18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 3 minuty temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
tranzystor 2013-04-16, 20:54
rolerek napisał/a:

Pięknie widać główną wadę T-72, max 4km/h na biegu wstecznym...



Najwyraźniej do Francji ich nie eksportowali.
Zgłoś
Avatar
N0control 2013-04-16, 21:46
Nie zgadzam się. W tajlandii jest demokracja a większość obywateli wyznaje Islam. Jakieś kontrpropozycje? Ale tam
nie krzyżowali się przez kuzynów i pula genetyczna była znacznie lepsza i przez to kraj jest bardziej rozwinięty
technologicznie i kulturowo od np Iranu, Iraku czy Syrii.
Zgłoś
Avatar
Gus 2013-04-16, 22:23
Smalec666 napisał/a:

@Gus to ze Rosjanie ich szkolili to akurat wiadome, chcialem jakies bardziej szczegolowe info. Bo akurat o Syri i jej histori nie wiem nic i nie znalazlem nic na jej temat ciekawego. A ogolnie co do komunistycznych betonow nie byl bym tak pesmysitcznie nastawiony, bo akurat system szkolenia sluzb (nie zwyklego wojaka a sluzb specjalnych) stoi na tym samym albo i nawet lepszym poziomie co USA czy UK. Napewno nie bylo ich stac na Specnaz tak jak Husseina na CIA, no ale tak jak wszyscy chwala zaloge drugiego czolgu w tym filmiki to jakis ewenement z tego co widzimy po filmikach z wikileaks



Assad bardzo lubił związek radziecki, bo sprzęt był tani a ideologia mu bliska, z drugiej strony w Damaszku było mnóstwo Amerykańskich samochodów i stylu życia. Marynarka Federacji Rosyjskiej ma bazę w Syrii, a tego rebele sie boją jak świńskiej krwi.

W Syryjskiej regularnej armii, a także u poborowych panuje radziecka strategia "na hurra", a efekty widać na filmach. Jak wspomniałem - szkoleni są na radzieckich betonowych zasadach. Natomiast Gwardia Assada jest elitarną jednostką (i na ich warunki elitarnie wyposażona) dlatego też partyzanty mają przejebane w Damaszku. Trzeba dodać również sporą ilość broni palnej pochodzącej z Rosji (jest pare zdjęć typu WSK-94, który jest rzadki w samej rosji [pestka 9x39]). "Specnazy" zapewne też ma, lecz to co Assad robił dobrze, to tolerował wszystkie wyznania i style życia...póki ktoś mu/państwu w paradę nie wchodził i nie był z Mossadu. Co do ich szkolenia się nie wypowiem.

A ten drugi czołg to pewno doświadczona załoga, bo malowanie i wyposażenie T-72 sugeruje regularne wojska rządowe.

Ogólnie jest to typowy (przypominający zimno-wojenny) konflikt, ergo partyzanci wspierani przez zachód, rząd wspierany przez Rosję.
Zgłoś
Avatar
Sarissofoi 2013-04-16, 23:39
W Tajlandii panuje monarchia i to bardzo solidna a jakieś 95% ludności to buddyści.
Matka wie że ćpiesz?
Zgłoś
Avatar
szponiasty 2013-04-16, 23:40 1
remi1982 napisał/a:

Muzułmańskie kozo jebliwe pały mają jak słyszę bogaty zasób słów. Allahu akbar allahu akbar. Jak tak patrzę na te filmiki z ciapatymi, dochodzę do wniosku, że zachodni przywódcy muszą uświadomić sobie jedną rzecz. Co by się stało gdyby zieloni zapragnęli uwolnić zwierzęta z zoo ? Najprawdopodobniej te zwierzęta (niektóre) zeżarły by ludzi i taki byłby finał litości. To samo tyczy się ciapatych kurew. Saddam, Kadafi, al Asad, może i byli/są to oprawcy i tyrani ale przynajmniej trzymali ten motłoch za mordę, co wychodziło nam na zdrowie. Ciapaci nigdy nie będą gotowi na żaden rodzaj demokracji. Muszą być pod butem pana bo w innym wypadku jest burdel. Uprzedzając pytania i krytykę, jestem nietolerancyjny, nie trawię pedałów, jestem rasistą.



Zachodni przywódcy stworzyli tych ciapatych w latach 80-tych. Ci "rewolucjoniści", to zwykli najemnicy, finansowani przez USA i Izrael (poprzez Turcję). Demokracja nie istnieje. To tylko pusta definicja, wpajana tępym niewolnikom, żeby mieli wrażenie, że mają jakiś wybór, wpływ na cokolwiek i że są wolni. A tu, na przykładzie Włoch lat 60-tych:



A tu "rewolucjoniści", najpierw po pobiciu i torturowaniu, "uwalniają" żołnierza "reżimu", każąc mu jechać półciężarówką, do najbliższego punktu kontrolnego. Ofc półciężarówka wyładowana setkami kg materiałów wybuchowych. Materiał znikł ze stron BBC w ciągu godziny.



Syryjczycy to tacy sami ludzie, jak każde inne społeczeństwo. Chcą po prostu szczęśliwie żyć wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. Media odwróciły całą narrację sytuacji, przedstawiając rewolucjonistów jak bohaterów i fabrykując kłamstwa. Kanał yt syryjskiej laski, pokazuje bez medialnych fałszerstw, z pierwszej ręki, co tak na prawdę dzieje się w Syrii: yt/user/SyrianGirlpartisan?feature=watch

Jeden z setek przykładów:


To jest właśnie dziennikarstwo i media "niezależne". Photoshopowanie zdjęć, fabrykowanie informacji, jawne łgarstwo. A ludzie tacy jak ty, wielbiciele systemu bez którego nie wyobrażają sobie świata, kupują te bajeczki, i jak stado baranów, szykują sobie samym rzeź...
Zgłoś
Avatar
kubczyk 2013-04-17, 0:21
Rosjanie powinni tam wcisnąć swoją "MISJE STABILIZACYJNĄ" tak jak USA zrobiło to w Afganistanie czy Iraku i raz dwa po rebeliantach nie zostało by nic. Mam nadzieję, że któregoś dnia to nastąpi bo jestem ciekaw takiej Rosyjskiej "inwazji".
Zgłoś
Avatar
B................o 2013-04-18, 22:41
w 3:20 widać dlaczego tak wolno się cofają... koleś za słabo nogami przebiera.
Zgłoś