18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 30 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Świecące pasy
kesnall • 2012-12-27, 22:21
10-letnia Aurora zastanawiała się czemu samochody nie zatrzymują się na przejściach dla pieszych i jedyny wniosek do jakiego doszła to, że po prostu pasy na drodze są zbyt mało widoczne. IBM postanowiło coś na to zaradzić i zorganizowało eksperyment. Szkoda byłoby coś takiego wprowadzić - mniej wypadków ;/

Zgłoś
Avatar
Neoptolemos 2012-12-28, 10:54
@Gwardek

Wstyd mi za Ciebie.
Zgłoś
Avatar
marcin3ck 2012-12-28, 10:56 4
@Gwardek
Jesteś rocznik '92 i uważasz już siebie za dobrego kierowcę?! HAHAHAHHAHAHHAa No to własnie tacy debile jak ty przekonani o swoich ponad przeciętnych umiejętnościach z prawkiem, które mają ledwie 2-3 lata są największym zagrożeniem na naszych drogach. Jak wyjedziesz za swoją wiochę (tak Lublin to wiocha, co widać po ogromnej liczbie osób spierdalających stamtąd) to może złapiesz troche kultury i zachowania się na drodze. Narazie po twoich wypowiedziach sądze, że powinny być wprowadzone dodatkowe badania psychlogiczne i test na inteligencję, który zdanie okazałoby się dla ciebie większym wysiłkiem niż zdanie prawa jazdy.

PS. Zdanie prawa jazdy nie oznacza, że jesteś zajebistym kierowcą. Ono tylko sugeruję, że jesteś kandydatem na kierowcę, a doświadczenie będziesz zbierać jeszcze przez następne 20-30 lat. Mimo to i tak znajdzie się wiele sytuacji na drogach, które takiego mistrza kierownicy jak ty zaskoczą i wtedy tylko będzie smutek i zgrzytanie zębami jak się coś niedobrego stanie.
Zgłoś
Avatar
SzczypekRaciborz 2012-12-28, 10:59
@naziolek

Nie zrob kupy, człeniu...
Zgłoś
Avatar
b................e 2012-12-28, 11:32 1
Widzę, że same wytworne i super wyszkolone i doświadczone na drodze draiwery się tu wypowiadają. Szczególnie Ci "najstarsi".
Zgłoś
Avatar
Onos 2012-12-28, 12:22 1
@marcin3ck

lubisz byc manipulowanym przez media lubisz cala wasza sprzeczke mam w dpie tylko dotknelo mnie te Twoje ''które mają ledwie 2-3 lata są największym zagrożeniem na naszych drogach''. Pol mojej rodziny pracuje w firmach ubezpieczeniowych i mlodzi kierowcy powoduja najgorsze wypadki w skutkach bo trafiaja sie takie nieodpowiedzialne leszcze. Ale gdyby spojrzec na droge to czy nie przyznasz mi racji ze to staruszkowie i kobiety( nie wszystkie) stwarzaja najwieksze zagrozenie? Statystyki tez mowia same za siebie tylko ze przeciez trzeba na czyms zarobic pieniadze. Mlodego zasponsoruje ojciec albo bedzie dorabial nocami. A taki dziadek niestety nie stac go na duze ubezpieczenie. Jezdze od 18 roku zycia jako dostawca i moze nie widzialem jeszcze wszystkiego ale to co wyrabiaja na drogach wyzej wymienieni to szkoda komentowac. I wedlug mnie doswiadczenie doswiadczeniem, ale to czy bedziesz dobrym kierowca czy nie widac juz jak zdajesz prawo jazdy. Tylko wlasnie to jest problem ze na tym egzaminei nie patrza na to czy jezdzisz jak przystalo na dobrego kierowce tylko czy umiesz dostosowac sie do jakze idiotycznych czasami prepisow bez wykazania wiekszych umiejetnosci.
Zgłoś
Avatar
KamykHC 2012-12-28, 13:41
Angel przesadziłeś trochę z tym ostrzeżeniem. Za damski chuj mu to dałeś? Za darmo w mordę można tylko dostać, a to za tak głupiego warna Ci się należy.
Zgłoś
Avatar
DanielMarley 2012-12-28, 15:03
Cała dyskusja w tym temacie to taka bezsensowna napinka. Wiadomo nikt nie będzie robił userom testów na skilla za kierownicą jak i na poziom inteligencji i kultury ( a to by się już niektórym przydało) i tak wiem, że tu jest sadistic i kurwy pojawiają się tu szybciej niż kobiety z kutasami w bangkoku, ale nie zawsze trzeba robić z siebie prostaka zniżając się do poziomu innych osobników tylko po to by dojebać zajebistą ripostą, każdy ma swój mózg i swoją dupę i niech każdy pilnuje siebie.

Zgłoś
Avatar
~Angel 2012-12-28, 15:12
KamykHC,

Może przeczytaj jeszcze raz jego wypowiedź. Jeżeli ktoś nazwie Ciebie "kurwą" a ty nie czujesz się wtedy obrażany to jet to tylko twoja indywidualna sprawa ale na tym portalu tego typu zwroty nie są i nie będą tolerowane.
Zgłoś
Avatar
elpolako 2012-12-28, 15:35
@Gwardek
Weź skończ i się nie pogrążaj, jak dla mnie jesteś skończonym zerem wyzywając wszystkich pokazujesz tylko jak do Ciebie znajomi odnoszą ( o ile ich masz)/// twoje nagranie? sadistic.pl/zgotowana-woda-w-bmw-vt163222.htm bo coś rejestracja do Lublina pasuje
Zgłoś
Avatar
Gwardek 2012-12-28, 16:30 1
elpolako napisał/a:

@Gwardek
Weź skończ i się nie pogrążaj, jak dla mnie jesteś skończonym zerem wyzywając wszystkich pokazujesz tylko jak do Ciebie znajomi odnoszą ( o ile ich masz)/// twoje nagranie? sadistic.pl/zgotowana-woda-w-bmw-vt163222.htm bo coś rejestracja do Lublina pasuje


Pogrążasz to się ty, próbując na siłę powiedzieć coś mądrego. LB to nie Lublin a Biała Podlaska, więc to ty się ośmieszyłeś. Co do wyzywania. Albo mi się wydaje, albo to ja zostałem pierwszy wyzwany od matołów tylko dlatego, że jakiś leszcz nie miał nic merytorycznego do powiedzenia. To, że mam prawko niecałe 3 lata, nie oznacza, że nie umiem jeździć. Akurat tak się składa, że mam na koncie grubo ponad 500 tys. km. Jak ktoś jest pierdoła to i po 30 latach jazdy będzie pierdołą i tyle w temacie. A skoro komuś nie pasuje, to, że powiedziałem, że nie można zatrzymywać się przed przejściem dla pieszych jeśli ktoś nie postawił tzw. "kroka" na zebrę, niech najpierw sprawdzi w przepisach ruchu drogowego a potem niech pyskuje.

A i byłbym zapomniał. Odpierdolcie się od Lublina.
Zgłoś
Avatar
marcin3ck 2012-12-28, 18:45
Onos napisał/a:

@marcin3ck

lubisz byc manipulowanym przez media lubisz cala wasza sprzeczke mam w dpie tylko dotknelo mnie te Twoje ''które mają ledwie 2-3 lata są największym zagrożeniem na naszych drogach''. Pol mojej rodziny pracuje w firmach ubezpieczeniowych i mlodzi kierowcy powoduja najgorsze wypadki w skutkach bo trafiaja sie takie nieodpowiedzialne leszcze. Ale gdyby spojrzec na droge to czy nie przyznasz mi racji ze to staruszkowie i kobiety( nie wszystkie) stwarzaja najwieksze zagrozenie? Statystyki tez mowia same za siebie tylko ze przeciez trzeba na czyms zarobic pieniadze. Mlodego zasponsoruje ojciec albo bedzie dorabial nocami. A taki dziadek niestety nie stac go na duze ubezpieczenie. Jezdze od 18 roku zycia jako dostawca i moze nie widzialem jeszcze wszystkiego ale to co wyrabiaja na drogach wyzej wymienieni to szkoda komentowac. I wedlug mnie doswiadczenie doswiadczeniem, ale to czy bedziesz dobrym kierowca czy nie widac juz jak zdajesz prawo jazdy. Tylko wlasnie to jest problem ze na tym egzaminei nie patrza na to czy jezdzisz jak przystalo na dobrego kierowce tylko czy umiesz dostosowac sie do jakze idiotycznych czasami prepisow bez wykazania wiekszych umiejetnosci.



Przeczytaj raz jeszcze moją wypowiedź. Mówiłem o kierowcach, którzy mają ledwo 2-3 lata prawko, ale są przekonani, że są zajebistymi kierowcami (tak jak bohater komentarzy w tym temacie). Tacy kierowcy pozwalają sobie na więcej, bo czego oni nie potrafią na drodze...
Co do egzaminu to też uważam, że to jedna wielka farsa mimo, że udało mi się za pierwszym razem zdać.
Zgłoś
Avatar
kroplowa 2012-12-28, 19:47
Sami widzicie na przykładzie tego debila Gwardek'a, że nawet jakby takie pasy były w Polsce to i tak by nic nie dało.. W Irlandii np. takie pasy byłyby zbędne. NIE MA OPCJI, że Cie jakiś samochód nie przepuści, samochodów ze dwadzieścia stoi i żaden nawet nie zatrąbi. Ludzie Cie podrzucą jak deszcz pada.. Ja to się obawiam, że jak wrócę do Polski to z przyzwyczajenia wejdę na pasy to mnie rozjadą przy pierwszej okazji..
Zgłoś
Avatar
~CanesPL 2012-12-28, 22:05
Gwardek napisał/a:


(...) To, że mam prawko niecałe 3 lata, nie oznacza, że nie umiem jeździć. Akurat tak się składa, że mam na koncie grubo ponad 500 tys. km.(...)



Czyli średnio: 167000km na rok, 13900km miesięcznie, 460km codziennie, z niedzielami, świętami, urlopem.

Nie pierdol głupot.
Zgłoś
Avatar
sidian 2012-12-28, 22:36
Gwardek napisał/a:

Prawda jest taka, że 90% wypadków na przejściach spowodowane jest głupotą pieszych. Wyjdzie taka święta krowa przed samą maskę i jeszcze pretensje ma, że się z piskiem hamuje.



Jako kierowca powiem Ci tak... pieprzysz. Jako pieszy powiem Ci, że kierowcy nie mają zielonego pojęcia, co to jest kodeks drogowy. W całej mojej okolicy jest strefa zamieszkana, a nie idzie przejść poza przejściami dla pieszych (które nota bene nie mają zastosowania w strefie zamieszkanej), bo kierowcy trąbią. W dodatku zapierdalają 60km/h.

Pieszy, jak podchodzi do pasów w terenie zabudowanym, musi się jedynie upewnić, że do samochodu jadącego w jego kierunku jest nie mniej niż 30 metrów, bo tyle wynosi "oficjalnie" droga hamowania z 50km/h. Samochód zbliżając się do pasów ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Doskonale wiesz, co to oznacza, prawda? Oznacza mniej więcej to, że jedyna sytuacja, w której to pieszy ponosi winę za kolizję z pojazdem na pasach bez sygnalizacji świetlnej jest sytuacja, w której kierowca obiektywnie nie miał czasu na reakcję. Nie ma że wtargnął, nie ma że droga hamowania za długa. Szczególna ostrożność, wina kierowcy.

Gwardek napisał/a:

Nie wiem jak jest w stanach, ale w Polsce NIE MOŻNA nagle się zatrzymać i ustąpić pieszemu bo stwarzamy tym samym tylko nie potrzebne zagrożenie. Kierowca MA OBOWIĄZEK puścić pieszego jeśli ten zrobił krok na zebrę. Jak mnie wkurwiają takie tępe dzidy, które z "grzeczności" zatrzymują się przed każdym przejściem jeśli tylko ktoś czeka by przejść na drugą stronę.



Primo bredzisz. Nie można się zatrzymać tylko wtedy, kiedy powodujesz w ten sposób zagrożenie na drodze. Secundo pieszy, który czeka przed przejściem, zobowiązuje cię do zatrzymania się. Jedyny powód, dla którego on nie wszedł na pasy, to zasada ograniczonego zaufania. Może w każdej chwili postawić stopę na pasach, a wtedy masz obowiązek go puścić. Żeby się z tego wywiązać, zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania i szczególnej ostrożności, masz jechać z taką prędkością, żeby wyhamować, gdyby pieszy nagle wszedł na pasy. Jasne, kierowco?
Zgłoś
Avatar
Novotko 2012-12-28, 23:44
Bardzo dobry pomysł. Można jeszcze dodać dwa słupki ze świecącymi kulami i dodać do zasad ruchu drogowego o nakazie zatrzymania się przed pieszymi.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie