18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Strzelanie w New Haven
KapitanStuleja • 2024-09-25, 16:26


ukryta treść
New Haven, Connecticut — On September 19, 2024, the New Haven Police Department Violent Crime Task Force learned that 36-year-old Jebrell Conley had an outstanding warrant for his arrest on federal Hobbs Act robbery and related firearm charges. At approximately 5:00 p.m., the Task Force received information that Conley was in the area of Ella Grasso Boulevard driving a black Hyundai Tucson with New Jersey registration plate Y40-SND. The Task Force had prior knowledge of Conley from past contact with him. A license plate reader hit for the Hyundai Tucson, New Jersey registration Y40-SND, placed the vehicle on the property of Splash Car Wash, 2 Boston Post Road, West Haven in the bay area where customers use vacuums to clean their cars. At the car wash, Task Force officers observed Conley standing outside of the Hyundai Tucson.

The officers attempted to block in the Hyundai Tucson using their task force vehicles. Conley spotted the officers and entered the Hyundai Tucson. As officers moved in to apprehend Conley, he appeared to fire one round that shattered the Hyundai Tucson’s front driver side window. Three Task Force Officers fired at Conley: Connecticut State Police Sergeant Colin Richter, New Haven Police Sergeant Francisco Sanchez, and New Haven Police Officer Michael Valente. Several rounds struck Conley who fell out of the Hyundai Tucson onto the parking lot. Officers then commenced to provide Conley medical aid. He was transported to Yale New Haven Hospital where he was later pronounced deceased. Officers recovered a handgun, with a high capacity magazine, from the area where Conley had fallen from the vehicle. Initial inspection of the handgun suggests that it had jammed after firing one round.
Zmieniono 3 razy Zgłoś
Avatar
banerr 2024-09-25, 16:42 12
Małpa odstrzelona.
Zgłoś
Avatar
SmokPoracha 2024-09-25, 17:51 2
Tyle policji... Nie wystarczyłby weterynarz?
Zgłoś
Avatar
turor 2024-09-25, 18:51
Można ten opis dać po chińsku ?

Nie robi mi różnicy, czy taki czy taki to i tak chuj wnosi.
Zgłoś
Avatar
Prosty 2024-09-25, 18:52 4
Ja tam lubię najbardziej jak oni nie liczą pestek na nich xD
Zgłoś
Avatar
SramNaIdiotów 2024-09-25, 19:10 2
turor napisał/a:

Można ten opis dać po chińsku ?
Nie robi mi różnicy, czy taki czy taki to i tak chuj wnosi.



Ja pierdole, a nie możesz sobie skopiować i przekleić do tłumacza, tylko innych prosisz, żeby to za Ciebie zrobili?
Zgłoś
Avatar
FazEE 2024-09-25, 19:34 6
Co gliniarz rzucił pod koła samochodu z tyłu?
Zgłoś
Avatar
Janko 2024-09-25, 19:43 2
Aż dziwne że jeden Magazynek wystarczył na Czarnucha
Zgłoś
Avatar
Malusisiusi 2024-09-25, 19:59 1
słabe.. mocniejsze to na rolkach fejsbukowych można zobaczyć
Zgłoś
Avatar
Pan_Doktur 2024-09-25, 20:00 2
FazEE napisał/a:

Co gliniarz rzucił pod koła samochodu z tyłu?



podbijam bo też ciekawy jestem. Jest tu jaki ekspert?
Zgłoś
Avatar
KapitanStuleja 2024-09-25, 20:09 13
turor napisał/a:

Można ten opis dać po chińsku ?



康涅狄格州纽黑文 — 2024 年 9 月 19 日,纽黑文警察局暴力犯罪特别工作组获悉,36 岁的杰布雷尔·康利 (Jebrell Conley) 因联邦《霍布斯法案》抢劫案和相关枪支指控而持有未执行的逮捕令。下午 5:00 左右,工作组收到信息称,康利在埃拉格拉索大道地区驾驶一辆带有新泽西车牌的黑色现代图森 (Hyundai Tucson)Y40-SND。工作组通过过去与康利的接触提前了解了他的情况。新泽西州图森市登记号为 Y40-SND 的现代汽车牌照读取器将车辆放置在湾区 West Haven Boston Post Road 2 号 Splash Car Wash 的物业上,顾客在那里使用真空吸尘器清洁汽车。在洗车场,特遣部队人员发现康利站在现代图森车外

警察试图使用特遣部队车辆拦截现代图森汽车。康利发现了警察并进入了现代图森。当警察前去逮捕康利时,他似乎发射了一颗子弹,打碎了现代图森的前驾驶员侧车窗
三名特遣队警官向康利开枪:康涅狄格州警官科林·里克特、纽黑文警官弗朗西斯科·桑切斯和纽黑文警官迈克尔·瓦伦特。康利中了几枪,他从现代图森车上掉到了停车场。官员们随后开始为康利提供医疗援助。他被送往耶鲁纽黑文医院,后来被宣布死亡。警察从康利从车上摔下来的地方找到了一把装有大容量弹匣的手枪。对手枪的初步检查表明,它在发射一发子弹后卡壳了
Zgłoś
Avatar
Opwd 2024-09-25, 20:30 3
Może to była zanęta dla murzyna
Zgłoś
Avatar
Montana1 2024-09-25, 20:43
Pan_Doktur napisał/a:

podbijam bo też ciekawy jestem. Jest tu jaki ekspert?



Klina pod koła, żeby nie próbował cofać w ich stronę.
Zgłoś
Avatar
Heliar 2024-09-25, 20:45 1
Czy ja dobrze widzę i ten pierwszy pies zgubił gnata?

FazEE napisał/a:

Co gliniarz rzucił pod koła samochodu z tyłu?



Pan_Doktur napisał/a:

podbijam bo też ciekawy jestem. Jest tu jaki ekspert?



Wystarczy obejrzeć cały film i wrzucili to z przodu i z tyłu.

Zgłoś
Avatar
Kozłastopa 2024-09-25, 21:48
@KapitanStuleja: wygląda lepiej niż ten po angielsku.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie