18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
n................e 2011-06-30, 22:25
jak nauczymy się teleportować, to nie będziemy musieli się martwić czymś takim jak duża odległość od innych galaktyk
Zgłoś
Avatar
dju_s 2011-06-30, 22:31
@Francysl

Co się czepiasz? Bardzo dobrze, że zostało to tutaj dodane. Podejrzewam, iż część z osób nawet nie pomyślałaby o tym, aby obejrzeć tego typu materiał. A tak, proszę...

Zgodzę się z przedmówcami, daje to bardzo dużo do myślenia. Niezmiernie fascynujące jest rozkminianie jaki to wszechświat jest, jaki był i jaki będzie. Biorąc pod uwagę to jak malutcy jesteśmy nigdy się tego nie dowiemy. Niestety Nasze zdolności poznawcze są zbyt małe. Tyle rzeczy zostało jeszcze nieodkrytych na naszej planecie, nie mówiąc już o tym co jest poza naszą galaktyką...

ahhh, można by tak bez końca...
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2011-06-30, 22:41 2
mnie wkurza tylko, że naukowcy zakładają, że jak nie ma na jakieś planecie wody to nie może tam być życia. Że jak jest temperatura +500 stopni, albo -200 to też nie ma prawa tam być życia. Skąd oni niby mogą wiedzieć, czy dany organizm nie jest przystosowany do tego tak samo jak ryba do życia pod wodą, czy kret do życia pod ziemią? Może inne organizmy mogą żyć bez wody w wysokiej temperaturze.
Zgłoś
Avatar
think666 2011-06-30, 23:01 2
~ napisał/a:

think666, może Cię zmartwię, ale takie teksty są non stop, tylko moderatorzy je usuwają.


No to mi teraz rozjebałeś światopogląd.
Zgłoś
Avatar
Człowiek Drzewo 2011-06-30, 23:12
Takie rozkminy to ja lubie. Nie powiem ze poczulem sie jak na fazie gdy ogladajac filmik jednoczesnie kontemplowalem jak nieznaczaca jednostka jestesmy. Lecz to te wszystkei nieznaczace skladniki i jednostki tworza tak zadziwiajaca i rozbudowana calosc. Jednym slowem... Piwko leci : )
Zgłoś
Avatar
bolol5 2011-06-30, 23:57
@ Black Snake
Czy ty jesteś na tyle inny że nie rozkminiasz że białka się ścinają w wysokich i niskich temperaturach?A bez wody wczesne organizmy nie mogły by się odżywiać bez mordy bo by były 1 komórkowe.I nie pierdol o przystosowaniu bo wczesne formy to się nie mają prawa przystosować to tego.
Zgłoś
Avatar
Turbik 2011-06-30, 23:58 1
teabing123 napisał/a:

Czy ktoś zna tytuł i wykonawce utworu który został wykorzystany w tym filmie ??
Jeśli tak to proszę o odpowiedź z góry dzięki



Coldplay - The Scientist

Zgłoś
Avatar
wexors 2011-06-30, 23:58 3
niech w galaktyce jednej na miliard , 1 na miliard planet bedzie zamieszkana to tych innych form żyjących będa miliardy.

I chyba mój ulubiony cytat

mam nadzieje że nie jesteśmy sami we wszechświecie, inaczej byłoby to straszne marnotrawienie miejsca
Zgłoś
Avatar
bolol5 2011-07-01, 0:02
@up
A czyje to cytaty.

ps.cytaty w cudzysłowie.
Zgłoś
Avatar
p................o 2011-07-01, 0:07
newgrounds.com/portal/view/525347

Polecam, dobrze pokazana skala tego co widzimy i tego co nie.
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2011-07-01, 0:08
@bolol5 czy ty jesteś na tyle ograniczony, że myślisz iż wszystkie organizmy żywe muszą być z białka? Nie odkryto jeszcze wszystkiego więc równie dobrze (jak ktoś napisał) organizmem inteligentnym może być kula energii. Jesteśmy malutką kropeczką we wszechświecie i w innych galaktykach mogą obowiązywać inne prawa fizyczne itp. Więc - wszyscy zakładają, że żywe istotki muszą mieć wodę, tudzież są z białka jak to napisałeś, a może zamiast białka są zbudowane z innych cząsteczek? ;>
Zgłoś
Avatar
G................k 2011-07-01, 0:09 1
mikel1994 napisał/a:

Wiecie co jest najgorsze? Że człowiek nigdy dalej nie dojdzie znając życie na Ziemi (w sensie urodzić się na Ziemi i znaleźć się gdzieś poza naszą galaktyką). Wg. założeń dzisiejszej fizyki prędkość światła jest prędkością graniczną przesyłu wszelkich informacji, a nawet nie możliwe jest jej uzyskanie przez ciała bez osiągnięcia masy zerowej (miłej zabawy w osiąganiu). Smutne to takie, eheh..



Muszę się nie zgodzić, naukowcy odkryli realną szansę na stworzenie tzw. napędu Warp (pamiętacie jeszcze ten "skok" statku z gwiezdnych wojen?). Jak to się uda to będzie można skakać od galaktyki do galaktyki
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2011-07-01, 0:10
W trochę większej skali to co podał Pacho uploads.ungrounded.net/525000/525347_scale_of_universe_ng.swf
Zgłoś
Avatar
Redel 2011-07-01, 0:17
Coś niesamowitego
Zgłoś
Avatar
Xayrax 2011-07-01, 0:33
Wszechświat nie ma końca. Ja mam cel w życiu żeby mieć tyle kasy by móc wszystko zwiedzić, później ogarnąć sobie jakąś Latynoskę. Ehh jedno życie to za mało :<
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie