18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Telefon przyszłości vol.2
DWito1 • 2013-10-29, 16:37
Kontynuując ten wątek chciałbym przedstawić Wam nieco nowych informacji.

Projekt Ara - modułowe telefony Motoroli

Motorola chce wprowadzić na rynek smartfony modułowe - czyli przenośne urządzenia, które będzie można złożyć samemu, podmieniając kolejne komponenty niczym klocki. Sami zadecydujemy, czy chcemy lepszy aparat, a może więcej pamięci RAM.



Jedna z największych bolączek dostępnych na rynku smartfonów jest ich zamknięta architektura. Nie wymienimy w naszym telefonie aparatu na lepszy, nie dodamy więcej pamięci, co więcej - niektóre modele nie pozwalają nawet na wymianę baterii. Przez to po 2 latach, jeśli chcemy mieć lepszy sprzęt - musimy kupić nowy telefon. Projekt Ara ma zrewolucjonizować branżę. Klient kupuje jedynie "szkielet" telefonu. Coś na kształt podstawki - to do niej będziemy "doklejać" kolejne moduły - takie jak na przykład pamięć RAM, aparat fotograficzny, baterię, ekran, procesor i tak dalej.

"Pracujemy nad Projektem Ara od ponad roku" - można przeczytać na blogu Motorla Mobillity. Amerykańska firma, będąca własnością Google, twierdzi że rozmawiała o tym pomyśle z Davidem Hakkensem, pomysłodawcą Phonebloks. Czy jest Phonebloks? To dokładnie ten sam pomysł, co Projekt Ara - we wrześniu mogliśmy zobaczyć materiał wideo przedstawiający ideę całego przedsięwzięcia. Motorola i Google miały wpaść na ten sam pomysł już dawno temu - tak przynajmniej możemy przeczytać na blogu Project Ara Team.

Zespół Motoroli już współpracuje ze społecznością programistów skupiającą się wokół projektu Phonebloks. Za kilka miesięcy zainteresowani deweloperzy otrzymają pierwsze Modułowe Zestawy Deweloperskie i będą mogli przekuć swoje pomysły na konkretne rozwiązania. Trudno stwierdzić, kiedy - jeśli w ogóle - zobaczymy modułowe telefony. Projekt Ara i jego twórcy będą na bieżąco informować o swoich postępach.



Źródło
Zgłoś
Avatar
ostatni 2013-10-29, 21:39 15
Jeden wielki chwyt marketingowy. W pierwszej kolejności rzucą się na hipsterzy jako "zwolennicy wolności i niezależności", zwłaszcza, kiedy okaże się że skompletowanie wszystkich części będzie kosztowało więcej niż nowy srajfon. Co więcej, na pewno finansiści pracujący w motorolli wyliczyli, że takie mikropłatności, czyli ludzie kupujący nowy telefon i co miesiąc nową część to lepszy zysk niż wydawanie nowego modelu co rok. Ale nieźle się uśmiałem czytając tutaj debili, którzy uwierzyli, że ktoś chce im pójść na rękę i wyciągać od nich mniej kasy.

ps. na tuska pewnie też głosowaliście, albo nie daj boże zagłosujecie
Zgłoś
Avatar
Zarentha 2013-10-29, 21:49
@joystik1337 - Pouczyłbyś się pierdolony nierobie. Ja pierdole, przyszłość narodu.
Zgłoś
Avatar
g................k 2013-10-29, 22:01
jebie mnie ten telefon, dla mnie to może kurwa nawet w kosmos latać na chuj to komu?? tak na prawdę jak ktoś nie ma 12 lat i nie gra w gierki to wystarczy mu tzw. cegła.. od 2 lat wystarcza mi zadzwonić no i mp3 w telefonie
Zgłoś
Avatar
orwell14 2013-10-29, 22:05 1
Ekran +/ 4,5 cala IPS TFT True HD z Gorilla Glass
Bateria +/- 3500 mAh
Aparat 8 MPx
Procesor 4x +/- 1.5 GHz
Ram 2-3 GB
Wifi w standardzie n i sieć LTE
System podobny do Androida, lecz nie zżerający 80% Ramu i wykorzystujący w 100% procesor, a takze mający lepiej ułożone priorytety procesów (cos w stulu Iphone'a)

I taki zestaw mógłbym mieć już do końca życia, nic wiecej do szczęścia nie potrzeba.
Zgłoś
Avatar
damianek222 2013-10-29, 22:30 2
Motorola to gówno.
Zgłoś
Avatar
The.prophecy 2013-10-29, 22:34 10
Coś mi się zdaje, że już coś takiego widziałem. Oto Phoneblocks:



A tu na YT:



Oficjalny kanał "phoneblocks" został zablokowany przez "naruszenie praw autorskich" o.O
Zgłoś
Avatar
Ilhantius 2013-10-29, 23:04 1
Nienawidzę.Poniedziałków napisał/a:

Coś mi się zdaje, że już coś takiego widziałem. Oto Phoneblocks:

Oficjalny kanał "phoneblocks" został zablokowany przez "naruszenie praw autorskich" o.O



jak można komentować nie czytając całości?

DWito1 napisał/a:

"Pracujemy nad Projektem Ara od ponad roku" - można przeczytać na blogu Motorla Mobillity. Amerykańska firma, będąca własnością Google, twierdzi że rozmawiała o tym pomyśle z Davidem Hakkensem, pomysłodawcą Phonebloks. Czy jest Phonebloks? To dokładnie ten sam pomysł, co Projekt Ara - we wrześniu mogliśmy zobaczyć materiał wideo przedstawiający ideę całego przedsięwzięcia. Motorola i Google miały wpaść na ten sam pomysł już dawno temu - tak przynajmniej możemy przeczytać na blogu Project Ara Team.



PS. nawet jest odnośnik...

DWito1 napisał/a:

Kontynuując ten wątek chciałbym przedstawić Wam nieco nowych informacji.

Zgłoś
Avatar
kacperm666 2013-10-29, 23:17
nawet jeśli Hakkens wpadłby na to wcześniej, to Google i Motorola zjadłyby go w całości.
Zgłoś
Avatar
Darkeduar 2013-10-29, 23:56
Nokia jak zobaczyła że goście od phoneblocks zgarnęli ponad 2 miliony na kickstarterze, to pewnie paru ludzi w zarządzie chuj strzelił i koniec z phoneblocks Teraz będzie to Nokia, bo zobaczyli konkurencję. Jebane smatfonowe kurewskie giganty. Spierdalać pazerne kurwy, chcemy coś nowego.
Zgłoś
Avatar
Krak 2013-10-30, 8:16
Ciekawe czy da się to połączyć:
3 baterie, dobry aparat 5 mpx i latarkę?
Zgłoś
Avatar
GranatPL 2013-10-30, 9:04
Nie będziesz musiał wrzucać kilku baterii, kupujesz większą lub mniejszą, w zależności od potrzeb i tyle.
Zgłoś
Avatar
nieja 2013-10-30, 10:11
Koncepcja Phonebox'a juz ległą. Tzn. Mieli zebrać wystarczającą ilość $ i im sie nie udało przez co projekt upadł. PHONEBLOX czy jak to gówno sie zwie nie zostanie opublikowane ( inne koncerny na to nie pozwolą ) . A to co oglądacie to projekt ARA, czyli całkiem inne gówno, które znając życie też nie wypali
Zgłoś
Avatar
I................o 2013-10-30, 18:50
heh, to dopiero będzie zbieracz hajsu, idealny projekt co miesiąc nową część i jakieś pakiety, kurwa tyle forsy będą z was zdzierać, że wam współczuje. Mnie nie bo mam na to wyjebane i tak tego nie kupie.
Zgłoś
Avatar
Ciapaty88 2013-10-31, 14:38
@PatrolZG Nokie kupił Micro$oft
Zgłoś