18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:43
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
ehaft 2014-09-22, 23:53
Dlaczego mają flagę biało czarną a nie biało czerwoną? Czy to coś z moim monitorem?
Zgłoś
Avatar
TheByQ 2014-09-23, 0:11 2
@ehaft Bo czerwień się za bardzo rzuca w oczy.
Zgłoś
Avatar
Rekon 2014-09-23, 1:03
@up Również dlatego, że czarny jest kolorem sił specjalnych (biało-czarnych flag używają również NIL, AGAT, GROM, itd.)

A do autora... Jednostka Wojskowa Komandosów z LubLińca do jasnej cholery!

Anyway spotkałem raz operatora tejże jednostki bodajże po 13 zmianie PKW 'Afganistan'. Zaliczył kulkę w ramie podczas akcji, ale bólu nie czuł. Ponoć ostro grzmotnęło nim o ścianę i tylko dlatego zorientował się, że coś jest 'nie tak'.
Ogólnie to spoko chłopaki. Należy im się szacunek za cholernie ciężki kawał roboty odwalany rok w rok za granicą Ojczyzny.
Zgłoś
Avatar
f1sher 2014-09-23, 1:06
Z tego co wiem lubliniec wykonuje tylko zadania nato. Nie maja w zakresie zadan obronnosci panstwa wiec nie do konca "nasza" jednostka.
Zgłoś
Avatar
Rekon 2014-09-23, 1:22
@f1sher Owszem, aczkolwiek każda jednostka ma w zakresie działań "obronność państwa" tyle, że JWK tak samo jak GROM podpięty jest pod JSOG i TIER1 czyli krótko mówiąc NATOwskie zgrupowania jednostek specjalnych. Co do samego wykonywania "tylko zadań NATO" nie jest to prawdą, bowiem Task Force 50 (żołnierze JWK wchodzący w skład kontyngentu) robi za zabezpieczenie dla regularnej zmiany w Bagram. Normalnie zaś JWK działa w kraju jako jednostka antyterrorystyczna, bądź oddział wojskowy szybkiego reagowania. Taki polski odpowiednik hamerykańskiej Delta Force.
Zgłoś
Avatar
foxrbkpisz 2014-09-23, 2:00
O skurwesyny, w 3 sekundy tyle pocisków wyjebać. Cytując klasyk "szacun za te sztuki".
Zgłoś
Avatar
Modrzew88 2014-09-23, 7:02
zincum napisał/a:

@Modrzew88 - pierdolisz żeby wkurwić czy na serio tak myślisz? Bo między innymi po to ja wstawiłem filmik, żeby się fani BF czy innego gówna nie podniecali sztucznymi sukcesami. A wytrenowanie danej postawy, znając dokładnie odległość od celu, bez żadnego stresu, w adidaskach i pijąc sobie napoje na wygodnym fotelu...W przerwie do następnej rundy to jakoś kurwa nie to.

Jest coś takiego jak sztuka dla sztuki. Ktoś to nazwał sportem, chuj, niech będzie. Brydż czy szachy to też sport przecież. To tak jakbyś porównywał kolesi od ASG z ludźmi, którzy już strzelali do innego człowieka. Albo jeszcze nie ale mogą, mają trafić byle gdzie, szybko i skutecznie w każdych warunkach. Wyeliminować przeciwnika. W stresie, hałasie, chłodzie, syfie i gnoju. O głodzie i wodzie...



Piękny przykład braku wiedzy i stereotypowego myślenia. Idź najpierw na jakąkolwiek strzelnicę zanim znowu napiszesz podobne bzdurki.
Zgłoś
Avatar
thqpo 2014-09-23, 9:25 2
Dobra, modrzew nie przesadzaj z tego co napisałeś wyszkolenie jednej postawy to do 9 miesięcy, czyli trzech to pewnie już 27? I do tego doliczyłeś 8 miesięcy na ćwiczenie statyki... to razem 35 miesięcy... dolicz może jeszcze miesiąc na naukę kręcenia w odpowiednią stronę ustawieniami celowania i będą 3 lata. Puknij się w głowę, jak ktoś się przykłada do treningów to po roku już może mieć całkiem przyzwoite wyniki na zawodach, szczególnie z kbks. Pochwal się gdzie trenowałeś, że cię tak szkolili
Zgłoś
Avatar
Rekon 2014-09-23, 10:07 1
@Modrzew88 łebosze szczelectfo sportofe trudnijsze od szczelectfa w armii D:

No prze ch*j trudniejsze. W szczególności, że w jednostkach specjalnych jak już się uczą strzelać to ustawia się komandosów obok tarcz i zadaniem operatora jest trafić w cel kilkoma pociskami nie zabijając przy tym kolegi.
Poza tym spróbuj strzelać synchronicznie do celu w taki sposób jak oni w tym samym czasie. To są 'specjalsi' kolego. Oni mają strzelać tak, by zabić i ich szkolenie strzeleckie jest o wiele dłuższe, trudniejsze i bardziej stresujące niż sportowe, a w dodatku nie jeden stracił życie w trakcie szkolenia.

Btw. nie przypominam sobie by jakikolwiek strzelec sportowy brał udział w "Simo Hayah Competition" czyli najbardziej prestiżowym konkursie strzeleckim na świecie, gdzie Polacy jako pierwsi zza fińskiej granicy doszli do drugiego miejsca na podium.
Wszyscy strzelcy pochodzili z JW GROM, bądź JWK Lubliniec.
Zgłoś
Avatar
piotrekt1976 2014-09-23, 11:55
Rekon skad ci sie ubzduralo ze ktokolwiek stracil zycie podczas treningu strzeleckiego w takiej jednostce ?
Zdazaja sie czasem przypadkowe samo postrzelenia, to normalne biorac pod uwage ze ida z grubej i pistolet czeka przeladowany z pociskiem w komorze, podczas dynamicznego przejscia z karabinu na pistolet zdaza sie za szybko pociagnac na spust bo odruchowo palec idzie do kabłaka. Strzelam dynamicznie 3 guna IPSC to wiem jak to wyglada.
Chcesz zobaczyc prawdziwego speeda to obejrzyj filmiki z zawodow IPSC 2-3 gun. To co tutaj widzisz to srednie wyszkolenie ze srednimi czasami i wiekszosc nawet nie wybitnych zawodnikow trenujacych za wlasana kase objedzie zarowno czasowo jak i celnosciowo wiekszosc twoich komandosow, a pamietaj ze w strzelaninie kto strzela celnie pierwszy to wygrywa
Na mnie filmik nie zrobil zadnego wrazenia bo pokrecenie lekko glowa w lewo - prawo co ma pokazywac tzw zawodowstwo to smiech na sali bo helm skutecznie ogranicza widoki w boki aby to bylo skuteczne to nei moze trwac setne sekundy bo twoj mozg moze i zaobserwuje ruch ale ty nawet o tym sie nie dowiesz wiec to takie na pokaz raczej .
Technike trzeba poprawiac kazdego dnia ale co z tego ja nie liczac kilkudziesiecio osobowej ekipy reszta nie distaje nawet 20% amunicji jaka wykorzystuje PRYWATNIE zwykly kowalski z zacieciem strzeleckim.

Rekon n problem z zawodami ktore wymieniles jaest jeden. Nie kazego dobrego strzelca sportowego stac na samodzielnie finansoway wyjazd na ladnych kilka dni tylko dla radochy. MON na to stac w koncu i tak wszystko idzie z naszych podatkow i tyle w temacie.
Zgłoś
Avatar
pilmia 2014-09-23, 19:23 1
Thunbi napisał/a:

Zajebiści są ci goście.
Tylko jeden minus i moje marzenie - żeby używali bronie produkowanej w Polsce. Poza tym nic więcej mi nie trzeba!



Niedługo zostanie wprowadzony MSBS Poczytaj kozacki karabin.
Zgłoś
Avatar
Fafik_599 2014-09-23, 19:41
@Bartas1992PL
Jesteś po szkole jakiejś czy od szaraka leciałeś, aż do kaprala ? Sam zastanawiam się nad WP bo od małego we mnie żołnierz i rodzina z tradycjami.
Zgłoś
Avatar
Bartas1992PL 2014-09-23, 20:36
up@

Prosto po maturze poszedłem do wojska służę od 4 lat.
Zgłoś
Avatar
Modrzew88 2014-09-24, 7:06
thqpo napisał/a:

Dobra, modrzew nie przesadzaj z tego co napisałeś wyszkolenie jednej postawy to do 9 miesięcy, czyli trzech to pewnie już 27? I do tego doliczyłeś 8 miesięcy na ćwiczenie statyki... to razem 35 miesięcy... dolicz może jeszcze miesiąc na naukę kręcenia w odpowiednią stronę ustawieniami celowania i będą 3 lata. Puknij się w głowę, jak ktoś się przykłada do treningów to po roku już może mieć całkiem przyzwoite wyniki na zawodach, szczególnie z kbks. Pochwal się gdzie trenowałeś, że cię tak szkolili



Mówię o strzelaniu na poziomie mistrzowskim.
Zgłoś
Avatar
Fafik_599 2014-09-24, 17:23
@Bartas1992PL
I jaka jest służba w dzisiejszym wojsku ? Opisz swoje obowiązki tak pokrótce
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie