18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 21:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
🔥 Dawaj Karolek - popularne w ostatnich 24h
Avatar
Korcipała 2020-07-11, 10:01 2
Chociaż mają gdzie spać

A tak na serio wołać mi tu jakiegoś strażaka podpalacza on na pewno wie jak to się stało.
Zgłoś
Avatar
Halman 2020-07-11, 10:14
kiedyś tak rozkminiałem (z nudów) co miało by sie uratować z pożaru (z pomieszczeń) to mi wyszło ze łazienka i kibel
Zgłoś
Avatar
edmund 2020-07-11, 10:36 2
pożary się zdarzają, wtedy pozostaje lekka trauma, bo się okazuje ze tyle pamiątek , dokumentów, wartościowych rzeczy po prostu zniknęło
Zgłoś
Avatar
zwierzak30 2020-07-11, 10:51 5
~Halman napisał/a:

kiedyś tak rozkminiałem (z nudów) co miało by sie uratować z pożaru (z pomieszczeń) to mi wyszło ze łazienka i kibel



Moim skromnym zdaniem,wszystko zależało by to,od Mocy tegoż pożaru.
Teoria.
W stanach zjednoczonych usa,w alei tornad. Powszechne jest mieć tz. bezpieczne pomieszczenie (najczęściej murowane ) w ich kartonowych domkach.
Ale to raczej że względu na tłistery.
Mały domek,mało materiału palnego,bezpieczne pomieszczenie-pewnie dasz radę ,jak starczy ci tlenu.
DUUży dom,dużo materiału palnego,większa temperatura ,dłuższy pożar,bezpieczne miejsce-

Jest tu gdzieś filmik,jak jacyś Azjaci piekli kuraka w ognisku,przykrytego puszką metalową.
Efekt byłby chyba podobny.
Zgłoś
Avatar
mygyry 2020-07-11, 11:04
zwierzak30 napisał/a:

Moim skromnym zdaniem,wszystko zależało by to,od Mocy tegoż pożaru.
Teoria.
W stanach zjednoczonych usa,w alei tornad. Powszechne jest mieć tz. bezpieczne pomieszczenie (najczęściej murowane ) w ich kartonowych domkach.
Ale to raczej że względu na tłistery.
Mały domek,mało materiału palnego,bezpieczne pomieszczenie-pewnie dasz radę ,jak starczy ci tlenu.
DUUży dom,dużo materiału palnego,większa temperatura ,dłuższy pożar,bezpieczne miejsce-
Jest tu gdzieś filmik,jak jacyś Azjaci piekli kuraka w ognisku,przykrytego puszką metalową.
Efekt byłby chyba podobny.



Chyba jednak największy problem to toksyczne spaliny
Zgłoś
Avatar
Halman 2020-07-11, 11:05 2
zwierzak30 napisał/a:

Moim skromnym zdaniem,wszystko zależało by to,od Mocy tegoż pożaru.


zaczne od tego ze rozkminiam to z swojego punktu widzenia; domek jednorodzinny, murowany od piwnic po dach.

ja podeszłem do tego w taki sposób;
na czas pożaru jako ewentualne schronienie gdy nie mogę sie jakimś cudem wydostać to łazienka ( kratka pod sufitem czyli wyciąg powietrza /ja mam dodatkowo z wentylatorem ) i prysznic z woda do polewania siebie by wytrzymać żar.

po pożarze; zjeść można przed spalonym domem, spać w wannie ale wysrać sie i wykąpać w spokoju cenie sobie ponad wszystko.

Dlatego nie chciał bym by mi się zjarała toaleta i łazienka
Zgłoś
Avatar
Imperator_Jan 2020-07-11, 11:06 1
Przez moment myślałem, że to jakiś fejk z tiktoka.. Ten film powoduje bardzo mieszane uczucia.
Zgłoś
Avatar
zwierzak30 2020-07-11, 11:37 2
~Halman napisał/a:

zaczne od tego ze rozkminiam to z swojego punktu widzenia; domek jednorodzinny, murowany od piwnic po dach.
ja podeszłem do tego w taki sposób;
na czas pożaru jako ewentualne schronienie gdy nie mogę sie jakimś cudem wydostać to łazienka ( kratka pod sufitem czyli wyciąg powietrza /ja mam dodatkowo z wentylatorem ) i prysznic z woda do polewania siebie by wytrzymać żar.
po pożarze; zjeść można przed spalonym domem, spać w wannie ale wysrać sie i wykąpać w spokoju cenie sobie ponad wszystko.
Dlatego nie chciał bym by mi się zjarała toaleta i łazienka



ale wysrać sie i wykąpać w spokoju cenie sobie ponad wszystko.

Jest to argumentacja do zaakceptowania.

Kratka wentylacyjna?
Ogień uwielbia tlen.Wysysa go zewsząd.
Ja bym ją raczej zatkał mokrymi ręcznikami na głucho.
nieszczelności pod drzwiami,wysoka temperatura na zewnątrz (łazienki,ubikacji).
A jak to bywa z fizyka.Gorące powietrze zapierdala do góry.pobiera je z dołu a kratka w tym momencie to jak rura odkurzacza .

Teoretycznie.
Zgłoś
Avatar
Halman 2020-07-11, 12:29
zwierzak30 napisał/a:


Ja bym ją raczej zatkał mokrymi ręcznikami na głucho.
.


mokre ręczniki też brałem pod uwagę ale juz o nich nie pisałem ale miałem je za uszczelniacze pomieszczenia by właśnie nie było ciągu powietrza.

zreszta pewnie zaraz przyjdzie jakiś ekspert z OSP i zrobi wykład

Zgłoś
Avatar
LesioO 2020-07-11, 14:53
Bardzo dobrze przedstawione aby zamykać drzwi zanim zaśniesz. Więcej na YT:

Zgłoś
Avatar
Artixxxx 2020-07-11, 15:09 1
Kurwa dobra ta farba na ścianie. Nie czernieje. Chuj z taką sypialnią jak pewnie kabel od anteny upoluny
Zgłoś
Avatar
suchysongoful 2020-07-11, 15:35 1
Pewnie do budowy sypialni użyto cegieł i betonu a w reszcie budynki tektury i pianki
Zgłoś
Avatar
illuminati220 2020-07-12, 0:47
Koleś ma pewnie tyle kasy że kupi nową chawirkę albo wyremontuje obecną.Mi tam go nie żal
Zgłoś
Avatar
PhantomMask 2020-07-12, 14:00 1
Zgłoś