18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
Gienek2 2011-02-10, 8:17 1
ja tam wole kupić sobie pistolet
Zgłoś
Avatar
.................. 2011-02-10, 8:22
Gienek2 napisał/a:

ja tam wole kupić sobie pistolet



Zgłoś
Avatar
m................l 2011-02-18, 13:50
po pierwszym treningu kapapu wiedzieliby po co jest garda i że pozycja "skakana" to zły pomysł
Zgłoś
Avatar
amisch 2011-02-18, 14:43 2

Oł jea ~.~
Zgłoś
Avatar
Krzychoo 2011-02-18, 14:58
Ludzie, to sport walk, takie ma reguły i tyle, więc przestańcie pierdolić, jakie to inne sztuki/systemy są zajebiste. Chłopaki robią to co lubią i robią to dobrze. A na kapap/krav magę dobrze chodzić, mając wcześniej doświadczenie z innych sztuk walki. PIWO !
Zgłoś
Avatar
farcoran 2011-02-18, 15:08 2
marcingrychtol napisał/a:

po pierwszym treningu kapapu wiedzieliby po co jest garda i że pozycja "skakana" to zły pomysł



Gdybyś wiedział cokolwiek na temat Teakwondo, ta wypowiedź nie pojawiłaby się. Większa część filmu ukazuje walki w formie WTF, inaczej TKD olimpijskim, gdzie uderzenia na twarz rękoma są niedozwolone. To dyscyplina sportu, a nie forma samoobrony. Inne federacje dopuszczają techniki ręczne, pozycja walki wygląda tam zupełnie inaczej. I uwierz mi, że kapapu nijak ma się do TKD, którym z powodzeniem na się obronić. Oczywiście nie da się porównać np. Krav Maga'i, gdzie techniki mają stricte na celu obronę przed napastnikiem do Taekwondo, którego treningi służą ogólnemu rozwojowi, jak każda inna forma sportu i ćwiczą umiejętności walki.
Zgłoś
Avatar
YeeZooS 2011-02-18, 15:35
Val3riAn napisał/a:

Coś tam głupiego powiedział



Podejrzewam że filmik jest Twój, bo tylko taki idiota mógł napisać TKD vs MMA, jak MMA nie jest stylem walki. Tylko dyscyplina w której posługują się stylami walki, w tym TKD.

I popieram kolegę wyżej. Sam trenowałem ITF, to była zupełnie inna klasa niż turniejowa WTF.
Zgłoś
Avatar
Kofe28 2011-02-18, 17:11 2
Nuta: The Offspring - The Kids Aren't Alright
Zgłoś
Avatar
Maddark 2011-02-18, 17:12
Stachustach187 napisał/a:

kop w głowę jak zawsze skuteczny


Napewno?
Zgłoś
Avatar
Zdzichu CHowajPeta 2011-02-18, 17:25
rok chodziłem na tkd złamałem rękę powiedziałem sobie nie mam żółty pas
Ale nie myślcie ze to taka laitowa sztuka walki Treningi 3 razy w tygodniu (u mnie było pon śr piątek) cholera to całe rozciąganie po pierwszym treningu nie możesz wcale nogami ruszać (zakwasy)
Zgłoś
Avatar
m................l 2011-02-18, 18:35
farcoran napisał/a:



Gdybyś wiedział cokolwiek na temat Teakwondo, ta wypowiedź nie pojawiłaby się. Większa część filmu ukazuje walki w formie WTF, inaczej TKD olimpijskim, gdzie uderzenia na twarz rękoma są niedozwolone. To dyscyplina sportu, a nie forma samoobrony. Inne federacje dopuszczają techniki ręczne, pozycja walki wygląda tam zupełnie inaczej. I uwierz mi, że kapapu nijak ma się do TKD, którym z powodzeniem na się obronić. Oczywiście nie da się porównać np. Krav Maga'i, gdzie techniki mają stricte na celu obronę przed napastnikiem do Taekwondo, którego treningi służą ogólnemu rozwojowi, jak każda inna forma sportu i ćwiczą umiejętności walki.



A co ma garda do wyprowadzania uderzeń rękami na twarz? Garda służy do obrony, chyba nie muszę Ci tego tłumaczyć. Co z tego, że to dyscyplina sportowa, skoro w większości przypadków w tym filmiku kopnięcia przechodzą bez żadnych przeszkód i trafiają na głowę? Dyscypliny sportowe mają sens, owszem, ale takie coś uczy złych nawyków. Twierdzenie jakoby garda nie była potrzebna, bo to nie forma samoobrony, jest co najmniej dziwne.
Kolejna sprawa jest taka, że ja tu niczego nie porównuję.
Zgłoś
Avatar
Perfect 2011-02-18, 18:58
@marcingrychtol Garda do wyprowadzania uderzeń rękami w twarz ma to, że jeżeli nie można uderzyć ręką to co, jak według ciebie powinien trzymać gardę by obronić się przed kopem? Jak cios jest wyprowadzany w głowę i zostanie szybko zauważony to przeważnie robi się unik gdyż mocnego kopa ręka nie powstrzyma.
Zgłoś
Avatar
4kmedo 2011-02-18, 20:48
A tak naprawde na ulicy nikt nie będzie próbował kopać po głowie, tylko w to co jest łatwiej trafić... klatka, nerki, nogi.
Zgłoś
Avatar
m................l 2011-02-18, 21:02
Perfect napisał/a:

@marcingrychtol Garda do wyprowadzania uderzeń rękami w twarz ma to, że jeżeli nie można uderzyć ręką to co, jak według ciebie powinien trzymać gardę by obronić się przed kopem? Jak cios jest wyprowadzany w głowę i zostanie szybko zauważony to przeważnie robi się unik gdyż mocnego kopa ręka nie powstrzyma.



Ano można trzymać gardę tak żeby obronić się przed wszystkim, taka garda jest trudna, ale takiej mnie uczono. Wygląda to może śmiesznie, ale jest skuteczne.

4kmedo napisał/a:

A tak naprawde na ulicy nikt nie będzie próbował kopać po głowie, tylko w to co jest łatwiej trafić... klatka, nerki, nogi.



Jeśli już mówimy o sporcie walki, to nie o samoobronie.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie