18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Studia
odgrujahad • 2013-02-09, 0:04
Autentyczna sytuacja mająca miejsce u mnie na studiach. Studiuje kierunek techniczny i mam przedmiot "zapis konstrukcji". W skrócie jest to rysowanie przedmiotów, wbrew pozorom nie jest to takie proste. Na zajęciach o których mowa przerabialismy bryły obrotowe (Jeżeli na jednym rzucie obetniesz płaszczyzną ukośną , to na drugim dostaniesz elipsę itd.) Jak na pierwszą lekcję z tego, było to zajebiście niezrozumiałe dla większości z nas. No więc wracałem z zajęć ja i dwóch kumpli:

K1: I jak wam tam poszło na zapisie? Bo ja siedziałem półtorej godziny i nie wiedziałem co się dzieje.
Ja: No ja w ciągu półtorej godziny zdążyłem narysować dwie kreski.
K2: To nic, ja w ciągu półtorej godziny zdążyłem zrobić dwie kropki, po czym przeszedł gościu i powiedział mi że są źle.
Zgłoś
Avatar
Pomieszany 2013-02-10, 2:47 1
@up
Jeśli pójdziesz na studia techniczne, na jakieś dobrej uczelni, a nie zadupiu, to wówczas zrozumiesz, że szkoła i na uczelnia wyższa funkcjonują na zupełnie innych zasadach. Osobiście mało nie przewróciłem się ze śmiechu gdy przeczytałem "jak czegoś nie rozumiem, proszę nauczyciela, aby lepiej to wytłumaczył".

Zaś autorowi tematu życzę, żeby się jak najszybciej ogarnął, bo jeśli podstawy są problemem, to dalej łatwiej nie będzie, wręcz przeciwnie. I nie będzie jak w szkole średniej, że masz coś podane i musisz się nauczyć. Gdy ja studiowałem na polibudzie warszawskiej każda laborka to był materiał, którego jeszcze nie było i każda musiała być zaliczona, bo inaczej przedmiot w dupę...
Zgłoś
Avatar
Felixis 2013-02-10, 3:10
jak można nie rozumieć przekroju brył O.o my na grafice inżynierskiej rysowaliśmy przekroje różnych tajemniczych elementów wraz z otworami i innymi częściami składowymi

a co do tej osoby co mówi, że prosi się nauczyciela o tłumaczenie, to hahah rozbawiłeś mnie XD jak byłam w gliwicach to podejście było takie, że oni tylko pokazują ELEMENT tego co masz wiedzieć, a na własną rękę trzeba było dowiedzieć się więcej, nauczyć i zrozumieć
Zgłoś
Avatar
Plastikowy__Pan__Jezus 2013-02-10, 3:31
Felixis napisał/a:

jak można nie rozumieć przekroju brył O.o my na grafice inżynierskiej rysowaliśmy przekroje różnych tajemniczych elementów wraz z otworami i innymi częściami składowymi

a co do tej osoby co mówi, że prosi się nauczyciela o tłumaczenie, to hahah rozbawiłeś mnie XD jak byłam w gliwicach to podejście było takie, że oni tylko pokazują ELEMENT tego co masz wiedzieć, a na własną rękę trzeba było dowiedzieć się więcej, nauczyć i zrozumieć


popatrz, ja mam najbardziej wymagającego doktorka od grafiki i zawsze można się go zapytać co jest do poprawki i zawsze słuzy pomocą. Ja u niego na zajęciach byłem 2-3 razy i wszystkie detale potrafiłem narysować, teraz jeszcze prace domowe z geometrii wykreślnej oddać i przedmiot z głowy. Politechnika Łódzka doktor Kuchar
Zgłoś
Avatar
P................u 2013-02-10, 4:45
WAT - Mechatronika :p ?
Zgłoś
Avatar
odgrujahad 2013-02-10, 10:37
Słowo wyjaśnienia.
To zdarzenie miało miejsce na początku semestru, jakoś teraz mi się przypomniało, dlatego tu wrzuciłem. Odnośnie kogoś kto tam mówił że trzeba pytać nauczyciela Albo nigdy nie byłeś na studiach, albo studiowałeś europesistykę/socjologię

Ah, jakby ktoś nie wierzył w autentyczność historii, to zapomniałem dodać że po całej sytuacji wszyscy wstali i zaczęli klaskać.
Zgłoś
Avatar
Ubram 2013-02-10, 20:36
to nie tylko ja uczestniczę w życiu sadistic i politechniki jednocześnie, niezmiernie mnie to cieszy.
Zgłoś