18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
haras1991 2013-09-03, 12:13 200
Prawidłowo tak powinno być
Zgłoś
Avatar
Cara_Al_Sol 2013-09-03, 12:17 73
No tak - Jak 61-latek umiera na trawniku pod szpitalem w S. to sprawa pod dywan.
Tu lekarz, który zareagował słusznie ( nie ma ubezpieczenia - prywatnie, nie?) dostanie jakieś sankcje.
Najłatwiej powiedzieć, że to dlatego, że jestem inny, a lekarz to faszysta, kibol i truciciel studni.
Piwko dla lekarza!
Zgłoś
Avatar
~Angel 2013-09-03, 12:22 15
Kod:
Zgodnie z obowiązującym prawem, jedynymi warunkami formalnymi dostępu dziecka do świadczeń refundowanych w przypadku braku ubezpieczenia są: posiadanie obywatelstwa polskiego, miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wiek do 18. roku życia.<br> <br> Prawo dziecka do ochrony życia i zdrowia jest zapewnione przez akty prawa międzynarodowego oraz Konstytucję RP i ustawodawstwo polskie. Ratyfikowana przez Polskę Konwencja o Prawach Dziecka nakłada na państwa — strony Konwencji obowiązek dążenia do zapewnienia każdemu dziecku dostępu do opieki zdrowotnej (art. 24 ust. 1 Konwencji). <br> <br>  Ponadto, zgodnie z treścią ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, prawo do tych świadczeń jest zagwarantowane każdemu dziecku mającemu status tzw. świadczeniobiorcy, tj.: <br> <br>  ∫ dziecku ubezpieczonemu, tj. objętemu powszechnym — obowiązkowym i dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym (np. członkom rodziny zgłoszonym do ubezpieczenia zdrowotnego, dzieciom zgłoszonym do ubezpieczenia przez szkołę lub placówkę opiekuńczą); <br> <br>  ∫ innemu dziecku niż ubezpieczone, posiadającemu obywatelstwo polskie i posiadającemu miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które spełnia kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej; <br> <br>  ∫ każdemu innemu dziecku, oprócz wymienionych powyżej, posiadającemu obywatelstwo polskie i miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które nie ukończyło 18. roku życia. <br> <br>  Prawo uzyskania świadczeń refundowanych przez dzieci nie zostało w ustawie uwarunkowane faktem zgłoszenia go do ubezpieczenia przez osobę do tego zobowiązaną. <br>  W praktyce oznacza to, że każde dziecko mieszkające w Polsce i mające polskie obywatelstwo ma status świadczeniobiorcy, a zatem prawo korzystania ze świadczeń nie tylko w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia, lecz również np. wpisu na listę podopiecznych lekarza, pielęgniarki czy położnej poz.
Zgłoś
Avatar
Elbi 2013-09-03, 12:25 48
Ilu ludzi zostaje odesłanych ze szpitala z powodu braku ubezpieczenia? Setki, nikt się nimi nie przejmuje. Ale jak kurwa cygan nie dostanie czegoś co mu się i tak nie należy, to afera na pierwsze strony gazet... Dymają nas, a obcych w dupę całują, ot Polska XXI wieku.
Zgłoś
Avatar
panorama 2013-09-03, 12:35
Pzzyklad z Niemiec: facet pada na ryj w pracy ,jest karetka, za chwile szpital..itd ale ma ubezpieczenie. 2 miesiace w szpitalu i rachunek na 120000 euro. Bez ubezpieczenia to jest pozamiatany.
Zgłoś
Avatar
trabus 2013-09-03, 12:41 12
Rzecznik praw obywatelskich się zajmie sprawą? Chyba źle napisali nadzorca zoo
Zgłoś
Avatar
binek666 2013-09-03, 12:45 3
Gratuluje postawy! oby tak dalej.
Zgłoś
Avatar
borisklinga 2013-09-03, 12:47 14
i prawidłowo !

nie po to płace podatki żeby za moje pienążki leczyli nierobów i złodzieji
Zgłoś
Avatar
Cyjanek 2013-09-03, 12:54 4
Nie dość, że kurwy kradną, to jeszcze chcieliby mieć lepiej niż obywatele...
Zgłoś
Avatar
Sutowendlin 2013-09-03, 13:00 4
Małgorzata Cipko mi się przeczytało.

A co do romów. To na rodaka niema kasy a brudasa będą leczyć.
Pierdolony lewacki świat.
Zgłoś
Avatar
ukcioo 2013-09-03, 13:27 2
Sutowendlin napisał/a:

Małgorzata Cipko mi się przeczytało.

A co do romów. To na rodaka niema kasy a brudasa będą leczyć.
Pierdolony lewacki świat.



no własnie brudasa nie będa leczyc, byś wiedział jakbys przeczytał
Zgłoś
Avatar
szklanka 2013-09-03, 13:32
co mnie interesuje że nie miał ubezpieczenia kurwa? Niech stara ubezpieczy dziecko albo wypierdala (tymbardziej że brudas)
Zgłoś
Avatar
Magik2501 2013-09-03, 13:32 4
Według nowych definicji lekarz to faszysta!
Pielęgniarki też!
Ja zresztą też.
I 85% użytkowników tego portalu.
Jestem dumny, że w opinii postępowych mediów jestem faszystą.
Zgłoś
Avatar
sunnychris 2013-09-03, 13:34 4

załatwię to w gratisie - która nóżka... a co mi tam ! profilaktycznie cykniemy obie !
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie