18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Te Tai Chi
Cyjanek • 2023-06-01, 9:24
Mistrzunio taichi chciał sobie w łapki pograć, a tu niespodzianka

Zgłoś
Avatar
pytolsky 2023-06-01, 9:32 3
ziobro zdziwienia takim obrotem spraw
Zgłoś
Avatar
bercisko 2023-06-01, 9:34 2
Chuja sie znacie.
Mistrzu zastosował technikę śpiącego tygrysa poprzedzoną unikiem ślepej kobry
Zgłoś
Avatar
the_p 2023-06-01, 10:28 4
podoba mi się jak ziomek nie ruszył na hurra tylko na spokojnie ocenił zagrożenie zanim wyłączył mistrzunia. Full pro.
Zgłoś
Avatar
Nazhir 2023-06-01, 10:38 44
przecież Tai-Chi to gimnastyka relaksacyjna, a nie sztuka walki. Równie dobrze na ten ring można by wystawić baletnicę, jogina, czy komika.
Zgłoś
Avatar
zbynekmaslanka 2023-06-01, 11:37 3
Podobnie miałem w życiu jak ten Tai Chi ... też mi się wydawało że jestem w czymś dobry
Zgłoś
Avatar
SkoPio1 2023-06-01, 12:22 2
Nazhir napisał/a:

przecież Tai-Chi to gimnastyka relaksacyjna



I tak, i nie.
pl.wikipedia.org/wiki/Taijiquan
Zgłoś
Avatar
kubol 2023-06-01, 12:28 9
Te wszystkie wschodnie sztuki walki zostaly stworzone na potrzeby kina akcji. W realnym zyciu zastosowanie ich konczy sie tak jak widac powyzej...
Zgłoś
Avatar
zbynekmaslanka 2023-06-01, 12:44 5
kubol napisał/a:

Te wszystkie wschodnie sztuki walki zostaly stworzone na potrzeby kina akcji. W realnym zyciu zastosowanie ich konczy sie tak jak widac powyzej...



Jako ciekawostka ... lata temu ktoś opowiadał że był w chinach w tym słynnym klasztorze shaolin, tak mi się wydaje że to był klasztor shaolin bo nie pamiętam dokłądnie. Utkwiło mi w pamięci, że nie miało to nic wspólnego z jakąś "wielką filozofią". Opowiadał, że non stop ich nagabywali żeby kupować jakieś płatne lekcje ... zwyczajnie zrobiło się z tego komercja i wyciąganie pieniędzy od "zachodnich" frajerów.
Zgłoś
Avatar
Nazhir 2023-06-01, 13:02 6
SkoPio1 napisał/a:

I tak, i nie.



kiedyś oglądałem jakiś wywiad z mistrzem tai-chi, który mówił, jakie są różnice między zawodnikiem tai-chi, a mma. W MMA trenuje się techniki tylko po to, żeby pokonać przeciwnika. Każdy trening to jest walka, a celem jest skrzywdzenie przeciwnika. W tai-chi doskonalisz siebie, na macie nie masz przeciwnika, tylko partnera, któremu nie możesz zrobić krzywdy. Tai-chi to właśnie gimnastyka i medytacja.

Owszem, i w tai-chi są elementy walki, ale nie jest to sedno tej sztuki. Jak ktoś chce walki, to przenosi się do boksu, kickboksu, jujitsu, mma.

I jeszcze raz zwrócę uwagę na jedno - w filmik zawodnik tai-chi walczy z zawodnikiem MMA na zasadach MMA (albo w zasadzie bez zasad, bo ten w białym nie ma rękawic), co już na starcie jest nieuczciwe. Jak by wyglądał zawodnik MMA walczący z bokserem na zasadach boksu? Słabo. Albo jak bokser walczący z judoką na zasadach judo. I tak dalej.

Rewanż tej walki z filmu powinien nastąpić na zasadach tai-chi. Może jakaś choreografia oceniana przez sędziów
Zgłoś
To co następnym razem będzie mistrz masażu relaksacyjnego vs MMA ?
Zgłoś
Avatar
Lexter 2023-06-01, 13:47
Typowy internetowy kozaczek vs rzeczywistość
Zgłoś
Avatar
poliqon 2023-06-01, 14:21
chujowo gardę trzymał
Zgłoś
Avatar
dOpieca 2023-06-01, 17:16 1
Te wszystkie cipki po pol roku samoobrony uwazajacych ze zgiecie nadgarstka ich uratuje.
Zgłoś
Avatar
mazga50 2023-06-01, 17:17 2
dgfdfg napisał/a:

chujowo gardę trzymał



Bo nie trzymał. To miał być "żuraw o poranku", ale wyszła "kupka nieszczęścia".
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie