18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
Kulabambula 2021-05-22, 8:53 7
Zgłoś
Avatar
paczfiko 2021-05-22, 9:38
A właśnie co dopiero czytałem o tym wypadku.
Zgłoś
Avatar
T3RMINATOR 2021-05-22, 10:59
Jak donoszą na portalach społecznościowych, dowódca oddziału i szef oddziału SOBR w Murmańsku zginął. Według wstępnych danych przyczyną tragedii były błędy pilota.
Zgłoś
Avatar
andrzejrobert75 2021-05-22, 11:56
Przwciez do tego byli przygotowani.
Zgłoś
Avatar
Insaner 2021-05-22, 12:08
T3RMINATOR napisał/a:

Jak donoszą na portalach społecznościowych, dowódca oddziału i szef oddziału SOBR w Murmańsku zginął. Według wstępnych danych przyczyną tragedii były błędy pilota.



W jakim sensie - był na zbyt dużej wysokości i linki zabrakło? Wydawało mi się, że te liny do opuszczania się ze śmigłowca mają jakieś zabezpieczenie na końcu aby po prostu się nie skończyła przy zjeździe. Koniec końców po zjechaniu na dół (przynajmniej na filmach) żołnierze wypinają te swoje karabinki czy inne uprzęże przypięte do liny.

No chyba, że liny są na jakichś bębnach w helikopterze i za prędkość opuszczania ludzi odpowiada ich operator.
Zgłoś
Avatar
lasyk 2021-05-22, 12:26 1
Jak to kurwa możliwe że śmigła kręcą się tak wolno a on w powietrzu się utrzymuje? Jaki kurwa fejk w tym Internecie już w nic nie można uwierzyć.
Zgłoś
Avatar
jjjkkkfff 2021-05-22, 12:34 1
@up
Nie chce mi się tłumaczyć jak to działa. Śmigła zajebiście szybko się kręcą ale widzisz to w zwolnionym tempie.
Zgłoś
Avatar
Papież69 2021-05-22, 13:03 3
lasyk napisał/a:

Jak to kurwa możliwe że śmigła kręcą się tak wolno a on w powietrzu się utrzymuje? Jaki kurwa fejk w tym Internecie już w nic nie można uwierzyć.



Ty tak serio?
Zgłoś
Avatar
htp 2021-05-22, 15:08 4
jjjkkkfff napisał/a:

@up
Nie chce mi się tłumaczyć jak to działa. Śmigła zajebiście szybko się kręcą ale widzisz to w zwolnionym tempie.



To nie jest zwolnione tempo, ale właściwość filmu, składającego się z określonej liczby klatek na sekundę.
Nie chce mi się tłumaczyć dalej.
Zgłoś
Avatar
~mg_schutze 2021-05-22, 15:17
Ćwiczenia Rosgwardii pod Murmańskiem w Zatoce Kolsdkiej. Dwóch funkcjonariuszy jednostki specjalnej Rosgwardii podczas ćwiczeń antyterrorystycznych wyzionęło ducha.
Zgłoś
Avatar
Steq 2021-05-22, 16:09 1
htp napisał/a:

To nie jest zwolnione tempo, ale właściwość filmu, składającego się z określonej liczby klatek na sekundę.
Nie chce mi się tłumaczyć dalej.


Efekt Stroboskopowy - w tym przypadku czas zmiany położenia łopat śmigłowca z inną łopatą zbiega się z czasem zmiany klatek w urządzeniu nagrywającym.
Zgłoś
Avatar
vortexture 2021-05-23, 1:20 1
Nie nadawali się do Specnazu
Zgłoś
Avatar
jjjkkkfff 2021-05-23, 13:19
W sumie legenda głosi że wstali, otrzepali się i poszli chlać dalej
Zgłoś
Avatar
Folusniok 2021-05-23, 21:36
Insaner napisał/a:

W jakim sensie - był na zbyt dużej wysokości i linki zabrakło? Wydawało mi się, że te liny do opuszczania się ze śmigłowca mają jakieś zabezpieczenie na końcu aby po prostu się nie skończyła przy zjeździe. Koniec końców po zjechaniu na dół (przynajmniej na filmach) żołnierze wypinają te swoje karabinki czy inne uprzęże przypięte do liny.
No chyba, że liny są na jakichś bębnach w helikopterze i za prędkość opuszczania ludzi odpowiada ich operator.



Prawdopodobnie zjeżdżają na ósemce więc żadnego zabezpieczenia poza twoją ręką, która kontroluje prędkość zjazdu nie ma. Lina za krótka.

Insaner napisał/a:

W jakim sensie - był na zbyt dużej wysokości i linki zabrakło? Wydawało mi się, że te liny do opuszczania się ze śmigłowca mają jakieś zabezpieczenie na końcu aby po prostu się nie skończyła przy zjeździe. Koniec końców po zjechaniu na dół (przynajmniej na filmach) żołnierze wypinają te swoje karabinki czy inne uprzęże przypięte do liny.
No chyba, że liny są na jakichś bębnach w helikopterze i za prędkość opuszczania ludzi odpowiada ich operator.



Zjeżdżają najpewniej na ósemce bo tak jest najszybciej do desantu na linie że śmigła. Po prostu liny było o te 15 metrów za mało
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie