
-A co za tym idzie - potrafimy hibernować! (nie dorosłego osobnika, ale komórki, czyli jajeczka i plemniki)
-Potrafimy zmechanizować a dzięki komputerom i SI wiele zadań oraz procesów nie musi być nawet dotkniętych ludzką ręką
-Potrafimy stworzyć maszyny replikujące i automatycznie naprawiające się, również odzyskujące.

Podsumowując - jeżeli zebrać to do kupy, gdyby za 100-200-500 lat groziła ludzkości nieunikniona zagłada planety czy układu słonecznego obecnie jesteśmy w stanie stworzyć zmechanizowany i zaprogramowany prom kosmiczny, nazwijmy go Arką z zamkniętym ekosystemem, która po osiągnięciu celu w kosmosie włączy procedurę odmrożenia komórek, zacznie produkcję nowych ludzi co kilkadziesiąt lat spuszczając z orbity dorosłych osobników celem zaludnienia planety. Po wyczerpaniu zapasów statek-matka może spróbowac osiąść na planecie i przekazać technologię dalej. Albo polecieć dalej, jeżeli na Arce będzie zaprogramowane "zaplemniczenie" kilku różnych planet w różnych układach słonecznych.
Zgłoś
Avatar
hfbnmiuytp 2018-06-17, 21:10
@Rebeliant Czaje, ale nie sądzisz, że technologia "nieśmiertelności" = technologia pozwalająca na podróżowanie z prędkością światła lub więcej? Porównując szybkość postępu technologii biologicznej z technologią mechaniczną, można śmiało postawić wniosek że szybciej powstanie środek transportu niż nieśmiertelność.
Zgłoś
Avatar
parolpl 2018-06-19, 10:32
@Rebeliant_ZPF
Tylko czemu zakładasz, że maksymalnie można przemieszczać się z prędkością światła, nie zakładając sposobów omijania/zaginania itp. czasoprzestrzeni. To, że na obecną chwilę jest to nieopłacalne, nie oznacza, że nie ma takiej możliwości. Pozostają jeszcze obliczenia, które pozwolą nie wpierdolić się w gwiazdy/planety, jednakże jego brak informacji można uzupełnić np. sondami.
Zgłoś
Avatar
J................o 2018-06-19, 12:08
Przecież istnieją prędkości i siły wyższe od prędkości światła - siłe taką emitują czarne dziury. Fizykiem nie jestem, ale być może one są odpowiedzią do wspomnianych podróży?
Nie twierdzę, że czarmna dziura to jakiś teleport czy kanał który wyrzuci podróżnika gdzieś z innej strony, mówię tylko, że skoro prędkość ucieczki z Ziemii wynosi 11,2 km/s a z czarnej dziury nie wylecisz nawet prędkością swiatła, czyli ~300'000 km/s to znaczy, że coś tam zapierdala szybciej i mocniej skoro jest w stanie ujarzmić/przekształcić prędkość światła. Trzeba to ogarnąć i może problem podróży nie bedzie ograniczony wymogiem nieśmiertelności?
Zgłoś
Avatar
J................o 2018-06-21, 13:59
Tylko, ze istnieja predkosci wyzsze od predkosci swiatla. Cyt z wiki
" prędkość większą od prędkości światła w próżni mogą osiągać zjawiska nieprzenoszące informacji ani energii (np. cień, prędkość fazowa fali) " i o ile one same nie przenosza informacji tak samo rejestrowanie tego zjawiska jest juz informacja. Nie rozwiazuje to problemu podrozy, bo nic fizycznie sie nie wysle, jednak daje podstawy na rozwijanie technologii komunikacyjnych.

A czy powstana tunele czasoprzestrzenne? Moze, kto wie.
Zgłoś
Avatar
gazowany_spirytus 2018-08-11, 14:54
Velur i rebel obaj pierdolicie kacapoły, mogę się rozpisać i zmieść każdy z waszych pomysłów i argumentów ale mi się nie chce bo nie wiem nawet czy to przeczytacie
Zgłoś