18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:43
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Telefon przyszłości vol.2
DWito1 • 2013-10-29, 16:37
Kontynuując ten wątek chciałbym przedstawić Wam nieco nowych informacji.

Projekt Ara - modułowe telefony Motoroli

Motorola chce wprowadzić na rynek smartfony modułowe - czyli przenośne urządzenia, które będzie można złożyć samemu, podmieniając kolejne komponenty niczym klocki. Sami zadecydujemy, czy chcemy lepszy aparat, a może więcej pamięci RAM.



Jedna z największych bolączek dostępnych na rynku smartfonów jest ich zamknięta architektura. Nie wymienimy w naszym telefonie aparatu na lepszy, nie dodamy więcej pamięci, co więcej - niektóre modele nie pozwalają nawet na wymianę baterii. Przez to po 2 latach, jeśli chcemy mieć lepszy sprzęt - musimy kupić nowy telefon. Projekt Ara ma zrewolucjonizować branżę. Klient kupuje jedynie "szkielet" telefonu. Coś na kształt podstawki - to do niej będziemy "doklejać" kolejne moduły - takie jak na przykład pamięć RAM, aparat fotograficzny, baterię, ekran, procesor i tak dalej.

"Pracujemy nad Projektem Ara od ponad roku" - można przeczytać na blogu Motorla Mobillity. Amerykańska firma, będąca własnością Google, twierdzi że rozmawiała o tym pomyśle z Davidem Hakkensem, pomysłodawcą Phonebloks. Czy jest Phonebloks? To dokładnie ten sam pomysł, co Projekt Ara - we wrześniu mogliśmy zobaczyć materiał wideo przedstawiający ideę całego przedsięwzięcia. Motorola i Google miały wpaść na ten sam pomysł już dawno temu - tak przynajmniej możemy przeczytać na blogu Project Ara Team.

Zespół Motoroli już współpracuje ze społecznością programistów skupiającą się wokół projektu Phonebloks. Za kilka miesięcy zainteresowani deweloperzy otrzymają pierwsze Modułowe Zestawy Deweloperskie i będą mogli przekuć swoje pomysły na konkretne rozwiązania. Trudno stwierdzić, kiedy - jeśli w ogóle - zobaczymy modułowe telefony. Projekt Ara i jego twórcy będą na bieżąco informować o swoich postępach.



Źródło
Zgłoś
Avatar
mika93 2013-10-29, 16:41
ciekawe ile to będzie kosztować
Zgłoś
Avatar
PatrolZG 2013-10-29, 16:42 31
Jak wszystko będzie cacy i ceny nie będą z kosmosu to będzie to MEGAHIT. Nokia może juz chyba zwijać fabryki ( o ile już ich nie zwinęła ). Pomysł jest tak wyjebisty że palce nie wiedzą co na klawiaturze wystukać.
Zgłoś
Avatar
cys23 2013-10-29, 17:08 10
To nie wypali, bo firma na tym dużo nie zarobi. Lepiej, żeby klienci kupowali całe, nowe telefony zamiast po małej części każdego roku.

Tak samo jak samochody na wodę czy niewypalające się żarówki.
Zgłoś
Avatar
mazoke 2013-10-29, 17:14 2
Zaraz appe albo inna firma wykupi patent na to i zamknie to w sejfie i taki chuj z tego planu. Dlaczego? Bo wieksza kase beda przynosic cale telefony niz kupowanie modulow zatem ktos na tym. straci. Pomysl zajebisty ale raczej nie realny
Zgłoś
Avatar
b................� 2013-10-29, 17:51 6
Wolę normalny telefon. Wybór już jest tak kurewsko duży, że mogę sobie wybrać jakikolwiek chcę wariant spośród wchuj dużej ilości kombinacji na pewno coś sobie znajdę. Przynajmniej nie będę miał terakoty z tyłu telefonu. Nic tylko fugę kłaść między te kafelki. Dla mnie pomysł na równi głupi z zakrzywionym ekranem zrobionym chyba tylko po to, by hipsterzy mieli czym się jarać.
Zgłoś
Avatar
PapaSmurf 2013-10-29, 18:00
Wszystko mi się zajebiście podoba.... ale MOTOROLA ??????????
Zgłoś
Avatar
Fire_Penguin 2013-10-29, 21:11
Coś mi się wydaje, że koncerny typu Samsung i Apple, popełnią samobójstwo dla pomysłodawcy tego sprzętu
Zgłoś
Avatar
Laggeros 2013-10-29, 21:11
Newsy o telefonach na sadisticu, serio?
Zgłoś
Avatar
Sick_Stick 2013-10-29, 21:15 3
Kurwa, a ja dalej ze starą nokią, co to nawet aparatu nie ma
Czuję się taki zacofany.
Zgłoś
Avatar
Charles_Manson 2013-10-29, 21:16 3
Ciekawe jak taki telefon będzie wyglądać po upadku na ziemię, pewnie rozpierdoli się w mak. Zresztą, tych całych smartfonów(kurwa, jak można mieć dotykowy telefon - napisz na tym sms najebany) też nie uznaję, mój fon to przeżytek, kupiony za 20 zł. Ale jeżeli spadnie to się nie rozjebie wpół ekranu, a jeśli go zgubię czy mi go zawiną to tez nie będzie żalu(poza kartą SIM) - kupię kolejny za 2 dychy, i tyle.
Zgłoś
Avatar
defcon1 2013-10-29, 21:24
Jest takie określenie w biznesie jak "kanibalizm produktów" kiedy jeden produkt danej firmy pożera inny - nie sądzę, by takie telefony wprowadzono.
Zgłoś
Avatar
J................S 2013-10-29, 21:28 3
ta już to widzę, wyjdą moduły, a po roku wyjdzie nowa podstawa w wersji 2.0 i stare moduły można będzie sobie w dupe wsadzić... tylko iphone
Zgłoś
Avatar
joystik1337 2013-10-29, 21:29
Smartfon to zajebista sprawa. Przydaje się właściwie wszędzie. Na studiach jest nieoceniony. Co ja bym zrobił bez internetu na kolokwium ?
Zgłoś
Avatar
KubieN12 2013-10-29, 21:35
Nie przejdzie. Dlaczego? Bo jebańcy z wielkich firm będą trzęśli portkami, że przez to mniej zarobią, bo wtedy zmiana nazwy z Samsung Galaxy S na Samsung Galaxy S Plus przy dodaniu paru GHz nie będzie tak spektakularna, bo zamiast kupić droższy praktycznie taki sam telefon kupi się taniej jedynie inną część. Chuj, że najpierw na tym można będzie zarobić, ale i z naprawą będzie wyglądało inaczej. To się tym pazernym kurwom nie opłaci.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie