18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Studia
odgrujahad • 2013-02-09, 0:04
Autentyczna sytuacja mająca miejsce u mnie na studiach. Studiuje kierunek techniczny i mam przedmiot "zapis konstrukcji". W skrócie jest to rysowanie przedmiotów, wbrew pozorom nie jest to takie proste. Na zajęciach o których mowa przerabialismy bryły obrotowe (Jeżeli na jednym rzucie obetniesz płaszczyzną ukośną , to na drugim dostaniesz elipsę itd.) Jak na pierwszą lekcję z tego, było to zajebiście niezrozumiałe dla większości z nas. No więc wracałem z zajęć ja i dwóch kumpli:

K1: I jak wam tam poszło na zapisie? Bo ja siedziałem półtorej godziny i nie wiedziałem co się dzieje.
Ja: No ja w ciągu półtorej godziny zdążyłem narysować dwie kreski.
K2: To nic, ja w ciągu półtorej godziny zdążyłem zrobić dwie kropki, po czym przeszedł gościu i powiedział mi że są źle.
Zgłoś
Avatar
drowac 2013-02-09, 0:38 7
Tak jak spędziłem "trochę" czasu w tematyce rysunku technicznego, tak nigdy nie spotkałem się z taką definicją brył obrotowych...
Zgłoś
Avatar
naplecik 2013-02-09, 2:44 9
no nie ma się czym chwalić. Jak nie ogarniacie zapisu, to co dopiero będzie na PKMach.
Zgłoś
Avatar
pisage 2013-02-09, 10:08
Chyba każdy tak miał na tym przedmiocie. Ja sobie lepiłem bryły z plasteliny i ciąłem nożem
Zgłoś
Avatar
black88 2013-02-09, 10:59 3
podstawy konstrukcji maszyn. ktoz z nas nie skosztowal tego pieknego przedmiotu
Zgłoś
Avatar
HAL-9000 2013-02-09, 14:50 1
Idź sobie na PWr na elektrotechnike, to na zajęciach z CADem będziesz mieć podobnie z tym że po krótkim enigmatycznym wstępie, po półtorej godziny musisz mieć wszystko narysowane.
Zgłoś
Avatar
kurczasty 2013-02-09, 22:51
Jak wpadłeś na pomysł, że twoja mierna historia może nas zainteresować?
Zgłoś
Avatar
s................r 2013-02-09, 22:52
ee pierdolą tylko z tymi nazwami u mnie to się nazywała grafika inżynierska a tak naprawdę to to jest rysunek wykreślny potoczna kreska ;p

Autocada to ja znam na perfectooo
Zgłoś
Avatar
job_twaju_mać 2013-02-09, 22:55 5
Kwiat polskiej inteligencji. Nikt nic nie wie, a później płaczą, że roboty nie ma.
Zgłoś
Avatar
patrykbas 2013-02-09, 23:00 6
jak sama grafika inzynierska jest dla Ciebie wyzwaniem to pamietaj o jednym
Zgłoś
Avatar
matikiller 2013-02-09, 23:24
@Będę_go_zjadł Rozumiem, że ty jeśli coś zaczniesz, to po 5 minutach jesteś w tym mistrzem.
Zgłoś
Avatar
Insaner 2013-02-09, 23:35
Ee no nie wiem, u mnie był przedmiot Grafika Inżynierska I - innymi słowy geometria wykreślna, niezbyt przyjemny przedmiot, do niczego nie przydatny (ten Twój zapis konstrukcji to raczej to, chociaż nazwa trochę nie pasuje), trudno to było zaliczyć, za to Grafika Inżynierska II to właśnie "zapis konstrukcji" - rzuty, wymiarowanie, rysowanie sprzęgieł i tym podobnych - jeśli TEGO ktoś nie ogarnął, to nie powinien studiować na kierunku technicznym. Trudno mi określić co konkretnie masz, bo obydwa przedmioty ze swoim poziomem trudności to jak sufit i podłoga.
Zgłoś
Avatar
DrMike 2013-02-09, 23:38
To jest tak interesujące i sadystyczne, że musiałeś umieścić to tutaj. Niedługo takie pierdoły trafiać będą na harda!
Zgłoś
Avatar
s................y 2013-02-09, 23:42 1
Każdy kto się zmaga z polibudą i ma na celu tytuł inż niestety musi to przejść i nie ma innej możliwości To jak matma co semestr zmienia nazwę i trwa min 3 semestry z czego każdy kolejny udowadnia, że poprzedni był jednak prosty
Zgłoś
Avatar
job_twaju_mać 2013-02-10, 0:55 1
matikiller napisał/a:

@Będę_go_zjadł Rozumiem, że ty jeśli coś zaczniesz, to po 5 minutach jesteś w tym mistrzem.



Nie, ja po prostu jak czegoś nie rozumiem, proszę nauczyciela, aby lepiej to wytłumaczył, albo szukam informacji w internecie, zamiast chwalić się na sadisticu swoją ułomnością. Zauważyłem, że to teraz jest modne. Mam na myśli wrzucanie jakichś pierdolonych memów typu jaka to matematyka jest zła, trudna i niepotrzebna itd.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie