18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Tajwan jak Krym?
GeoM • 2014-03-13, 13:58
Tajwan jak Krym? W jaki sposób kontynentalne Chiny mogą przyłączyć wyspę?

Rosja broni na Krymie rodaków - tak Putin uzasadnia obecność swoich wojsk na Ukrainie. Czy podobna sytuacja mogłaby mieć miejsce na Tajwanie z udziałem Chin? Przyłączenie wyspy do kontynentu od lat pozostaje priorytetem kolejnych pokoleń komunistycznych polityków, a wojna wciąż jest jednym ze scenariuszy - w Tajwan stale wymierzonych jest 1600 rakiet balistycznych. Jednak czy zbrojna konfrontacja jest w ogóle realna?

W ostatnich dwóch latach chińskie spory terytorialne na Morzu Południowochińskim sprawiły, że kwestia Tajwanu zeszła na drugi plan. Nie oznacza to jednak, że wysepka nie jest wciąż skrawkiem ziemi, od którego mógłby zapłonąć cały Pacyfik. Chińska Republika Ludowa od lat podkreśla, że kontynent i wyspa to jedność. Pozostaje jedynie kwestia wyboru metody, która posłuży do zjednoczenia.

Na jakich warunkach mógłby do niej wrócić? Wiadomo, że komuniści z kontynentu są przygotowani na każdą ewentualność. Od pokojowego wchłonięcia aż po zbrojny atak. Pozwala o tym sądzić około 1600 chińskich rakiet balistycznych wymierzonych w wyspę oraz bojowe deklaracje zawarte nawet w państwowych ustawach.


Porównanie sił zbrojnych obu stron.



Źródło: wp. pl
Szukałem, nie było.
Zgłoś
Avatar
MrTijomono 2014-03-13, 14:04
Chiny nie mają zamiaru zbrojnie najeżdżać Tajwanu, jak Ruscy robią to z Ukrainą. szelkie starania odbywają się na drodze pokojowej, to największa różnica.
Zgłoś
Avatar
aveyron 2014-03-13, 14:22
2285 tyś. - bardzo kurwa logiczne...
Zgłoś
Avatar
w................4 2014-03-13, 14:24
MrTijomono, nie żartuj. Chińczycy chcą zdestabilizować sytuację w swoim regionie, żeby zagarnąć co nieco. Jak myślisz, dlaczego malezyjski samolot spadł do morza (są świadkowie, że to był wybuch), a Tajwan podał informację o możliwych zamachach na Pekin?
Zgłoś
Avatar
Darkcribix 2014-03-13, 14:28
Tajwan więcej samolotów niż Polska.....
Zgłoś