18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
Bir 2015-12-14, 11:36 1
Dobra, a jak niepełnosprawny ma pożyczony samochód od znajomego i nie ma tej plakietki?
Zgłoś
Avatar
kermicik 2015-12-14, 12:15
U nas w ZG prezydent nawet próbował załatwić sobie karte do parkowania... Szkoda mi tej pani, przydałoby sie klika memów na prezydenta

youtube.com/watch?v=2K4P9MCU7NU
Zgłoś
Avatar
Piotru70 2015-12-14, 12:26
Zawsze chciałem zobaczyć kłótnię dwóch osób niepełnosprawnych o miejsce do parkowania komu przysługuje, czy temu bez prawej ręki czy temu bez lewej ręki. Ludzie uparli się na te niepełnosprawności a to nie jest tak do końca że jak ktoś ma taką kartę to od razu jest niepełnosprawny. Jestem świadkiem, pewnego zdarzenia. Jest w pewnym miejscu miejsce dla niepełnosprawnych i uwierzcie że od kiedy te miejsce wytyczono żaden niepełnosprawny tam nie zaparkował, u mnie pod blokiem wiec wiem. A jak ktoś, to było w lato w 2014 roku. jakiś gościu zaparkował połowa samochodu bo nie było miejsca gdzie parkować. To pewna osoba strzelała z dupy że to miejsce dla niepełnosprawnych itd... To jest jakaś żenada... Niepełnosprawni siedzą w domu i nie mają samochodów bo są przykuci do łóżek, Ci z wózkami mają specjalne samochody i też niema różnicy czy na wózku przejedzie sobie z parkingu 5 czy 20 metrów. Zdarza się że są osoby nie tyle że niepełnosprawne ale stare, które mają problemy z plecami. I dla takich osób to miejsce powinno być. Bo nieraz spotkałem się z przypadkiem kiedy starsza kobieta mająca problem z miednicą nie dostała takiej karty, a jak widziałem to stęka z każdym krokiem schodząc, wchodząc po schodach czy idąc po prostu chodnikiem. I taka kobieta ma problem aby przejść te zasrane 15 metrów a nie jakiś typ który i tak siedzi na wózku. Dla przykładu mój dziadek, niema nogi. Zazwyczaj nigdzie nie chodzi bo jest w ch*j leniwy, ale jak już ma iść na działkę a babcią bo wie że w słoneczku walnie sobie browarka to na pieszo dwa kiliometry wali z protezą. I ja nie widzę za ch*j logiki tego miejsca dla niepełnosprawnych.
Zgłoś
Avatar
Eramod 2015-12-14, 13:04
piotru ty taki tepy jesteś? z twojej wypowiedzi widac ze bardzo przejąłeś sie tematem "Ci z wózkami mają specjalne samochody i też niema różnicy czy na wózku przejedzie sobie z parkingu 5 czy 20 metrów" <<<<< kurwa takie miejsca specjalne są szersze zeby taki kolo na wózku mogł sobie wyjśc normlanie z samochodu. Nie wiem przypierdalacie się ale i tak nic nie wskóracie w tej sprawie, bo kłócąc sie sami jesteście niepełnosprawni umysłowo
Zgłoś
Avatar
tombaz 2015-12-14, 13:08
Ja bym rozwiązał problem kompleksowo. Zaliczyłbym buractwo do chorób powodujących niepełnosprawność. I każdy mógłby dostać ten niebieski papierek.
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2015-12-14, 13:48 1
@PosameYaya przecież to nie naklejka a legitymacja którą wkładasz za szybę uprawnia Cię do stania na takim miejscu.

BTW. Ja mam wyjebane na to jak się komuś dzieje krzywda dlatego tutaj jestem, ale nie widzę powodu żeby być chujem dla kogoś kogo spotkała już krzywda. Dla mnie fakt że muszę zaparkować nieco dalej i przejść się 2 minuty to tyle co wysłuchanie połowy piosenki bo nie widzę w tym innego 'kosztu' dla mnie, a i tak jak ktoś jest niepełnosprawny to pewnie go minę zanim się zdąży dobrze z auta wygramolić. Smuci mnie to że zawsze miałem nadzieję na to że portal ten przyciąga głównie ludzi którzy są w pewnym sensie pogodzeni z tym jakie jest życie realne i dlatego nieco znieczuleni szukają silniejszych bodźców. Niestety od jakiegoś czasu widzę w komentarzach że większość to patologia która odczuwa złośliwą przyjemność z krzywdy innych ludzi.
Zgłoś
Avatar
danilo 2015-12-14, 14:04
korinogaro

Patalogia o bardzo ograniczonych możliwościach umysłowych. Tez czasami zastanawiam się na Sadolami. 70-80% jest baaaaaardzo specyficzne.
Zgłoś
Avatar
1408 2015-12-14, 14:08
Hvsarz napisał/a:

Kiedyś, gdy nie było szaleństwa prawnego z przywilejami dla różnych mniejszości, nie było takich problemów. To od kiedy "równość" polega na przywilejach dla różnych grup ludzie zaczynają patrzeć wilkiem na nich.
To tak jak z kobietami w ciąży. Normalne, że się je przepuszcza w kolejce. Ale od kiedy zaczęto to regulować, robić specjalne kasy to ewidentnie ludzie przestali być tacy mili. Nie raz widziałem akcję w stylu "nie przepuszczę Pani, proszę iść do kasy dla osób w ciąży".
prusek1 nie gada dobrze. Gada typowo populistycznie. Niestety żyjemy w bagnie właśnie dlatego, że większość ludzi zamiast posługiwać się zimną logiką w sprawach światopoglądowych, kierują się emocjami.



A czy ty kretynie nie jesteś w stanie zrozumieć prostej rzeczy, że te miejsca są po prostu szersze od zwykłych, by osoby na wózku mogły się przesiąść nie przerysowując wszystkich aut dookoła? To nie jakiś jebany przywilej, tylko zabezpieczenie zarówno dla ciebie jak i osoby niepełnosprawnej, która chce zaparkować. Życzę ci, żeby kiedyś jakaś osoba niepełnosprawna była zmuszona zaparkować na zwykłym parkingu obok twojego samochodu i przerysowała ci cały bok podczas wysiadania. Wtedy sobie zdasz sprawę z tego jak bardzo niepotrzebny przywilej mają ci rozwydrzeni inwalidzi...
Zgłoś
Avatar
kitsun 2015-12-14, 16:14 2
To nie tylko chodzi o samo szersze miejsce. Takie miejsca są też ustawione blisko wejścia (np. do galerii) i to nie ze względu, żeby 'inwalida się nie męczył", ale przede wszystkim dla jego i innych kierowców bezpieczeństwa.
Osoby idące wzdłuż samochodów na parkingów kierowca widzi, natomiast osoba na wózku zza tej linii jest kompletnie niewidoczna, co skutkować może potrąceniem...
Zgłoś
Avatar
Al-Yazir_Ima_Fhatti 2015-12-15, 20:22
800zł wg KRD za parkowanie na ich miejscu parkingowym.. chore !!!!!!
Zgłoś